Swiatzwierzat.pl
Policja

policja.gov.pl

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Sceny jak z filmu sensacyjnego na ulicach Oleśnicy. Policja podjęła pościg za srebrnym volkswagenem golf na na trzebnickich numerach rejestracyjnych. Po niebezpiecznych manewrach za kółkiem kierujący pojazdem oraz pasażer rzucili się do pieszej ucieczki. Jak się okazało, razem z dwoma mężczyznami w samochodzie jechał pies, którego porzucono wraz z autem.

W niedzielny wieczór w województwie dolnośląskim miał miejsce policyjny pościg za kierowcą srebrnego volkswagena golfa. Mężczyzna nie zatrzymał się do rutynowej kontroli.

Policyjna obława na volkswagena. Kierowca uciekał ulicami miasta

Do zdarzenia doszło na ulicy Krzywoustego w Oleśnicy. Patrol drogówki usiłował zatrzymać kierowcę srebrnego volkswagena, który zignorował polecenia funkcjonariuszy i i zaczął uciekać.

Policjanci podjęli pościg ulicami miasta, jednak potrzebowali wsparcia. W niebezpiecznej akcji brały udział cztery radiowozy, w tym jeden nieoznakowany.

Szaleńcza ucieczka pirata drogowego została zakończona po kilkunastu minutach przez policjantów. Nie obyło się jednak bez zniszczeń.

- Podczas pościgu uszkodził inny pojazd na ulicy Kościuszki. Mimo to, dalej jechał i zatrzymał się na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Słonecznej. Dwaj mężczyźni podjęli próbę ucieczki - czytamy słowa Bernadety Pytel, rzeczniczki oleśnickiej policji na stronie TVN24.

Zdjęcie ilustracyjne: spacerujący ludzie

Wybierasz się na spacer? Lepiej uważaj na węże

CZYTAJ DALEJ

Porzucili psa w aucie, uciekali pieszo

- Kierowca i pasażer podjęli dalszą ucieczkę pieszo. Policjanci wybiegli ze swoich radiowozów i ruszyli za nimi. Pasażera udało się zatrzymać. Kierujący volkswagenem oddalił się - podaje portal Moja Oleśnica.

Wydział kryminalny we współpracy z innymi komórkami prowadzi czynności w celu zatrzymania kierowcy pojazdu. Dotąd powody, dla których mężczyzna zdecydował się uciekać przed stróżami prawa, pozostają nieznane.

Oprócz kierującego i pasażera w volkswagenie jechał pies. Przestraszone zwierzę zostało zabezpieczone i przekazane pod tymczasową opiekę świadków zdarzenia.

Czworonóg ostatecznie trafił w ręce osoby, którą znało. Samochód został zabezpieczony i odholowany na policyjny parking.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dantejskie sceny na pastwisku w Krośnicy. Trudno uwierzyć, co zrobiono zwierzętom

Czytaj więcej >

Pozostałe

Mama siódemki oposów nie cofnie się przed niczym. Internauci pieją z zachwytu

Czytaj więcej >