Swiatzwierzat.pl
pies w schronisku

facebook.com/Saving Carson Shelter Dogs

Ten pies zorientował się, że zostaje adoptowany. Nagrano najsłodszą reakcję pod słońcem

29 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Pies o imieniu Benny z ulicy wylądował w Carson Animal Care Center w Kalifornii. Placówka była przepełniona, a w niestety USA często usypia się psy, które długo nie mogą znaleźć domu. Już wydawało się, że po kilku miesiącach Benny nie ma sza

Pies z nagrania wprawdzie przyciągał uwagę odwiedzających schronisko, jednak nikt nie zainteresował się nim na tyle, by zabrać go do domu. Wolontariusze z ciężkim sercem wiedzieli, że jeśli Benny nie znajdzie wkrótce właściciela, czeka go eutanazja. Na szczęście pewna rodzina w końcu przygarnęła psa, a jego reakcja na wieść, że opuszcza schronisko rozjaśni wam dzień!

Pies orientuje się, że idzie do domu

Problem bezdomności zwierząt jest w tej chwili ogromny na całym świecie. Nielegalne hodowle, samowolne rozmnażanie psów i porzucanie pupil na pastwę losu to problemy, które niestety wciąż nie znikają.

Z tego powodu w niektórych miastach, gdzie bezdomnych zwierząt jest naprawdę dużo, istnieją schroniska, w których usypia się zwierzęta. Gdy wiadomo, że któreś z nich - chore, stare lub trudne do socjalizacji - nie zostanie już adoptowane, pracownicy nie mają wyjścia, jak tylko wykonać eutanazję.

Właśnie w takim schronisku wylądował Benny. Uroczy pies zwracał uwagę odwiedzających, jednak przez kilka miesięcy nie znalazł się nikt, kto chciałby dać psu nowy dom.

Aż w końcu ten dzień nadszedł. Gdy pracownicy byli już pewni, że niedługo Benny będzie musiał zostać poddany eutanazji, znalazła się rodzina, która zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia.

Szczęśliwi wolontariusze nagrali moment, w którym pies opuszcza swój boks. Nie spodziewali się jednak, jak Benny zareaguje, gdy zrozumie, że właśnie wychodzi ze schroniska na zawsze!

Najpiękniejsza reakcja psa

Reakcja zwierzaka to czysta radość - trudno nie uśmiechnąć się, gdy pies orientuje się, co właśnie się dzieje. Z początku chyba nie do końca rozumiał, o co chodzi przyszłej właścicielce wchodzącej do jego boksu - położył się i ze spuszczonymi uszami wpatrywał się w nią, jakby chciał zapytać, co właściwie tu robi.

Nieśmiało zbliża się do kobiety i nerwowo przykuca, by założono mu obrożę. Wtedy coś klika - pies orientuje się, że wychodzi ze schroniska na zawsze i jego nastawienie zmienia się o 180 stopni! Benny w momencie przekroczenia progu boksu zaczyna się zachowywać jak zupełnie inny pies.

Czworonóg jak szalony biegnie przed siebie, obraca się w kółko, podskakuje do kobiety prowadzącej go na smyczy i sprawia wrażenie, jakby sam nie wierzył w to, co się dzieje! Uradowany pies obwąchuje wszystko, co stanie na jego drodze i nie jest w stanie opanować ekscytacji.

Przeurocze wideo udowadnia, że adopcja niechcianych psów to naprawdę piękna sprawa i dobry uczynek. Często psiaki, których nikt nie chciał przygarnąć okazują się najsłodszymi, najbardziej wdzięcznymi towarzyszami życia.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: animalschannel.com

Zuza SiwekAutor

Wydawca w portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dantejskie sceny na pastwisku w Krośnicy. Trudno uwierzyć, co zrobiono zwierzętom

Czytaj więcej >

Pozostałe

Mama siódemki oposów nie cofnie się przed niczym. Internauci pieją z zachwytu

Czytaj więcej >