Swiatzwierzat.pl
ian-tuck-BAbYVZQ54mY-unsplash (1)

unspalsh/Ian Tuck

Drapieżny ptak wypuszcza z dzioba kociątko. Spacerowicze dostali szansę uratowania mu życia

11 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Ludzie, którzy wyszli na spacer po Friedwaldzie, nie spodziewali się, że będą świadkami tak niecodziennego widowiska. Drapieżny ptak, który krążył nad ich głowami wypuścił z dzioba upolowaną ofiarę. Przechodnie nie potrzebowali dużo czasu, aby zareagować w odpowiedni sposób.

Techniki polowania u drapieżnych ptaków różnią się w zależności od upatrzonego celu. Na powodzenie w zdobywaniu pożywienia ma wpływ wiele czynników. Między innymi są to: zdolności łowieckie, kondycja osobnika i szybkość lotu.

Pokarm ptaków drapieżnych jest bardzo zróżnicowany. Niektóre polują na ssaki i ptaki, inne żywią się owadami lub rybamiNależy mieć jednak świadomość, że głodny orzeł czy jastrząb nie pogardzi też szczeniętami, kociętami czy innymi domowymi pupilami, które będzie w stanie unieść w powietrze.

Drapieżny ptak wypuścił z dzioba kociątko

Spacerujący po Friedwaldzie ludzie mieli okazję zaobserwować rzadko spotykane zjawisko. Na horyzoncie pojawił się polujący ptak. Szybujące nad ich głowami stworzenie wyraźnie trzymało coś w dziobie. Bardziej uważnym udało się dostrzec, że drapieżca upolował niewielkich rozmiarów zwierzątko.

Jak pomóc dziecku, gdy boli je gardło?

Niestety, drapieżny ptak był zbyt wysoko, aby jasno stwierdzić, do jakiego gatunku należy upolowany przez nią osobnik. Szacując po kształcie oraz rozmiarach ciała ofiary, można było jedynie domyślać się, że ptak upolował mysz lub szczura. Prawda okazała się zgoła inna.

BeFunky-collage - 2022-10-11T092548.959

Zmasowany atak na Kijów, huk rosyjskich ostrzałów przestraszył zwierzęta. Lew Precel został ranny

CZYTAJ DALEJ

Spacerowicze uratowali kocię

Kilka minut później świadkowie zdarzenia zauważyli, że zdobycz wypadła z dzioba drapieżnika i wylądowała w zaroślach. Na szczęście, przed bezpośrednim upadkiem na ziemię ocaliły ją krzaki, które zamortyzowały upadek.

W miejscu zrzutu zebrała się kilkuosobowa grupa, która odgarnęła krzaki, by dostać się do poszkodowanego stworzenia. Gdy ich wzrok spoczął na małym zwierzęciu, momentalnie zorientowali się, że od początku byli w błędzie. Na ziemi znajdował się mały kotek.

Przejęci świadkowie całego zajścia bezzwłocznie zabrali kocię do pobliskiego schroniska. Tam zajęli się nim specjaliści, którzy mogli ocenić jego stan zdrowia. Malec nie wydawał się szczególnie wystraszony niecodzienną przygodą, jaka go spotkała.

W schronisku opiekunowie kotka nazwali go Lucky Fly – co z języka angielskiego oznacza „szczęśliwy lot”. Mimo, że jeszcze przebywa pod ich opieką, głęboko wierzą, że niebawem znajdzie nowy, kochający dom, z którego nie będzie miał okazji porwać go żaden latający drapieżnik.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Najbardziej puszyste rasy psów. Ich miękkie futerko wprawia w zachwyt, każdy chciałby takiego przytulić

Nie da się ukryć, że puszyste psy chciałoby się głaskać i przytulać na okrągło. Należy jednak pamiętać, że ich odpowiednia pielęgnacja jest wyjątkowo ważna. Oto psie rasy o wielkich sercach, które wyglądają jak pluszowe kuleczki. Niewątpliwie musiały znaleźć się w tym zestawieniu!

Zobacz galerię >

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

źródło: facebook/Tierschutz Euskirchen e.V., wamiz.de

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

W środku nocy psy zaczynają szczekać jak oszalałe. Na posesję wtargnął niebezpieczny intruz

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nietoperze tylko czekają na ich nieuwagę. Fotopułapka przyłapała "wampiry" podczas łowów

Czytaj więcej >
dziki, fot. unsplash.com/Rosie Sun, TOMASZ RADZIK/East News

Inne zwierzęta

Wychodzą w nocy i sieją spustoszenie. Leśnicy pokazali opłakane skutki nocnego żerowania dzików

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Otwarte Klatki pokazały celebrytom nagranie z polskich ferm futrzarskich. Ich reakcje mówią wiele

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagranie z Bieszczad robi furorę. "Zobaczyć niedźwiedzia to jedno, ale go usłyszeć"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pytony mogą połknąć prawie wszystko? Badacze nie dowierzali, przeprowadzając sekcję zwłok

Czytaj więcej >