Swiatzwierzat.pl
Kotka w szpitalu

Bezdomna kotka przynosi swoje dziecko do szpitala. Prosi o natychmiastową pomoc

9 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W jednym ze szpitali w Turcji pojawiła się czworonożna pacjentka. Na izbie przyjęć zauważono kotkę, która niosła w pysku swoje potomstwo. Zaniepokojona mama szukała pomocy dla chorego kociątka, dlatego bez wahania ominęła kolejkę i weszła do jednego z gabinetów.

Mimo, iż instynkt macierzyński nie ma jednoznacznej definicji, powszechnie wiadomo, że matka dla dziecka zrobi niemal wszystko. Co więcej, schorzenia dokuczające potomstwu potrafią wyzwolić w kobiecie ogromne pokłady energii i gotowość na największe poświęcenia. Zasada ta nie dotyczy wyłącznie ludzkich matek, co udowodniła postawa pewnej kotki z odległego kraju.

Kotka przyniosła niepełnosprawne kociątko do szpitala

Całą sytuację opisała na Twitterze Merve Özcan. Mieszkanka Turcji znalazła się na oddziale ratunkowym w szpitalu w Stambule, kiedy zobaczyła trójkolorową kotkę. W zębach trzymała zaledwie kilkutygodniowe kociątko. Wyraźnie chciała, by lekarze pomogli jej dziecku.

Warto wiedzieć, że muzułmanie, stanowiący większość ludności tego państwa, darzą koty szczególną sympatią, uważają je za błogosławione zwierzęta, a nawet pozwalają im na spanie w meczetach. Wynika to z tego, iż zgodnie ze starożytnymi tradycyjnymi wierzeniami prorok Mahomet bardzo kochał mruczki, a zwłaszcza należącą do niego kotkę nazywaną Muezza. Mówi się, że podczas wygłaszania kazań pupilka zajmowała honorowe miejsce w jego ramionach.

Kraby

Turysta wziął do ręki setki morskich stworzonek. Nagranie jest niesamowite a zarazem przerażające

CZYTAJ DALEJ

Tłumaczy to po części zachowanie personelu szpitala, który natychmiast przybiegł, by zobaczyć co się stało. Turcy są znani z miłości do bezpańskich kotów, dlatego otoczyli opieką kocią mamę i jej potomstwo.

Na zdjęciach zamieszczonych w sieci widać, jak ratownicy medyczni oraz lekarze gromadzą się wokół kotki, głaszczą i drapią ją za uchem, a następnie ofiarowują jej jedzenie, podczas gdy młodszy z pacjentów został zabrany do gabinetu.

Lekarze zrobili wyjątek, kociątkiem zajęto się poza kolejką

Chociaż żaden z członków personelu szpitala nie był lekarzem weterynarii, nie ulegało wątpliwości, że kociemu maleństwu coś dolega. W innym wypadku jego mama nie przyniosłaby go do budynku wypełnionego obcymi ludźmi.

Tureccy medycy dokładnie obejrzeli niepełnosprawne zwierzątko i zaczął ich martwić stan tylnych łap kociaka. Ułożenie nóg wskazywało na "syndrom pływaka", czyli schorzenie na podłożu genetycznym i niedoborowym. Szczenięta i kocięta cierpiące na tę przypadłość zamiast wstawać i samodzielnie chodzić, poruszają kończynami w sposób przypominający wiosłowanie.

Personel szpitala doszedł więc do wniosku, że kociątko wymaga oględzin okiem specjalisty. Zarówno mama, jak i jej dziecko, zostały przewiezione do kliniki dla zwierząt, gdzie lekarze weterynarii poddali je badaniom i wykazali, że nie dolega im nic poważnego. Wszystkie osoby zaangażowane w pomoc kociej rodzinie odetchnęły z ulgą.

Zdjęcia opublikowane na Twitterze obiegły wkrótce Internet, a wzruszająca historia ukazująca bezgraniczne zaufanie zwierząt do ludzi wywołała zachwyt w internautach z całego świata. Pracownicy tureckiego szpitala stanęli na wysokości zadania, pokazując, że każdy pacjent, niezależnie czy jest nim człowiek czy kot, zasługuje na profesjonalną pomoc.

9 najrzadszych, ale szalenie pięknych kotów. Większość Polaków nawet nie wie, że istnieją!

Te rasy kotów są nie tylko rzadkie, ale przede wszystkim niezwykle fascynujące! Mają wyjątkowy wygląd i charakter, a swoją oryginalnością zachwycą każdego. Warto je poznać! (fot. unsplash/Tran Mau Tri Tam)

Zobacz galerię >

Jak dobrze znasz domowe zwierzaki?

Pytanie 1 z 3

Jaka rasa psa jest najpopularniejsza w Polsce?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: wamiz.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Koty

Co zrobić, gdy koty się biją? Nigdy nie stosuj kar, znamy lepszy sposób

Czytaj więcej >
kot

Koty

Czemu służy przycinanie uszu u bezdomnych kotów? To dla ich dobra

Czytaj więcej >

Koty

Czy kot lubi, gdy mówisz do niego jak do dziecka? Badanie wiele wyjaśnia

Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego kot chodzi za mną do toalety? Powód ważniejszy niż sądzisz

Czytaj więcej >

Koty

Jak rozpoznać i jak leczyć koci trądzik? Poznaj szczegóły

Czytaj więcej >

Koty

Jaki żwirek można spuszczać w toalecie? Łatwo o błąd

Czytaj więcej >