Swiatzwierzat.pl
Joe Biden i Mayor

Adam Schulz/White House

Pies Joe Bidena wysłany na kolejne szkolenie. Czy tym razem zostanie wytresowany?

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

3-letni owczarek niemiecki imieniem Major znów nabroił w Białym Domu. Przed dwoma tygodniami doszło do kolejnego incydentu z udziałem psa należącego do Joe Bidena, obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zwierzę nie może przystosować się do życia wśród ludzi, dlatego zdarza mu się reagować agresją. Teraz pojawia się ważne pytanie - czy jego dni w Waszyngtonie są już policzone?

Jak relacjonowaliśmy na początku kwietnia, 3-letni pies prezydenta USA Joe Bidena i jego żony Jill nie popisał się dobrym wychowaniem. Major znów ugryzł osobę z najbliższego otoczenia swojego pana, przez co wiele osób obawia się, że jego obecność stwarza zagrożenie dla pracowników Białego Domu.

Major znów wysłany na tresurę. Czym zawinił?

Nieposłuszny czworonóg jest zmuszony ponownie opuścić rezydencję w Waszyngtonie i przejść przymusową tresurę. Powodem odesłania go pod opiekę behawiorysty są powtarzające się ataki na ludzi.

W marcu adoptowany owczarek niemiecki zaatakował aż dwóch pracowników Białego Domu. Pierwszą "ofiarą" czworonoga był jeden z agentów ochrony Secret Service. Karą za to przewinienie było odesłanie obu psiaków do rodzinnej rezydencji Bidenów w stanie Delaware, gdzie przeszły tresurę.

Po kilkunastu dniach zarówno Champ, jak i Major wrócili do Waszyngtonu. Niestety, wkrótce potem Major udowodnił, że nie tak łatwo oduczyć go atakowania ludzi. Pies znów ugryzł człowieka. Tym razem pech spotkał pracownika Służby Parków Narodowych.

kotnarowski kuba

Nie żyje społecznik Jakub Kotnarowski. Kochał przyrodę i zwierzęta

CZYTAJ DALEJ


Uwaga, zły pies! Czy Major wróci do Białego Domu?

W obliczu zaistniałej sytuacji, Joe Biden nie miał większego wyboru. Prezydent Stanów Zjednoczonych podjął decyzję o odejściu Majora z Białego Domu. Wszystko jednak wskazuje na to, że będzie to wyłącznie tymczasowa nieobecność.

- Szkolenie ma potrwać kilka tygodni - zapewnił w poniedziałek Michael LaRosa, rzecznik prasowy Jill Biden, pierwszej damy USA.

Czy Major rzeczywiście jest tak złym psem, za jakiego wszyscy go mają? Okazuje się, że problemem prawdopodobnie jest paniczny lęk towarzyszący oswajaniu się z nowym miejscem. Pies nie czuje się pewnie wśród obcych ludzi, dlatego instynktownie zachowuje się w agresywny sposób.

Właściciel niesfornego owczarka wytłumaczył w rozmowie w programie ABC "Good Morning America", że 85 proc. osób z Białego Domu go uwielbia, choć niektórzy wciąż się go boją. Co ciekawe, poniższe wideo doskonale nakreśla różnice w charakterze między 3-letnim Majorem a 12-letnim Champem i udowadnia, że wcale nie są takimi strasznymi stworzeniami.

Na pierwszy rzut oka widać, że młodszy z owczarków to prawdziwy wulkan energii, któremu niestraszna nuda, zaś psi senior ceni sobie ciszę i spokój. Mimo odmiennych potrzeb czworonogi zdają się świetnie ze sobą dogadywać. Trzymamy kciuki, aby tym razem szkolenie pod okiem behawiorystów przyniosło oczekiwane rezultaty.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Podobne artykuły

Karolina Korwin-Piotrowska

Gwiazdy i ich zwierzęta

Karolina Korwin Piotrowska krytykuje zachowanie celebrytów. Chodzi o modę na psie hybrydy

Czytaj więcej >
adam wiejak

Gwiazdy i ich zwierzęta

Adam Wiejak znalazł bezpańskiego psa w Wigilię. Możliwe, że ktoś go porzucił przy drodze

Czytaj więcej >
Adam Stachowiak

Gwiazdy i ich zwierzęta

Adam Stachowiak jakiego nie znacie. Muzyk przygarnął kota z ulicy

Czytaj więcej >
marta kaczynska

Gwiazdy i ich zwierzęta

Wielka radość w domu Marty Kaczyńskiej. Córka z nagrodami w zawodach jeździeckich. "Bardzo dobre zakończenie roku 2020"

Czytaj więcej >
Izabela Zeiske z pieskami

Gwiazdy i ich zwierzęta

Adoptowała suczkę z pseudohodowli, kolejny raz ruszyła na pomoc zwierzętom. Izabela Zeiske z "Gogglebox. Przed telewizorem" o nowych wyzwaniach

Czytaj więcej >
Adrianna Grotkowska

Gwiazdy i ich zwierzęta

Adrianna Grotkowska uratowała kotkę przed śmiercią. Czy ktoś celowo porzucił ją podczas przedświątecznych zakupów?

Czytaj więcej >