Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Nagrano pierwsze spotkanie noworodka i yorka. Wideo zaskoczyło wszystkich
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 11.07.2022 11:46

Nagrano pierwsze spotkanie noworodka i yorka. Wideo zaskoczyło wszystkich

York i niemowlę
youtube/Malaya and Isaiah Duvall

YouTuberka Christina Duvall urodziła dziecko. Świeżo upieczeni rodzice postanowili nagrać, jak ich pies zareaguje na widok noworodka. Filmik stał się hitem, a zachowanie czworonoga oczarowało internautów. Pies jest nie tylko najlepszym przyjacielem człowieka, ale może też być bliskim towarzyszem dla dziecka. Domowe zwierzęta bardzo często czują się odpowiedzialne za najmłodszych członków swojej rodziny i potrafią okazać się fantastycznymi kompanami w ich wychowywaniu. Wystarczy przejrzeć się reakcji suczki o imieniu Lola na nowo narodzoną dziewczynkę, by przekonać się, że w kwestii kontaktów z dziećmi yorki są niezastąpione!

York spotyka po raz pierwszy noworodka

Yorkshire terier, potocznie zwane yorkami, to filigranowe pieski, które zazwyczaj są skore do zabawy, odznaczają się przyjacielskim usposobieniem i lubią towarzystwo ludzi, a zwłaszcza dzieci.

Futrzaki te mają bardzo dobre nastawienie do maluchów i lubią się z nimi bawić. Dla par, które spodziewają się dziecka, a mają wątpliwości co do zakupu zwierzaka, poniższy film może okazać się wystarczająco przekonującym argumentem.

Z początku pieskowi zaoferowano kocyk należący do małej Malayi, aby mógł oswoić się z zapachem nowego członka rodziny. Dopiero potem rodzice wnieśli do pomieszczenia nosidełko, w którym spała dziewczynka.

York, choć bardzo ciekawy, na początku wydaje się niezręczny i zdezorientowany, lecz z każdą mijającą minutą odpręża się i obnaża swoją kochającą stronę. Zwierzak zachowuje się idealnie w stosunku do małego człowieka, zachowując spokój i ostrożność. Delikatnie obwąchuje bobasa, uważając przy tym, by go przypadkiem nie nadepnąć. Oczywiście nie zapomina przy tym radośnie machać ogonkiem!

Ten przykład nie zwalnia jednak z podejmowania środków ostrożności, jeśli chodzi o wspólne wychowywanie psa z dzieckiem. Cała ta sytuacja jest kontrolowana przez jednego z rodziców.

Cztery łapy, a narodziny dziecka

Dziecko i pies wychowywane razem od małego mogą w przyszłości darzyć się szczególnym uczuciem. Jak zatem przygotować czworonożnego przyjaciela człowieka na pojawienie się nowego członka rodziny?

Dziecko zmienia bowiem cały świat nie tylko dla rodziców, ale i domowych pupili, dlatego najważniejsze to rozpocząć wdrażanie nowych zasad jak najwcześniej, najlepiej jeszcze na długo zanim maluszek przyjdzie na świat.

Po pierwsze, pozwól psu uczestniczyć w przygotowaniach na przybycie niemowlęcia. Proces ten powinien odbywać się stopniowo już w trakcie trwania ciąży. Sukcesywnie przyzwyczajaj go do nowych mebli, wózka, akcesoriów i zabawek, by mógł samodzielnie dostrzec zmiany zachodzące w jego otoczeniu. Jednocześnie ucz go, że nowe rzeczy nie służą do szarpania bądź gryzienia. Po drugie, stwórz bezpieczne schronienie dla psa, w którym będzie odizolowany od dziecka, ale jednocześnie nie pozbawi go możliwości obserwowania otoczenia. Zapewnij swojemu psu zabawki do samodzielnej zabawy, ale nie dopuść do tego, by poczuł się odsunięty. Może to doprowadzić do konkurencji z dzieckiem o względy opiekunów.

Po trzecie, gdy już noworodek pojawi się na świecie, zapoznaj psa z jego zapachem. Jeśli to możliwe, zabierz do domu ubranko noszone przez dziecko w szpitalu, by zapach niemowlęcia nie był dla zwierzęcia obcy. Kiedy wrócisz ze szpitala z maluchem, nie izoluj od niego psa. Kontrolując interakcję pomiędzy noworodkiem a psem, pozwól by obie strony się ze sobą oswoiły. Dzięki temu ułatwisz im budowanie pozytywnych relacji w przyszłości.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: youtube/Malaya and Isaiah Duvall, zoonews.pl

Tagi: Dziecko York