Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Pies-wilkołak zawładnął Internetem. Wobec jego uśmiechu internauci nie potrafią przejść obojętnie
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 17.10.2022 13:37

Pies-wilkołak zawładnął Internetem. Wobec jego uśmiechu internauci nie potrafią przejść obojętnie

pies1
ASHLEY LAMPING-CONARD

Suczka o imieniu Darla nie bez powodu jest nazywana przez internautów psem-wilkołakiem. Wszystko przez monstrualny "uśmiech". Nie da się ukryć, że swoim wyglądem potrafi rozbudzić ludzką wyobraźnię. Niektórzy żartują nawet, że nie potrzebuje przebrania na Halloween.

Klęski żywiołowe to nie tylko traumatyczne przeżycie dla ludzi, ale także bezbronnych zwierząt, czego przykładem jest historia suczki o imieniu Darla. Mały piesek mieszka ze swoją opiekunką Ashley Lamping-Conard. Zwierzę najprawdopodobniej straciło dom i zgubiło się podczas huraganu Harvey, który przeszedł w Teksasie.

Historia Darli - suczki nazywanej wilkołakiem

Podczas zdarzeń katastroficznych trudno zapanować nad emocjami i zachować trzeźwość umysłu. Przerażone zwierzęta w popłochu próbują się ukryć i odłączają się od swoich właścicieli. Niestety, niektóre z nich już nie wracają. Tak też stało się z Darlą, która zgubiła drogę powrotną do domu.

Piesek samotnie wędrował po zniszczonych żywiołem ulicach, aż w końcu trafił do schroniska. W znalezienie schronienia dla bezpańskiego zwierzęcia zaangażowała się ciotka przyszłej właścicielki Darli.

Kobieta zgłosiła się jako wolontariuszka do pomocy humanitarnej dla wszystkich poszkodowanych przez huragan ludzi i zwierząt. Na swoich mediach społecznościowych udostępniła zdjęcie suczki, aby mogło trafić do większej liczby odbiorców. W ten sposób informacja dotarło do Ashley Lamping-Conard, która była zafascynowana nietypowym wyglądem czworonoga i zapragnęła go adoptować.

- Mój mąż i ja zakochaliśmy się w niej od razu… nigdy nie widzieliśmy takiego psa. Skontaktowaliśmy się z moją ciotką, aby umówić się na spotkanie - opowiedziała "The Dodo" opiekunka pieska. - Ona była po prostu najsłodszą małą dziewczynką - dodała.

pies2

Pies-wilkołak podbił serca milionów internautów

W przypadku Darli potworna uroda nie idzie w parze z usposobieniem. Suczka może i bywa nazywana psem-wilkołakiem, ale pozory bywają mylące, gdyż nie skrzywdziłaby nawet muchy. Przezwisko zawdzięcza charakterystycznemu wyglądowi pyszczka, który może kojarzyć się z mitycznym stworzeniem. Podobieństwo widać zwłaszcza wtedy, gdy szerzej otworzy pyszczek i prosi o wspólną zabawę.

- Darla uwielbia zabawę. Jeśli w pobliżu jest zabawka, sprawi, że będziesz się z nią bawić godzinami - przyznaje Ashley.

pies1 (1)
pies4

Kobieta wyznała, że wygląd Darli zazwyczaj budzi ogromne zainteresowanie podczas spacerów. Niewielu przechodniów jest w stanie minąć suczkę obojętnie, a zdecydowana większość ogląda się za nią na ulicy. Mimo, iż niektórych może odstraszać, to wystarczy spędzić z nią chociaż chwilę, by poznać ją od przyjacielskiej strony.

Wbrew pozorom Darla jest dosyć nieśmiałym pieskiem, który w kontaktach z nieznajomymi potrzebuje zachęty, by w pełni się otworzyć. Uwielbia za to się przytulać i wykradać zabawki swojemu psiemu bratu rasy chihuahua.

pies3

Właścicielka psa-wilkołaka podkreśla, że bardzo kocha swojego pupila i nie wyobraża sobie, że mogłoby jej nie być. Ratując ją w potrzebie, zyskała nie tylko doskonałą towarzyszkę na imprezę halloweenową, ale przede wszystkim niezastąpioną przyjaciółkę.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: The Dodo