Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie podglądowe: husky

pixabay/LynetteC

Pies dotkliwie pogryzł 55-latka. „Wyglądało to makabrycznie"

25 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W czwartkowy wieczór, 22 lipca przy ulicy Młyńskiej w Koszalinie doszło do brutalnego ataku agresywne zwierzęcia. Przechodzący przez przejście 55-letni mężczyzna został dotkliwie pogryziony przez psa rasy husky. Podobne jego właściciel w pierwszej chwili nie przyznawał się, że pupil należy do niego.

Jak donosi "Głos Koszaliński", poszkodowany mężczyzna odniósł poważne obrażenia. Zwierzę przegryzło mu na wylot rękę, uszkodziło ścięgna, a także zerwało skórę z kciuka drugiej ręki.

Właściciel wypierał się swojego zwierzęcia

Szczęśliwym trafem w pobliżu ataku znajdował się patrol strażników miejskich. Krzyk mężczyzny zaalarmował funkcjonariuszy, którzy bez chwili wahania ruszyli mu na pomoc.

- Wyglądało to makabrycznie, więc strażnicy miejscy musieli udzielić mężczyźnie pomocy przedmedycznej - powiedział Piotr Simiński, komendant Straży Miejskiej w Koszalinie. - Udało się zabezpieczyć psa oraz, dzięki wywiadowi lokalnemu, zidentyfikować właściciela groźnego czworonoga - dodał komendant.

Jak przekazała koszalińska policja, wstępnie 66-latek, mieszkający przy ulicy Młyńskiej, wypierał się, że agresywne zwierzę należy do niego. Zdaniem strażników miejskich, zupełnie nie panował nad sytuacją.

Lisek z puszki uwolniony

Bezradny lisek utknął z głową w wyrzuconej puszce. Podziękował za ratunek w najpiękniejszy sposób

CZYTAJ DALEJ

Pies nie był szczepiony przeciwko wściekliźnie

Koszalińscy dziennikarze ustalili, że husky został przetransportowany do schroniska, gdzie obecnie znajduje się pod obserwacją. W toku śledztwa na jaw wyszło, że pies nie miał obowiązkowego ochronnego szczepienia przeciwko wściekliźnie

Właściciel psa został ukarany mandatem w wysokości 500 zł za nie spełnienie obowiązku ochronnego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie. To jednak nie wszystko. Drugi mandat, również w wysokości 500 zł, dostał za złamanie ar. 77 kodeksu wykroczeń, mówiącego o niezachowaniu ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

W przypadku, gdy poszkodowany wystąpi na drogę sądową i będzie ubiegał się o odszkodowanie, właściciel agresywnego husky'ego może nawet podlegać karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Koszalińscy policjanci apelują, aby pilnować swoich pupili w trakcie spacerów i dbać, by miały zrobione wszystkie niezbędne badania oraz szczepienia. Ponadto, przypominają o odpowiednich zabezpieczeniach w postaci kagańca oraz smyczy.

- Nie chcę sobie wyobrażać, do jakiej tragedii mogłoby dojść, gdyby tamtędy przechodziło akurat dziecko, które nie potrafi się bronić. Albo gdyby stało się to na odludziu, z dala od osób, które mogłyby pomóc - podsumował Piotr Simiński.

Źródło: gk24.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >

Aktualności

Nie tylko ludzie cierpią na skutek powodzi. Nagrano niezwykłą akcję ratunkową psa

Czytaj więcej >

Aktualności

Dzieci poszły szukać bydła, czekał je przerażający los. Najstarsze miało ledwie 11 lat

Czytaj więcej >
podatek od psa

Aktualności

Ogłoszono nową kwotę podatku od posiadania psa. Ile wynosi "opłata za przyjaciela"?

Czytaj więcej >