straż pożarna ratuje psa
Źródło: facebook.com/ospgwdawielka

Dramatyczna akcja ratunkowa. Pod psem załamał się lód, znalazł się w pułapce

4 Stycznia 2021

Wyjątkowo niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Marcelinowie pod Szczecinkiem. Pies wbiegł na zamarznięty staw, jednak w pewnym momencie lód się pod nim załamał, a zwierzę znalazło się w śmiertelnej pułapce.

Na szczęście właściciele psa błyskawicznie wezwali straż pożarną. Bez jej pomocy, biedne zwierzę z pewnością utopiłoby się w lodowatej wodzie. Na szczęście dramatyczna akcja zakończyła się powodzeniem.

Pod psem załamał się lód

Podekscytowane psiaki mają skłonności do pakowania się w tarapaty - zupełnie tak, jak ten czworonóg, który wbiegł na zamarznięty staw w pierwszy dzień nowego roku.

Lód załamał się około 30 metrów od brzegu, a właściciele prawdopodobnie bali się, że tylko pogorszą sytuację. Przestraszony pies utknął w płytkiej, zimnej wodzie i nie mógł sam wyjść. Na szczęście pomoc nadeszła szybko.

Na miejscu zjawili się strażacy z PSP Szczecinek i OSP Gwda Wielka. Dzięki użyciu specjalistycznego sprzętu, byli w stanie dostać się do psa, który utknął w lodowej pułapce.

- Zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Marcelin gdzie pod psem załamał się lód na stawie. Nasze działania polegały na podjęciu psa przy pomocy sprzętu do ratownictwa wodnego - czytamy na profilu OSP Gwda Wielka.

Za pomocą specjalnej deski udało się wyciągnąć przerażonego psa z przerębla. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało, poza tym, że przemarzł tkwiąc w pułapce.

Nie żyje owczarek, wystarczyły 24 godziny. Właściciele psów muszą uważaćNie żyje owczarek, wystarczyły 24 godziny. Właściciele psów muszą uważaćCzytaj dalej

Akcja ratunkowa zakończona powodzeniem

Szybko jednak psiak owinięty folią termiczną wrócił do właścicieli, którzy odetchnęli z ulgą. Całe szczęście, że interwencja strażaków była tak szybka - lepiej nie myśleć, co mogłoby się wydarzyć bez ich pomocy.

- Był to pierwszy wyjazd naszej jednostki w tym roku. Dziękujemy za przybycie na alarm i za udaną akcję naszym strażakom - napisała OSP na Facebooku.

Załączyli również wideo z akcji ratunkowej i trzeba przyznać, że robi wrażenie. Pamiętajmy, że jeśli nasz zwierzak znajdzie się w tarapatach, najlepiej zadzwonić po straż miejską, straż pożarną, policję czy po prostu pod 112 - ważne, żeby działać szybko.

Zobacz zdjęcia i wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

źródło: se.pl

Następny artykuł