Swiatzwierzat.pl
straż pożarna ratuje psa

facebook.com/ospgwdawielka

Dramatyczna akcja ratunkowa. Pod psem załamał się lód, znalazł się w pułapce

4 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Wyjątkowo niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Marcelinowie pod Szczecinkiem. Pies wbiegł na zamarznięty staw, jednak w pewnym momencie lód się pod nim załamał, a zwierzę znalazło się w śmiertelnej pułapce.

Na szczęście właściciele psa błyskawicznie wezwali straż pożarną. Bez jej pomocy, biedne zwierzę z pewnością utopiłoby się w lodowatej wodzie. Na szczęście dramatyczna akcja zakończyła się powodzeniem.

Pod psem załamał się lód

Podekscytowane psiaki mają skłonności do pakowania się w tarapaty - zupełnie tak, jak ten czworonóg, który wbiegł na zamarznięty staw w pierwszy dzień nowego roku.

Lód załamał się około 30 metrów od brzegu, a właściciele prawdopodobnie bali się, że tylko pogorszą sytuację. Przestraszony pies utknął w płytkiej, zimnej wodzie i nie mógł sam wyjść. Na szczęście pomoc nadeszła szybko.

Na miejscu zjawili się strażacy z PSP Szczecinek i OSP Gwda Wielka. Dzięki użyciu specjalistycznego sprzętu, byli w stanie dostać się do psa, który utknął w lodowej pułapce.

- Zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Marcelin gdzie pod psem załamał się lód na stawie. Nasze działania polegały na podjęciu psa przy pomocy sprzętu do ratownictwa wodnego - czytamy na profilu OSP Gwda Wielka.

Za pomocą specjalnej deski udało się wyciągnąć przerażonego psa z przerębla. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało, poza tym, że przemarzł tkwiąc w pułapce.

Akcja ratunkowa zakończona powodzeniem

Szybko jednak psiak owinięty folią termiczną wrócił do właścicieli, którzy odetchnęli z ulgą. Całe szczęście, że interwencja strażaków była tak szybka - lepiej nie myśleć, co mogłoby się wydarzyć bez ich pomocy.

- Był to pierwszy wyjazd naszej jednostki w tym roku. Dziękujemy za przybycie na alarm i za udaną akcję naszym strażakom - napisała OSP na Facebooku.

Załączyli również wideo z akcji ratunkowej i trzeba przyznać, że robi wrażenie. Pamiętajmy, że jeśli nasz zwierzak znajdzie się w tarapatach, najlepiej zadzwonić po straż miejską, straż pożarną, policję czy po prostu pod 112 - ważne, żeby działać szybko.

Zobacz zdjęcia i wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

źródło: se.pl

Podobne artykuły

Zdjęcia z interwencji

Psy

Piekło zwierząt w Starej Wsi. Ponad 30 psów przetrzymywanych w dramatycznych warunkach

Czytaj więcej >
Szczeniak

Psy

Które psy są najbardziej chorowite? 7 ras, które odradzają weterynarze

Czytaj więcej >
Kundelek

Psy

5-letni kundelek znaleziony martwy w studni. Wrzucono go tam żywego

Czytaj więcej >
Dziewczynka leży na łóżku

Psy

Mama przyłapała dziecko z psem w sypialni. Widząc, jacy są słodcy, nie mogła się złościć

Czytaj więcej >
radiowóz

Psy

Policjanci zabrali błąkające psy do auta. Zwierzaki nie chciały opuszczać radiowozu

Czytaj więcej >
P

Psy

Suczka codziennie puka do drzwi sąsiadów. Sprawdza, czy jej przyjaciółka jest gotowa do zabawy

Czytaj więcej >