Swiatzwierzat.pl
Matilda

instagram/aliencatmatilda

Obcy są wśród nas. Nie wierzysz? Oto kotka o nieziemskich oczach, wygląda jak istota z innej planety

28 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Kotka o imieniu Matilda jest pierwszym potwierdzonym przypadkiem mruczka pochodzącego z obcej galaktyki. Oczywiście żartujemy, a nawet jeśli jest w tym ziarenko prawdy, to z pewnością przybyła do nas w pokoju. Zwierzątko przyszło na świat na tej samej pla

Czy kosmici istnieją? Niewiedza w tej materii dręczy ludzi już od przeszło tysięcy lat. Naukowcy, astronauci, fani science fiction czy teoretycy spisków stale debatują nad tym, czy życie pozaziemskie jest możliwe. Nie brakuje jednak takich, którzy wierzą w istnienie kosmitów, a co lepsze, są przekonani, że obcy żyją w utajeniu na naszej planecie.

Okazuje się, że mogą oni mieć rację. Wystarczy spojrzeć na kotkę Matildę, której wygląd może nie przypomina typowego przybysza z kosmosu o zielonej skórze, jednak ma ona w sobie coś nieziemskiego. 

Kotka o oczach nie z tej ziemi

7-letnia Matilda została zaadoptowana przez swoich właścicieli, gdy była jeszcze małym kotkiem. Przez długi czas nie odczuwała żadnych problemów związanych ze zdrowiem i funkcjonowała dokładnie tak normalnie, jak każdy zdrowy mruczek. Jednakże pewnego dnia wszystko się zmieniło.

Niespodziewanie jedna z gałek kotki zrobiła się kompletnie ciemna. W czasie konsultacji z weterynarzem okazało się, że to tak zwane "zwichnięcie soczewki", które wystąpiło z nieznanych przyczyn, lecz z czasem dolegliwość nie ustępowała. Wręcz przeciwnie - gałki oczne Matildy zaczęły zwiększać swój rozmiar i robić się coraz dziwniejsze.

Po pewnym czasie zwierzątko z nienaturalnie wielkimi gałkami ocznymi zaczęło przypominać stworzenie z obcej planety. Chociaż w pierwszej chwili oczy wielkie jak spodki mogą się nawet wydawać zabawne, ponieważ wygląda jak fotomontaż, to w rzeczywistości są one rezultatem poważnej choroby genetycznej. 

Matilda już nie jest Obcym

Weterynarze uprzedzali właścicieli Matildy, że jej oczy mogą uciskać struktury wewnątrzczaszkowe. Ciśnienie w gałkach ocznych zwierzęcia było już tak wysokie, że zagrażało jego zdrowiu. W 2016 roku podjęto decyzję o całkowitej amputacji, a kotka od tej pory czuje się o wiele lepiej.

Internauci, którzy na bieżąco śledzili profil Matildy na Instagramie, bardzo docenili to, że właściciele Matildy postanowili uczynić z jej choroby i nietypowego wyglądu atut, a nie powód do wstydu. Nawet teraz po amputacji oczu konto na mediach społecznościowych wciąż obserwują rzesze fanów, czekając na nowe zdjęcia ich ulubionego pupila w sieci.

Kotka stała się także źródłem inspiracji dla wielu artystów. Ludzie z całego świata własnoręcznie szyli maskotki z jej wizerunkiem, a także tworzyli zabawne arcydzieła, na których Matilda niejednokrotnie podróżowała w statku kosmicznym czy pozdrawiała swoich obserwatorów wraz z zaprzyjaźnionymi zielonymi stworkami. 

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: buzz.gazeta.pl

Podobne artykuły

Zdjęcie podglądowe - kot

Koty

Szarpał małego kotka, rzucał nim o ziemię. Policjanci przechwycili drastyczne nagranie

Czytaj więcej >
"Dom grozy"

Koty

Drastyczne odkrycie pod Warszawą. Wolontariusze uratowali koty z "domu grozy"

Czytaj więcej >
Pam Pam

Koty

Kot urodził się z niezwykle rzadką wadą. Przecieramy oczy ze zdumienia, prawdziwy unikat

Czytaj więcej >
kotek

Koty

Myśleli, że uratowali niewidomego kota. Prawda ich zaskoczyła

Czytaj więcej >
Zaniedbany kot

Koty

Schorowany, bezdomny kot zapukał do okna kobiety. Była jego jedynym ratunkiem

Czytaj więcej >
Ulla u weterynarza

Koty

Kotka dowiedziała się, że jest w ciąży. Jej reakcja jest bezcenna (WIDEO)

Czytaj więcej >