Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collagew3hrbs - 2022-06-23T130500.683

youtube/RM videos

Kaczuszki wskakują za mamą do wody. Nagrano przeuroczy skok wiary

23 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Rodzina kaczek wybrała się do parku, by spędzić miło dzień nad stawem. Gdy samica zeskoczyła z mostka, jej potomstwo zostało poddane próbie. Chociaż kaczuszki tak bardzo bały się wskoczyć do wody, ich mama wiedziała, jak sprawić, by czuły się bezpiecznie.

Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym widać, jak samica kaczki oraz jedenaście kaczątek przemierza most. Maluchy wesoło drepczą za swoją mamą, aż wreszcie znajdują się nad krawędzią drewnianych desek. To, co dzieje się po chwili, rozczuliło internautów z całego świata!

Pierwszy skok kaczątek do wody

Film przedstawia moment, w którym kaczka rozpościera skrzydła, wykonuje skok i z gracją ląduje bezpośrednio na taflę stawu. W tym samym czasie kaczątka gromadzą się nad krawędzią i z niedowierzaniem wpatrują w swojego rodzica.

Niewielki dystans między mostem a wodą stał się przeszkodą między maluchami a ich mamą. Na szczęście kaczka nie pozostawiła swojego potomstwa i podpływa bliżej mostu, dając znać, że czeka na dole na gromadkę.

Obecność mamy dodała maluchom odwagi. Kaczątka poszły w jej ślady i jedno po drugim zaczęło skakać przed siebie. Każde czekało na swoją kolej, zanim znalazło się w miejscu lądowania.

Na nagraniu możemy dostrzec drobne pluskanie towarzyszące wskakiwaniu zwierzaków do wody. Warto się przyjrzeć ostatniemu z rodzeństwa, który podczas skoku zdołał zrobić jeszcze przewrót w tył. Co za popisowy występ!

stiv

Owczarek Steve zdezerterował z Białorusi. Znalazł dom w polskim "Zakątku Weteranów"

CZYTAJ DALEJ

Macierzyństwo w świecie zwierząt. Które matki są najlepsze?

Doktor Natalia Tańska, ornitolożka wyjaśnia w rozmowie z TVN24, że kaczki są wprost idealnym przykładem na to, że macierzyństwo w świecie zwierząt cechuje się ponadprzeciętną opiekuńczością, cierpliwością, ale i gorliwością.

Samica kaczki jest bardzo opiekuńcza w stosunku do swoich dzieci, jednak jej zachowanie różni się od tego, jakie można zaobserwować u rozmaitych gatunków gniazdowników. Kiedy wyklują się młode, kacza mama nie karmi swoich dzieci, tylko zabiera je ze sobą. Pisklęta podążają za nią i same zdobywają pożywienie, korzystając ze wskazówek dorosłej kaczki.

Co ciekawe, kaczki znakomicie sprawdzają się w roli zastępczych matek. Kiedy znajdują się na stawie, zdarza im się zaopiekować pisklętami innych, tworząc ptasie przedszkole.

9 najrzadszych, ale szalenie pięknych kotów. Większość Polaków nawet nie wie, że istnieją!

Te rasy kotów są nie tylko rzadkie, ale przede wszystkim niezwykle fascynujące! Mają wyjątkowy wygląd i charakter, a swoją oryginalnością zachwycą każdego. Warto je poznać! (fot. unsplash/Tran Mau Tri Tam)

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: The Dodo

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Chłopiec chciał nakarmić żyrafę. Zwierzę nie zamierzało puścić. Rodzice dostali srogą nauczkę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Usłyszała skomlenie dobiegające z ogrodu. W krzakach baribal mościł się do snu zimowego

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pijana kobieta weszła na wybieg dla lwa w rosyjskim zoo. Zwierzę podbiegło i chwyciło ją za kończynę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pani Anna dostrzegła przemykającego po plaży rysia. Wpadł przelotnie czy zadomowi się na stałe?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Śmiertelny wypadek w ubojni trzody chlewnej. Świnia "obudziła się i zaatakowała"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagrał spacer majestatycznych żubrów po lesie. "Prawdziwi królowie polskiej przyrody"

Czytaj więcej >