Swiatzwierzat.pl
Pies w kościele

facebook/NIcola Ruggeri

Bezpański pies znalazł schronienie w kościele. Internauci nalegają, by został "ministrantem"

8 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Przed rozpoczęciem nabożeństwa nietypowy gość niezauważenie wślizgnął się do kościoła Santa Barbara w miejscowości Senorbì we Włoszech, niespełna pięciotysięcznego miasteczka na południu Sardynii. To bezpański pies, który stał się ulubieńcem zarówno proboszcza, jak i parafian.

W mediach społecznościowych oraz na łamach internetowych forum niejednokrotnie rozgorzała dyskusja na temat wprowadzania psów do kościoła. Choć nie każdy ksiądz życzy sobie obecności czworonożnych przyjaciół człowieka w miejscu kultu religijnego, czego dowodem jest bulwersujące nagranie ze świątyni w Peru, to na szczęście w niektórych kościołach bezpańskie zwierzaki są mile widziane, a duchowni witają je z otwartymi ramionami.

Bezpański pies czeka na księdza przy ołtarzu

Ojciec Nicola Ruggeri, pochodzący z Quartu Sant'Elena proboszcz kościoła Santa Barbara w Senorbì we Włoszech, zamieścił na swoim profilu na Facebooku fotografię przedstawiającą bezpańskiego psa. 25 listopada, w Dzień św. Katarzyny, po udzieleniu wiernym spowiedzi duchowny zastał wyjątkową parafiankę, czekającą na niego na honorowym miejscu tuż przy ołtarzu.

Uliczny kundelek leżał na ziemi, a przednie łapy miał skrzyżowane z elegancją, która dorównuje starożytnym egipskim sfinksom. Zmierzwione futro dawało świadectwo jego bezpańskiej naturze, jednak potrafił zachować milczenie, jakby szanował miejsce, w którym znalazł schronienie. 

Zamiast wygonić suczkę, ksiądz zadbał o właściwe powitanie zbłąkanego stworzenia, a zarazem nie mógł się powstrzymać, by nie uwiecznić jej na pamiątkowych zdjęciach. Sam wcześniej przez 14 lat opiekował się owczarkiem niemieckim, a obecnie dzieli życie z kotem Arturem, dlatego doskonale wiedział, że nie może odmówić bezpańskiemu zwierzęciu w potrzebie.

- Moja koncepcja jest taka, że ​​wśród najpiękniejszych rzeczy, jakie stworzył Bóg, są zwierzęta, które dotrzymują nam towarzystwa i słuchają naszych uczuć w radości i bólupowiedział proboszcz w rozmowie z włoskim portalem Wamiz.

Plecak

Zaskakujące znalezisko w bagażu podręcznym. Pasażer samolotu upchnął psa w plecaku

CZYTAJ DALEJ

Zwierzak skradł serca wiernych, "Już jest gotowy do bierzmowania”

Ze zwierzakiem do kościoła? Dlaczego nie. Mieszkańcy miejscowości żartują, że kapłan zyskał nowego ministranta, a komentarze pod wpisem księdza są pełne pochwał wobec empatycznej postawy względem bezpańskiego psa.

- Słyszałem wcześniej o chrzczonym psie, ale nie o bierzmowanym! - zauważa żartobliwie jeden z użytkowników Facebooka.

- Niech będzie ministrantem, założę się, że będzie bardziej posłuszny - dodaje inny internauta.

Po publikacji fotografii w opiekę nad zwierzęciem zaangażowała się jedna z parafianek. Elisa Mascia, zajmująca się szukaniem domów dla najbardziej nieszczęśliwych zwierząt, dokonała cudu i umożliwiła suczce znalezienie rodziny, która obdarowuje ją bezgraniczną miłością, na jaką w pełni zasługuje.

Skoro coraz więcej osób traktuje psy i koty jako swoich najlepszych przyjaciół, a nawet pełnoprawnych członków rodziny, to wspólną wizytę w świątyni można postrzegać jako piękny akt wdzięczności Bogu za towarzyszy życia oraz otaczającą nas przyrodę. Na świecie jest zdecydowanie zbyt dużo przemocy i agresji, dlatego jedynym lekarstwem jest współczucie i szacunek wobec wszystkich bliźnich - zarówno ludzi, jak i naszych braci mniejszych.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: unionesarda.it

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >

Psy

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu? Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

Czytaj więcej >

Psy

Młoda suczka zakopana żywcem pod Krakowem? Odnaleziono ją podczas robót koparką

Czytaj więcej >

Psy

Nowe przepisy dotyczące zwierząt wkrótce wejdą w życie. Będą spore zmiany

Czytaj więcej >