Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Kaczuszki wskakują za mamą do wody. Nagrano przeuroczy skok wiary
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 23.06.2022 13:38

Kaczuszki wskakują za mamą do wody. Nagrano przeuroczy skok wiary

BeFunky-collagew3hrbs - 2022-06-23T130500.683
youtube/RM videos

Rodzina kaczek wybrała się do parku, by spędzić miło dzień nad stawem. Gdy samica zeskoczyła z mostka, jej potomstwo zostało poddane próbie. Chociaż kaczuszki tak bardzo bały się wskoczyć do wody, ich mama wiedziała, jak sprawić, by czuły się bezpiecznie.

Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym widać, jak samica kaczki oraz jedenaście kaczątek przemierza most. Maluchy wesoło drepczą za swoją mamą, aż wreszcie znajdują się nad krawędzią drewnianych desek. To, co dzieje się po chwili, rozczuliło internautów z całego świata!

Pierwszy skok kaczątek do wody

Film przedstawia moment, w którym kaczka rozpościera skrzydła, wykonuje skok i z gracją ląduje bezpośrednio na taflę stawu. W tym samym czasie kaczątka gromadzą się nad krawędzią i z niedowierzaniem wpatrują w swojego rodzica.

Niewielki dystans między mostem a wodą stał się przeszkodą między maluchami a ich mamą. Na szczęście kaczka nie pozostawiła swojego potomstwa i podpływa bliżej mostu, dając znać, że czeka na dole na gromadkę.

Obecność mamy dodała maluchom odwagi. Kaczątka poszły w jej ślady i jedno po drugim zaczęło skakać przed siebie. Każde czekało na swoją kolej, zanim znalazło się w miejscu lądowania.

Na nagraniu możemy dostrzec drobne pluskanie towarzyszące wskakiwaniu zwierzaków do wody. Warto się przyjrzeć ostatniemu z rodzeństwa, który podczas skoku zdołał zrobić jeszcze przewrót w tył. Co za popisowy występ!

Macierzyństwo w świecie zwierząt. Które matki są najlepsze?

Doktor Natalia Tańska, ornitolożka wyjaśnia w rozmowie z TVN24, że kaczki są wprost idealnym przykładem na to, że macierzyństwo w świecie zwierząt cechuje się ponadprzeciętną opiekuńczością, cierpliwością, ale i gorliwością.

Samica kaczki jest bardzo opiekuńcza w stosunku do swoich dzieci, jednak jej zachowanie różni się od tego, jakie można zaobserwować u rozmaitych gatunków gniazdowników. Kiedy wyklują się młode, kacza mama nie karmi swoich dzieci, tylko zabiera je ze sobą. Pisklęta podążają za nią i same zdobywają pożywienie, korzystając ze wskazówek dorosłej kaczki. Co ciekawe, kaczki znakomicie sprawdzają się w roli zastępczych matek. Kiedy znajdują się na stawie, zdarza im się zaopiekować pisklętami innych, tworząc ptasie przedszkole.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: The Dodo