Swiatzwierzat.pl
Zdjęcia ilustracyjne

facebook/Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział Kielce

Porzucił psa w zawiązanym worku. Niestety, pomoc nie zdążyła nadejść na czas

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Mieszkanka Limanowej dokonała wstrząsającego odkrycia w samym środku miasta. W piątek, 9 kwietnia około godziny 23 kobieta szła ul. Kościuszki. W pewnej chwili zatrzymała się nieopodal restauracji Caverna i spostrzegła reklamówkę leżącą na chodniku. Jej zawartość skrywała przerażający dowód zbrodni.

Kobieta spacerująca ulicami Limanowej zdecydowała się zajrzeć do środka znalezionej torby, jednak nawet w najmniejszym stopniu nie podejrzewała, że znajdzie w nim coś tak wstrząsającego. W reklamówce pozostawionej w okolicy Rynku znajdowało się zwierzę.

Martwy pies w reklamówce. Zginął w męczarniach?

Z plastikowego worka wystawała główka niewielkich rozmiarów pieska. Pupil już się nie ruszał, wyglądał jakby był martwy.

Wstrząsająca historia została opisana na grupie Spotted: Limanowa. Relacja ze zdarzenia została również opatrzona zdjęciem martwego czworonoga.

- Wezwałam patrol policji, ponieważ żadna opieka weterynaryjna z okolicy nie odbierała telefonu. Policja nie przyjechała. W centrali powiedziano żeby czekać na miejscu, czekałam ponad 40 minut i patrol nie przyjechał - relacjonuje na portalu społecznościowym mieszkanka Limanowej.

Lisica ma świerzb

Pomogli chorej lisicy odzyskać wzrok. Zmieniła się o 180 stopni

CZYTAJ DALEJ

Sprawca poszukiwany

Wszystko wskazuje na to, że poprzedni właściciel pieska celowo go porzucił, a przed śmiercią wyrządził mu krzywdę. Wciąż nie ustalono, czy zwierzę zmarło z powodu uduszenia, czy też odniesionych obrażeń.

 - Serce się kraje i brak słów - komentuje straumatyzowana mieszkanka Limanowej, która znalazła martwe zwierzę. - Człowiek chce pomóc ale nie ma odpowiednich służb.. Pies już się nie ruszał, był martwy.

Po opublikowaniu historii na mediach społecznościowych internauci w ostrych słowach komentowali zachowanie właściciela małego pieska. Nie wierzą, jak ktokolwiek mógł potraktować go w tak bezduszny sposób i żądają, by sprawca poniósł konsekwencje swoich czynów.

Jak ustalili dziennikarze portalu Sądeczanin.info, w pobliżu miejsca zdarzenia są zamontowane kamery monitoringu. Jeśli materiał filmowy zostanie przekazany w ręce limanowskiej policji, istnieje szansa, że sprawca odpowie przed sądem. Grozić mu może do dwóch lat więzienia.

Pozostaje jednak pytanie - czy tym razem stróże prawa podejmą konieczne czynności i zainteresują się losem skatowanego czworonoga? Czy sprawiedliwości stanie się zadość? Pozostaje nam teraz czekać na dalszy rozwój sytuacji.


Zobacz zdjęcie:

Pies porzucony w worku

Spotted: Limanowa

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >