Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Pies policyjny spotkał opiekuna po dwóch latach od przejścia na emeryturę. Emocje wzięły górę
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 27.01.2024 13:00

Pies policyjny spotkał opiekuna po dwóch latach od przejścia na emeryturę. Emocje wzięły górę

Pies policyjny
Pies policyjny, źródło: facebook.com/fabmanilaph

Wangwang to owczarek niemiecki, który przez lata służył w policji. Jednak ze względu na sędziwy wiek, czworonóg od ponad dwóch lat cieszy się zasłużoną emeryturą. Jesień życia przeżywa wśród kochających go ludzi, którzy starają się, jak mogą, aby zapewnić mu wszystko, czego potrzebuje. Okazuje się jednak, że więź, którą czworonóg nawiązał ze swoim partnerem podczas pracy w policji, jest czymś, o czym zwierzak nie potrafi zapomnieć. Wangwang pokazał to w wyjątkowo wzruszający sposób.

Pies policyjny odszedł na zasłużoną emeryturę

Jednym z gatunków zwierząt, które doskonale sprawdzają się w pracy w służbach mundurowych, są psy. Wyszkolone czworonogi niejednokrotnie udowodniły, że dzięki nim nawet najtrudniejsze akcje mogą zakończyć się sukcesem. Nic więc dziwnego, że psy policyjne w ciągu lat służby bardzo przywiązują się do funkcjonariuszy, z którymi pracują. I wzajemnie, wielu przedstawicieli prawa nie ukrywa tego, że praca ze zwierzętami jest dla nich czymś wyjątkowym. Dlatego moment, w którym wyszkolony czworonóg odchodzi na emeryturę, jest trudny dla obu stron. 

Wangwang to owczarek niemiecki, który przez lata doskonale sprawdzał się w roli psa policyjnego. Większość swojej służby spędził u boku młodego mężczyzny, z którym nawiązał silną więź. Jednak kiedy nadszedł czas na to, aby czworonóg odszedł na emeryturę, ich drogi się rozeszły. Nikt nie spodziewał się tego, że pies nie będzie w stanie w pełni się z tym pogodzić. 

sdds.JPG
Wangwang kochał swoją pracę, źródło: facebook.com/fabmanilaph
Pożar pod Bełchatowem, w budynku uwięzione zwierzęta. 29-latek za wszelką cenę próbował je ratować Rolnika poturbowały byki, nie udało się go uratować. Jednak nie tylko on potrzebował interwencji lekarzy

Pies w głębi serca tęsknił za przeszłością

Wangwang trafił do troskliwej rodziny adopcyjnej. Ludzie, którzy postanowili się nim zająć, robili wszystko, aby czuł się jak najlepiej. Wiedzieli, że owczarek miał życie wypełnione trudnymi wyzwaniami, dlatego bardzo zależało mu na tym, żeby jego starość wiązała się jedynie z przyjemnymi wspomnieniami.

Czworonóg szybko zaprzyjaźnił się z nowymi opiekunami. Chętnie korzystał z uroków emerytury. Jednak pewnego dnia okazało się, że w głębi serca czegoś bardzo mu brakuje. Nowi opiekunowie Wangwanga zdali sobie sprawę z tego dwa lata po tym, jak czworonóg odszedł z policji. 

Pies policyjny nawiązał wyjątkową więź ze swoim partnerem

Dwa lata po przejściu na emeryturę, Wangwanga, w jego nowym domu odwiedził go jego były partner policyjny. Pomimo tego, że od ostatniego spotkania minęło mnóstwo czasu, czworonóg wyraźnie pokazał, że doskonale pamięta swojego przyjaciela.

Reakcja psa na widok policjanta była rozczulająca. Zazwyczaj opanowany zwierzak nie był w stanie ochłonąć. Radość dosłownie go roznosiła. Czworonóg przez kilkanaście minut lizał policjanta, zaczepiał go, merdając przy tym ogonem, po czym położył się przed nim, oczekując głaskania. Tego dnia rodzina adopcyjna Wangwanga zdała sobie sprawę z tego, że przeszłość ich pupila jest znacznie bardziej skomplikowana, niż im się wydawało. Psiak przez lata pracy, często w stresujących warunkach, nawiązał z policjantem więź, o której nie sposób zapomnieć. Wydaje się również, że nie da się jej niczym zastąpić.

jyt.JPG
Pies był w siódmym niebie, kiedy spotkał się ze swoim byłym partnerem, źródło: facebook.com/fabmanilaph

Źródło: facebook.com/fabmanilaph, wamiz.es