Swiatzwierzat.pl
kot

youtube/thedodo

Obudził się i zobaczył porażający wzrok kota. Zwierzak chciał mu przekazać ważną wiadomość

3 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Mężczyzna przeprowadził się do nowego mieszkania. Niedługo, potem kiedy obudził się w swojej sypialni, za oknem zobaczył biało-czarnego kota. Zwierzak patrzył zabójczym wzrokiem na śpiącego mężczyznę, próbując przekazać mu wiadomość. Jaką?

Mężczyzna otworzył okno, aby przywitać się z nieproszonym gościem. Kot wyglądał na naburmuszonego, ale pozwolił się pogłaskać. Po chwili mężczyzna zamknął okno, żegnając się z kociakiem. Nie spodziewał się, że to nie było ich ostatnie spotkanie. Kot miał coś do przekazania. 

Czy ktoś nie zgubił kota?

Kot codziennie podchodził do okna i próbował ściągnąć mężczyznę wzrokiem. Kiedy jego nie było w domu, mruczek czekał, aż wróci. Potrafił godzinami siedzieć i czekać na mężczyznę, który w końcu zaczął zapraszać go do mieszkania. Zwierzak z początku wchodził do środka, ale po chwili opuszczał pomieszczenie. Z biegiem czasu poczuł się bezpiecznie i zostawał coraz dłużej. Nie chciał dać się wygonić. 

- Próbowałem znaleźć jego właścicieli, ponieważ czułem się winny. Nie chciałem kraść czyjegoś kota - powiedział mężczyzna w rozmowie z "The Dodo".

Mężczyzna opisał historię z mruczkiem na plakatach, które porozwieszał po okolicy i udostępnił na Facebooku. Miał nadzieję, że znajdzie opiekuna kota. Nie mógł uwierzyć, że tak grzeczny zwierzak jest bezpański. Kiedy nikt się do niego nie odezwał mężczyzna zrozumiał, co kot chce mu przekazać. 

Kot wybrał sobie właściciela

Mruczek przez cały czas próbował powiedzieć mężczyźnie, że wybrał go na jego nowego właściciela. W ten nietypowy sposób starał się przekazać, że znalazł dla siebie dom i prosi o adopcję. Po tym, gdy żaden telefon się nie odezwał, mężczyzna przygarnął mruczka.

- On wniósł cudowny spokój i słodką energię do tego miejsca - dodał opiekun.

Mówi się, że to nie właściciele wybierają swoje zwierzaki, a odwrotnie. To pupile do nas przychodzą i pozwalają nam, abyśmy się nimi opiekowali. W przypadku kotów popularne jest również stwierdzenie, że ludzie są kocimi sługami. Mruczki zachowują się jak władcy mieszkania. Uważają, że to ich terytorium, a my powinniśmy im służyć.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

Laura i Marina

Koty

Osierocone kociątko znajduje pocieszenie w ramionach świnki. Teraz nie może bez niej żyć

Czytaj więcej >
Głuchy kot

Koty

Głucha kotka ekscytuje się na widok właścicielki. Nie wie, jaka potrafi być głośna

Czytaj więcej >
Kot w Wielkanoc

Koty

Czy mogę dać kotu jajko? Dowiedz się, o czym należy pamiętać w Wielkanoc

Czytaj więcej >
Kot trzymany na smyczy

Koty

Absurd. Przywiązali kota smyczą do budy. Próbowali się tłumaczyć, ale zdjęcia mówią wszystko

Czytaj więcej >
kociak

Koty

Śliczny kotek z twarzą dziadka urodził się chory. Jest zdeterminowany, chce dalej żyć

Czytaj więcej >
Sypialnia pary

Koty

Pokazała, co jej chłopak wyprawia z kotem, gdy nikt nie patrzy. Wideo ma ponad 50 mln wyświetleń

Czytaj więcej >