Swiatzwierzat.pl
Joe Biden razem z psami

Official White House Photo by Adam Schultz

USA. Kolejny incydent z udziałem psa Joe Bidena. Znów zaatakował człowieka w Białym Domu

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Ledwo co wrócił do Białego Domu, a być może wkrótce czeka go kolejna wyprowadzka. 3-letni owczarek niemiecki imieniem Major, którym opiekuje się prezydent Biden, ponownie ugryzł osobę z najbliższego otoczenia swojego pana. Pies swoim nieprzewidywalnym zac

Zaledwie kilka dni po przekazaniu do wiadomości publicznej nowiny o powrocie Majora do Białego Domu zdarzył się kolejny nieprzyjemny incydent z udziałem czworonoga. 3-letni owczarek niemiecki, który ponownie wprowadził się do oficjalnej rezydencji w Waszyngtonie po objęciu urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych przez jego właściciela, ponownie zaatakował człowieka. 

Major znów kogoś ugryzł

Pod koniec marca br. amerykańskie media potwierdziły informację dotyczącą rychłego powrotu Majora i Champa do Waszyngtonu. Niespełna miesiąc wcześniej zwierzaki zostały przymusowo odesłane do rodzinnego domu pary prezydenckiej w Delaware Major, gdzie przeszły szkolenie pod okiem behawiorystów. 

Powodem decyzji o wysłaniu pupili na tresurę był atak ze strony adoptowanego psa prezydenta USA. Major pogryzł jednego z agentów ochrony Secret Service. Według rozmówców CNN "sytuacja była na tyle poważna, że psy zostały natychmiast odesłane". 

Wszystko wskazuje na to, iż szkolenie czworonogów przyniosło zamierzone efekty, ponieważ pupile prezydenckiej pary wróciły do rezydencji. Radość jednak nie trwała długo. Jak podały amerykańskie media, doszło do kolejnego incydentu w Białym Domu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Pracownicy boją się psów prezydenta

Tym razem adoptowany owczarek zranił pracownika instytucji do spraw parków narodowych National Park Service. Pogryziona osoba przed powrotem do pracy na wszelki wypadek została przebadana przez personel medyczny. Nie wiadomo, jak poważne były obrażenia. 

46. prezydent Stanów Zjednoczonych komentuje niedawną serię pogryzień w rozmowie w programie ABC "Good Morning America". Tłumaczył, że Major wciąż adaptuje się do nowych warunków i często boi się nieznanych mu osób, dlatego reaguje zgodnie ze swoją intuicją.  

- 85 procent osób z Białego Domu go uwielbia. (Major – red.) liże ich i merda ogonem. Ale zdaję sobie sprawę, że są osoby, które się go boją - wyznał w wywiadzie.

Amerykańska telewizja informacyjna CNN podawał już wcześniej, powołując się na informatorów, że 3-letni Major źle zniósł przeprowadzkę do Białego Domu. Jak wynika z ich wypowiedzi, pies miał zachowywać się w sposób wzburzony. Podobno skakał, szczekał i szarżował personel.

Zobacz nagranie:

[EMBED-4339]

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Gwiazdy i ich zwierzęta

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona pokazali córeczkę swojej suczce. Zadziała się magia

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Tomasz Kammel podzielił się z internautami niezwykłą historią. W centrum wydarzeń jamnik

Czytaj więcej >
youtube/inside edition

Gwiazdy i ich zwierzęta

Reporterka nagrywała materiał o skradzionym psie, kiedy nagle go zauważyła

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Jak odpowiedzialnie adoptować psa? Małgorzata Kożuchowska zna odpowiedzi

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego wspominamy Zofię Czerwińską i jej niezwykłego psa

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Joaquin Phoenix namawia do uwolnienia dwóch niedźwiedzi. Otrzymał poparcie PETA

Czytaj więcej >