Swiatzwierzat.pl
Pies

facebook/Fort Wayne Animal Care & Control

Pies spotyka swoje właścicielki po 8 latach. Emocje sięgnęły zenitu

22 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Pies o imieniu Kemo zaginął, kiedy miał zaledwie 2 lata. Jego właścicielki, Cara Seiler i Kailey Kuntz zrobiły wszystko, co w ich mocy, aby odzyskać ukochanego pupila, lecz ślad po nim zaginął. Niespodziewana wiadomość o odnalezieniu czworonoga dotarła do nich dopiero po 8 latach. Czy psiak wciąż pamiętał swoją rodzinę?

Wszyscy wiemy, jak bardzo psy adorują swoich właścicieli i to z wzajemnością. Nawet najkrótsza rozłąka z ukochanym futrzakiem potrafi być przygnębiająca, dlatego bardziej trudno sobie wyobrazić, przez co przeszły właścicielki Kemo, który zniknął z ich domu w 2013 roku.

Pies przepadł 8 lat temu

Jak podaje amerykańska stacja informacyjna WPTA21, pewnego dnia pies mieszkający w jednym z domów w Fort Wayne w stanie Indiana przepadł. Jego właścicielki były zdruzgotane.

Zważając na fakt, iż kobiety adoptowały Kemo, gdy ten był jeszcze szczeniakiem, wiadomość o jego nagłym zniknięciu była jak grom z jasnego nieba. Opiekunki okropnie martwiły się, czy kiedykolwiek zobaczą swojego czworonożnego przyjaciela.

Pomimo intensywnych poszukiwań, psa nie udało się odnaleźć. Chociaż przez kolejne lata w sprawie zaginionego pupila nie pojawiały się żadne nowe informacje, Cara i Kailey nie porzuciły nadziei.

- Nigdy tak naprawdę nie przestałyśmy szukać. Zawsze miałyśmy nadzieję, ze się odnajdzie przeglądając posty na temat zaginionych zwierząt – powiedziała Cara dla WPTA.

Golden retriever

Golden retriever ćwiczy przed lustrem groźne miny. Można się popłakać ze śmiechu (WIDEO)

CZYTAJ DALEJ

Przełom w poszukiwaniach

Dopiero w lipcu 2021 roku cierpliwość właścicielek Kemo została wynagrodzona. Do kobiet odezwał się pracownik schroniska Fort Wayne Animal Care and Control, który poinformował, że zaginiony pies wreszcie się odnalazł! W ustaleniu tożsamości jego właścicieli pomógł wszczepiony przez laty mikrochip.

- Kaliey i ja płakałyśmy przez całą drogę z Auburn do Fort Wayne – wspomina Cara. 

Kiedy opiekunki przyjechały do schroniska i po długich latach rozłąki nareszcie zobaczyły Kemo, jego reakcja doprowadziła je do łez. Czworonóg od razu wiedział, z kim ma do czynienia, dlatego bez chwili wahania podbiegł do swojej rodziny, aby się przywitać.

Jedna z pracowniczek schroniska przyznała, że w całej swojej karierze jest to najdłuższy czas, po jakim zwierzę wróciło do swojego domu. Wpis dotyczący losu Kemo pojawił się na mediach społecznościowych i w ciągu ostatniego tygodnia zyskał ogromny rozgłos zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i wielu innych krajach na świecie.

- Mamy nadzieję, że ta historia zainspiruje każdego, kto tęskni za swoim zwierzakiem, aby nigdy nie tracił nadziei! Zachęcamy również wszystkich do wszczepienia swoim zwierzętom mikroczipu na wypadek, gdyby kiedykolwiek się zgubiły - apeluje organizacja Fort Wayne Animal Care & Control.

Zobacz nagranie i zdjęcia:

Źródło: newsner.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dantejskie sceny na pastwisku w Krośnicy. Trudno uwierzyć, co zrobiono zwierzętom

Czytaj więcej >

Pozostałe

Mama siódemki oposów nie cofnie się przed niczym. Internauci pieją z zachwytu

Czytaj więcej >