Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Pies udał się na nabożeństwo. Jego zachowanie w kościele może zaskoczyć
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 07.06.2024 12:19

Pies udał się na nabożeństwo. Jego zachowanie w kościele może zaskoczyć

pies w kościele
fot. tiktok.com/ kumul05

Bezdomny czworonóg wszedł do kaplicy podczas odprawianego nabożeństwa. Zaskoczeni wierni nie chcieli przepędzać psa szukającego bezpiecznego schronienia, wszak w kościele dla każdego znajdzie się miejsce. Nagle podczas śpiewu zwierzę zachowało się w zaskakujący sposób. 

Zwierzęta w miejscach kultu

W niektórych krajach psy uznawane są za członków rodziny, mają swoje przywileje, które obejmują nawet udział w nabożeństwach kościelnych. W Polsce może wydawać się to nietypowe, ale w takich miejscach jak Włochy, Francja czy Niemcy, widok futrzastego przyjaciela towarzyszącego swojemu właścicielowi podczas mszy nikogo nie dziwi. 

W pewnym mieście bezdomny pies postanowił poszukać schronienia w kościele. Czworonóg trafił akurat na odprawiane przez wiernych nabożeństwo. Inteligentne zwierzę z szacunku do ludzi postanowiło wziąć w nim czynny udział. Ku zaskoczeniu wszystkich podczas odmawianej modlitwy zachował się w niezwykły sposób.

Masowe protesty w Turcji. Widmo śmierci zawisło nad 10 milionami psów Oddała psa pod opiekę dziadka. Nigdy nie posądziłaby seniora o takie zachowanie

Pies wziął udział w nabożeństwie

Zabawny czworonóg zajął miejsce między ustawionymi w rzędach krzesłami i patrząc w stronę ołtarza, zaczął wyć, “śpiewając" razem z wiernymi. Trzeba przyznać, że parafianom trafił się bardzo uzdolniony zwierzak. Pies niemal idealnie trafiał w tony wygrywane przez organistkę na keyboardzie. Może powinien zostać ministrantem?

@kumul05 This beautiful dog entered church and worship together. What a wow🥺💯 #church #churchtiktok #singingdog ♬ original sound - kumul05

Komentujący nagranie internauci zgodnie przyznali, że w kościele każdy jest mile widziany, a pies najwidoczniej miał potrzebę się pomodlić. 

  • “Amen. Nadszedł czas, abyśmy wszyscy byli jednością”,
     
  • “Zwierzęta też modlą się do Boga”,
     
  • “Ludzie nie chcą chodzić do kościoła, dobrze, że są jeszcze psy”.

W tym kraju możesz zabrać psa do kościoła

Zapraszanie psów do kościoła może być postrzegane jako wyraz akceptacji i otwartości wspólnoty religijnej. Dla wielu właścicieli ich pupile są nieodłączną częścią życia i chcieliby, by towarzyszyły im również w chwilach modlitwy i refleksji.

pies w kościele
fot. canva.com/ Joel Carillet

We Włoszech, kraju o bogatych tradycjach katolickich, psy często są mile widziane w kościołach, szczególnie na wsiach. Święty Franciszek z Asyżu, patron zwierząt, jest inspiracją dla wielu duchownych, którzy zachęcają do przyprowadzania futrzastych towarzyszy na specjalne msze poświęcone błogosławieństwom zwierząt. W miastach takich jak Rzym psy mogą towarzyszyć swoim opiekunom w niedzielnych nabożeństwach, co jest wyrazem głębokiego szacunku i przywiązania do czworonożnych przyjaciół.