Swiatzwierzat.pl
Fundacja Szklane Pułapki

fb/Fundacja Szklane Pułapki

Nie żyje społecznik Jakub Kotnarowski. Kochał przyrodę i zwierzęta

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

- Był wszędzie tam, gdzie przyroda potrzebowała ochrony i pomocy. Angażował się całym sercem w to, co robił. Integrował, inspirował i wspierał innych w takich działaniach - tak o śmierci Jakuba Kotnarowskiego poinformowali przedstawiciele Koalicji ZaZieleń Poznań. Członek zarządu Stowarzyszenia Centrum Pomocy Ekorozwój zmarł w wieku 39 lat.

Jakub Kotnarowski pomagał przyrodzie i zwierzętom. Był współzałożycielem Koalicji ZaZieleń Poznań, członkiem Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Ochrony Środowiska przy Wydziale Kształtowania i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania, od początku działał w Fundacji Szklane Pułapki.

Nie żyje Jakub Kotnarowski

Kotnarowski był społecznikiem. Dbał o przyrodę, troszczył się o zwierzęta zamieszkujące miasto. Był pomysłodawcą m.in. programu "Ptaki w mieście" czy "Zostań Miejskim Przyrodnikiem".

- Kuba był w Fundacji Szklane Pułapki od początku jej powstania, bardzo zaangażowany, uśmiechnięty, po prostu dobry, wartościowy człowiek. Był naszym Kolegą, był jednym z nas... Powiedzieć, że będzie nam Ciebie brakowało, to za mało Kuba... - żegnają w mediach społecznościowych Jakuba koledzy i koleżanki z Fundacji Szklane Pułapki.

Od 2016 roku Kotnarowski koordynował zespół wolontariuszy inwentaryzujący ptaki, które żyły w budynkach. Zainicjował i prowadził wiele interwencji z zakresu ochrony przyrody.

- To dzięki jego zaangażowaniu ostatnio oklejono naklejkami kilka wiat przystankowych, które miały uchronić ptaki przed kolizjami. Był członkiem wielu organizacji i stowarzyszeń ekologicznych - wspomina Kotnarowskiego radna Sara Szynkowska vel Sęk.

Policja napis na radiowozie

14-latki schowały się w zaroślach przed dzikami. Pomogli policjanci

CZYTAJ DALEJ

Wystawa dla Jakuba

Społecznik na każdym kroku starał się pomagać. Z ogromną pasją angażował się w projekty, zawsze służył radą. Wkrótce miała powstać wystawa dot. standardów ochrony ptaków i nietoperzy w Poznaniu. Osoby zaangażowane w projekt, deklarują, że dokończą go dla Jakuba.

Kotnarowski zmarł w nocy z 9 na 10 kwietnia. Przegrał walkę z COVID-19. Zmarł w wieku 39 lat.

Rodzinie i bliskim składamy kondolencje.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Aktualności

Tragedia pod Koninem. Dwa mastify zagryzły 65-latka

Czytaj więcej >
Świeczka

Aktualności

Nie żyje Magdalena Wojciechowska

Czytaj więcej >

Aktualności

Helena R., prezes towarzystwa INNI, skazana za znęcanie się nad zwierzętami. Zapadł wyrok sądu

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Przywiązał psa do pędzącego auta. Były senator PiS Waldemar B. zatrzymany

Czytaj więcej >
policja.pl

Aktualności

Psia buda miała posłużyć im za skrytkę. Policjanci zatrzymali podejrzanych

Czytaj więcej >
https://www.gov.pl/web/kppsp-strzelce-krajenskie/niebezpieczny-pozar-butli-z-gazem-w-strzelcach-krajenskich

Aktualności

Niebezpieczny pożar butli z gazem w Strzelcach Krajeńskich. Strażak uratował psa

Czytaj więcej >