Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > "Kto na to pozwolił?". Przerażające sceny na targu koni w Skaryszewie
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 19.02.2024 16:20

"Kto na to pozwolił?". Przerażające sceny na targu koni w Skaryszewie

Targ koni w Skaryszewie
Targ koni w Skaryszewie, źródło: facebook/Miasto i Gmina Skaryszew

Targi końskie w Skaryszewie (woj. mazowieckie) ściągnęły nie tylko hodowców, ale i miłośników tych zwierząt. Zgodnie z założeniem organizatorów można było oglądać tam najpiękniejsze okazy klaczy, ogierów i wałachów z różnych zakątków Polski. Okazało się jednak, że podczas wydarzenia jedna z atrakcji, którą pochwaliło się miasto w social mediach, wywołała poważny niepokój.

Skaryszewski Jarmark Koński

Burmstrz Miasta i Gminy Skaryszew reklamował odbywający się tam w dniach 19-20 lutego Jarmark Koński, jako świetną okazję do podziwiania tych szlachetnych zwierząt oraz uczestniczenia w specjalnie przygotowanych pokazach.

W Skaryszewie można zobaczyć konie, ale też i kulturę ludową. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, w tym pokaz musztry konnej, pokaz koni hodowlanych, czy Estradę Folkloru. Pokaz musztry konnej zaprezentuje Kawaleria Ochotnicza w Barwach 11 Pułku Ułanów Legionowych przy Stajni Carino w Gulinie. Natomiast pokaz hipoterapii będzie w wykonaniu instruktorek ze Stadniny Koni Hubertus - zapraszał burmistrz Dariusz Piątek cytowany przez “Echo Dnia”.

Różne rasy koni faktycznie przyciągnęły zainteresowanych miłośników tego gatunku, jednak prawdopodobnie żaden z nich nie spodziewał się, że na ich oczach dojdzie do scen, które w sieci odbiły się szerokim echem.

Porzucili kota w windzie. Obok list i 100 zł. Wystarczy, by złamać serce Podniosła deskę sedesową i oczy wyszły jej na wierzch. Dzieli z nim dom od roku

Rozpędzone koniec wpadały w ogień

Na Facebooku Miasta i Gminy Skaryszew można dotrzeć do relacji z Końskiego Jarmarku. Jedna z “atrakcji” przygotowana przez organizatorów zdecydowanie nie spodobała się internautom. Mianowicie podczas pokazu rozpędzone konie miały przeskakiwać podpaloną na środku wybiegu stertę siana.

Na nagraniu widać, że pokazowi przygląda się tłum gapiów, jednak żaden z nich nie reaguje, gdy konie przebiegają przez ogień, niekiedy plątając się w podpaloną strzechę. Odmienne zdanie w tej kwestii mają internauci, którzy swoje zdanie wyrażają w komentarzach, zdecydowanie negując pomysł organizatorów.

Miasto i Gmina Skaryszew odpowiada na nieprzychylne komentarze

Większość komentujących nie gryzie się w język i otwarcie pisze, co sądzi o płonącej przeszkodzie, którą miały pokonać konie. Pod nagraniem rozprzestrzeniającym się w sieci nie brakuje opinii wściekłych internautów:

Żenada. Jak można tak traktować zwierzęta;

Oglądam ten film i wstydzę się, że stąd pochodzę. Szok;

Szok. Kto na to pozwolił?;

Może organizator niech przebiegnie?.

Do lawiny krytykujących pokaz komentarzy odniosło się oficjalne konto Miasto i Gmina Skaryszew na Facebooku. W wystosowanym oświadczeniu czytamy:

Szanowni Państwo, pokaz musztry byl przygotowany przez profesjonalną grupę, która niejednokrotnie prezentuje się na różnych wydarzeniach, na których przedstawiają swoje niezwykle umiejętności. Pokaz był w pełni kontrolowany przez ekipę. Podczas pokazu żaden koń nie ucierpiał. Całość była odpowiednio zaplanowana, przygotowana i zabezpieczona.

źródło: facebook/Miasto i Gmina Skaryszew