Swiatzwierzat.pl
Pies w schronisku

facebook/Desiray Miracle-Wilder

Pies wyciąga łapę do każdego, kto odwiedza schronisko. Nie traci nadziei, że ktoś go adoptuje

12 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Poznajcie Specka - czworonożnego podopiecznego Bullock County Humane Society. Pies zwraca uwagę wszystkich gości schroniska, ponieważ zawsze wyciąga do każdego łapę. Czeka aż ktoś w końcu spełni jego największe marzenie - zabierze go ze sobą do domu.

Desiray Miracle-Wilder, dyrektor schroniska Bullock County Humane Society w Alabamie opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, od którego serce zaczyna bić mocniej. Przedstawia ono psa, który z całych sił próbuje wyrwać się zza krat i wpaść prosto w ramiona człowieka.

Pies pragnie trzymać człowieka za rękę

Speck trafił do placówki dla bezpańskich zwierząt, kiedy miał około 3 lata. Nie wiadomo, co wcześniej się z nim działo, jednak blizny widoczne na jego pysku sugerują, że stoczył wiele walk o przetrwanie podczas mieszkania na ulicy.

Przez niecałe 2 lata pozostawał pod opieką wolontariuszy, aż do momentu, gdy zgłosili się po niego nowi opiekunowie. Najprawdopodobniej nawet nie mieliby pojęcia, że tak słodki zwierzak jest gotowy do adopcji, gdyby nie pewne wideo udostępnione w sieci.

Czworonóg wypracował sobie niezawodną technikę, dzięki której nie można przejść obojętnie obok jego boksu. Gdy tylko Speck widzi, że ktoś zbliża się w jego kierunku, wsuwa pyszczek między pręty i wyciąga łapę ku człowiekowi. To niemy krzyk - błagalne wołanie o pomoc i wydostanie go zza krat.

- Chce tylko miłości - mówi dyrektorka schroniska. - Wyciąga łapę i chce, byś go dotknął i trzymał. Jest smutny, gdy odchodzisz.

Polo

Kobieta zraniła się w stopę, musiała chodzić o kulach. Pies ze współczucia zaczął ją naśladować

CZYTAJ DALEJ

Pies w końcu zaznał, czym jest miłość

Od czasu publikacji nagranie zyskało ponad pół miliona wyświetleń. Zwróciło ono uwagę organizacji Allie's Hope For Paws Dog Rescue. Wolontariusze postanowili spełnić życzenie czworonoga i znaleźć mu kochających właścicieli.

Dzięki swojej uroczej taktyce Speckowi udało się zapewnić nowy dom. Uroczy pupil trafił na 26-akrową farmę w północnej części stanu Nowy Jork, gdzie zamieszkał ze swoimi właścicielami - Mikiem i Danielle - oraz dwoma futrzastymi braćmi.

- Jesteśmy podekscytowani. Speck nie tylko został adoptowany z powodu tego filmu, ale także pomógł uratować inne futrzaki oraz dostarczył nam darowizny żywności! - podkreśla Miracle-Wilder. - Ma teraz rodziców, którzy będą trzymać jego małe futrzane łapki i dadzą mu dużo miłości.

XUfqqfVd7uKWs76ugLJ4SiOkJP1ftLRFI9dprl80

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

10 najsłynniejszych psów z bajek. Towarzyszyły nam całe dzieciństwo, pamiętacie je wszystkie?

Psy to zwierzęta, które bardzo często pojawiały się w filmach i kreskówach dla dzieci. Towarzyszyły nam przez całe dzieciństwo! Czy pamiętacie wszystkich psich bohaterów?

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: The Dodo

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Rodzina niepokoi się guzem na brzuchu 13-letniej suczki. Ale to nie jedyne zmartwienie

Czytaj więcej >

Psy

Wybuch gazu w kamienicy w Katowicach. W rumowisku ratownicy znaleźli małego psa

Czytaj więcej >

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >