Swiatzwierzat.pl
Chłopiec zdobył się na wzruszający gest. Każdy miłośnik zwierząt powinien brać z niego przykład

facebook/В ответе за тех, кого приручили

Chłopiec zdobył się na wzruszający gest. Każdy miłośnik zwierząt powinien brać z niego przykład

22 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Nie bez powodu mówi się, że prawdziwie dobrego człowieka poznaje się po tym, jak traktuje bezbronnych i najbardziej potrzebujących. Idąc tym tokiem myślenia, chłopiec o imieniu Ibrahim ma złote serce. Gdy kilkulatek spotkał na swojej drodze ze szkoły bezpańskie psy, nie miał wątpliwości, co musi zrobić. Nie wiedział, że jest nagrywany z ukrycia.

To, jak kilkuletni Ibrahim z Czeczenii potraktował bezpańskie psy napotkane w drodze do domu ze szkoły, chwyciło za serca wszystkich internautów, do których dotarł filmik nagrany z ukrycia przez osobę mieszkającą w budynku obok. Jego zachowanie jest tym bardziej zaskakujące, gdyż kilkulatek był przekonany, że nikt go nie widzi. Nie ma się co dziwić, że materiał opublikowany w mediach społecznościowych zgromadził tak wiele komentarzy i reakcji.

Gest, który poruszy największych twardzieli

Ibrahim od najmłodszych lat przejawiał miłość do zwierząt. Mały mieszkaniec Groznego, stolicy Czeczenii, miał życzliwy stosunek do napotkanych na ulicy bezpańskich psów i kotów, których w tamtym regionie świata przybywa z błyskawicznym tempie wraz z pogłębianiem się problemu bezdomności zwierząt.

Pewnego dnia, gdy chłopiec wracał ze szkoły do domu, na trawniku przed blokiem zobaczył dwa bezdomne psy. Nie potrzebował wielu czasu, by zauważyć, że zwierzęta są smutne i zmizerniałe. Wrażliwe na cierpienie bezbronnych istot serce podpowiedziało mu, by przystanął przy zwierzętach i obdarzył je ciepłym uściskiem.

Owczarek po kastracji

Owczarek pokazał, co naprawdę myśli o wizycie u weterynarza. Jego reakcja rozkłada na łopatki

CZYTAJ DALEJ

Niewiele myśląc, chłopiec nieśmiało zbliżył się do psów, a następnie zaczął je głaskać i przytulać. Powiedział im kilka miłych słów i ruszył w dalszą drogę do szkoły. Jednak, gdy odszedł kilka kroków dalej, nagle stanął w miejscu i wrócił do nowo poznanych przyjaciół. Uznał bowiem, że to jeszcze niewystarczająca dawka czułości, na jaką zasłużyły futrzaki.

Chłopiec był przekonany, że nikt nie widzi tego, jak zachowuje się w obecności przybłęd, ale prawda okazała się zgoła inna. Jeden z mieszkańców osiedla uchwycił przypadkowy akt dobroci w wykonaniu Ibrahima ze swojego okna, a po rozpowszechnieniu nagrania w sieci mieszkająca w sąsiednim budynku Katerina rozpoznała chłopca z viralowego filmiku i dała znać jego mamie.

- To Ibrahim. Chodzi do szkoły z moją córką i pomaga jej nosić torbę. To bardzo miły chłopiec. Jesteśmy pewni, że psy się zgadzają! - wyznała przyjaciółka rodziny chłopca, cytowana przez portal "The Dodo".

Urocze, ale czy bezpieczne?

Dyskusji nie podlega fakt, że rodzice Ibrahima muszą być dumni z chwytającego za serce bezinteresownego zachowania synka, a fala zachwytu, jaka spadła na nich po rozpowszechnieniu materiału wideo w Internecie, udowadnia, że jednym prostym gestem jesteśmy w stanie wywołać uśmiech na milionie twarzy.

- Naprawdę mam nadzieję, że ktoś adoptuje te psy i da im miłość i opiekę, na którą zasługują. Brawo dla ciebie Ibrahim! - napisał jeden z użytkowników Youtube'a.

Świat niewątpliwie byłby lepszym miejscem, gdyby każdy z nas okazywał zwierzętom szacunek oraz miłość, na jaką w pełni zasługują, aczkolwiek należy zastanowić się, czy na pewno podchodzenie do bezpańskich zwierząt jest rozsądnym posunięciem.

Jeśli psy rzeczywiście były bezpańskie i chłopiec ich nie znał, nie mógł przewidzieć, w jaki sposób się zachowają. Z tego powodu lepiej nie narażać się na potencjalne pogryzienie, tym bardziej w przypadku samotnie spacerującego dziecka. Jeśli wydarzyłoby się coś niepożądanego, w pobliżu nie znajdowała się żadna osoba dorosła, która mogłaby w porę zainterweniować. Nie zmienia to jednak faktu, że Ibrahimowi nie można odmówić wielkiego serca.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Allyson Beaucourt

Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu

Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!

Zobacz galerię >

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >