Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Piękny kot marnieje w schronisku. Szanse na adopcję przekreśla wzór na pyszczku
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 20.02.2024 16:26

Piękny kot marnieje w schronisku. Szanse na adopcję przekreśla wzór na pyszczku

ragdoll
ragdoll, źródło: unsplash/AlexGbadamosi

Nikt nie chce przygarnąć kota z takim stygmatem. Urocza kotka rasy ragdoll przez niefortunne znamię czeka od wielu lat na adopcje. To nie jej wina, taka już się urodziła. Tymczasowi opiekunowie już nie wiedzą, co robić. Kotka zasługuje na nowy dom.

Koty i ich nietypowe umaszczenie

Zewzględu na szeroką gamę kolorów, odcieni i wzorów sierści istnieje wiele rodzajów umaszczenia mruczków. To sprawia, że każdy kot jest na swój sposób unikalny, jeśli chodzi o wygląd. Istnieje co najmniej 12 różnych odcieni umaszczenia kota, zaliczają się do tego również wszelakie kombinacje. W związku z tym niekiedy trudno spotkać dwa tak samo wyglądające mruczki. To, jaką barwę sierści ma kot, zależy nie tylko od genów, ale i również od rasy. Zdarzają się jednak nietypowe mieszanki, którym natura postanowiła spłatać figla. 

Daisy to cudowny, puszysty i uroczy kot rasy ragdoll. Niestety ma kociej mordce pewne znamię, które sprawia, że nie może znaleźć swojego ukochanego domu. Jej pyszczek przez swoje ubarwienie przypomina obraźliwy symbol.

"Kto na to pozwolił?". Przerażające sceny na targu koni w Skaryszewie Ogromny dog podszedł do dziecka. Napotkał niespodziewaną przeszkodę

Sierść układa się w różne kształty. Kotka miała pecha

Barwy futra u kotów mogą łączyć się na ciele zwierzaków w różnorodne kombinacje — w łaty, pręgi, cętki. Czasem sierść zwierząt układa się w różnorakie kształty. Najbardziej charakterystyczne są serduszka. Daisy niestety nie miała tyle szczęścia. Natura bowiem postanowiła ułożyć sierść na jej pyszczku w zupełnie inny kształt. Wielu ludziom zainteresowanym jej adopcją przypominał męskie genitalia. 

69265673_1350198238469912_8887675576228249600_n.jpg
źródło: The Mini Kitty Commune

Mimo że Daisy robiła, co mogła, aby przekonać do siebie potencjalnych opiekunów, wzór na pyszczku nieustannie przekreślał szanse na adopcje. Kotka pokazywała, że jest ciekawa świata, przyjacielska i ufna. Została również zaczipowana, zaszczepiona i przygotowana do adopcji. Niestety wszystkie działania nie przynosiły upragnionego rezultatu. 

Taka już ich natura. Ludzie widzieli w tym kształcie zupełnie coś innego

Tymczasowi opiekunowie postanowili wystosować apel w mediach społecznościowych. Chcieli, aby ich długoletnia podopieczna w końcu znalazła wymarzony dom na stałe. Dla nich była ideałem. Wierzyli, że znajdzie się ktoś, kto nie będzie zwracał uwagi na charakterystyczne umaszczenie, lecz pokocha Daisy za łagodne usposobienie i chęć do pieszczot. Pod zamieszczonym postem pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy. 

  • “Chętnie bym ją przygarnęła. Według mojego męża jej znamię wygląda jak lis”,
     
  • “Bardzo przykro mi czytać co ludzie myślą o Daisy i jej oznaczeniach. Widzę piękny znak anioła, albo ptaka w locie",
     
  • “Wszystko, co widzę to PIĘKNA koteczka z aniołkiem na twarzy".

Przyglądając się wnikliwiej rasie ragdoll, możemy zauważyć, że sierść na ich pyszczku nagminnie układa się w różne kształty. Taka już ich kocia natura, a my niepotrzebnie dopatrujemy się podtekstów stworzonych przez geny. Kotka Daisy na całe szczęście spotkała na swojej drodze człowieka, któremu nie przeszkadzało jej umaszczenie. Mało tego, uważa on swojego kota za bardzo wyjątkowe stworzenie i nie zamieniłby go na żadne inne stworzenie. 

pexels-nadine-giza-7057542-2.jpg
kot rasy ragdoll, źródło: pexels/NadineGiza

Źródło: Facebook/TheMiniKittyCommune