Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Ogromny dog podszedł do dziecka. Napotkał niespodziewaną przeszkodę
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 19.02.2024 11:20

Ogromny dog podszedł do dziecka. Napotkał niespodziewaną przeszkodę

dog niemiecki
dog niemiecki, źródło: tiktok/Miiranndda

Tego psa obawiają się niemal wszyscy. Liczący w kłębie 90 cm pies jest przedstawicielem największej rasy wyhodowanej przez człowieka. Wydawać by się mogło, że taki pies nie będzie miał trudności z żadną przeszkodą. Chcąc podejść do dziecka, niesamowicie się zdziwił. Całe zdarzenie nagrała mama uroczego malca.

Dog niemiecki to nie tylko wierny przyjaciel. Jego wielkość może zmylić

Najbardziej charakterystyczną cechą doga niemieckiego jest jego imponującej wielkości umięśnione ciało. Może ono przerażać na pierwszy rzut oka. To jedyny pies, do którego nie trzeba się schylać, aby go pogłaskać. Choć według niektórych może wydawać się bardzo groźnym stworzeniem, to tak naprawdę jest bardzo lojalnym, czułym i spokojnym psem.

Miranda jest właścicielką ogromnego doga niemieckiego o imieniu Biggie. Choć jej pies jest najbardziej uroczym na świecie stworzeniem, to gdy pojawiło się w jej życiu dziecko, postanowiła zadbać o bezpieczeństwo obojga. Jej córka podczas wspólnych chwil spędzanych w salonie przebywa w ulubionym kojcu, który zapewnia jej swobodę i bezpieczeństwo. Pies nie spodziewał się, że napotka przeszkodę, która uniemożliwi mu zbliżenie się do najmłodszego członka rodziny.

Starsze koty — mniejszy kłopot? Adopcja mruczącego seniora ma swoje zalety "Przepraszamy, że musiałeś tyle czekać". Inspektorzy wyrwali psa z rąk oprawcy

Duży pies nie dał rady przeszkodzie. Zawiedziony musiał zrezygnować z pomysłu

Biggie to bardzo rodzinny pies, który uwielbia spędzać czas z jej dzieckiem, nie zawsze jednak zdaje sobie sprawę ze swoich rozmiarów. Mimo że spokojnie pokonuje przeszkody na spacerach, to kojec okazał się dla niego za dużym wyzwaniem. Pewnego popołudnia postanowił zbliżyć się do dziecka, a całość poczynań nagrała jego właścicielka. 

Podczas gdy pies próbował, choć językiem dotknąć jej córki, mała śmiała się do rozpuku. Jej radość udzieliła się nawet właścicielce Biggiego. Jedynie pies nie był zachwycony z wyniku swoich prób. Rozczarowany odpuścił, dostanie się do swojego ludzkiego przyjaciela. Nagranie polubiło ponad 100 tysięcy internautów. Biggie może więc uważać się za gwiazdę, choć chyba w psim świecie wyszedł na wielką, uroczą fajtłapę.

Psa warto przygotować na zmiany. Pojawienie się dziecka może przysporzyć sporo stresu

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny bywa stresującą sytuacją zarówno dla psa jak i dla świeżo upieczonych rodziców. Zazwyczaj mały człowiek burzy spokojny świat czworonoga. Jednemu psu przyzwyczajenie się do nowej sytuacji zajmie chwile, inny będzie potrzebował naszego wsparcia w zrozumieniu, że po dywanie tupta jeszcze coś prócz niego. 

Mondisso.jpg
pies najlepszym przyjacielem dla dziecka, źródło: pixabay/Mondisso

 

Większość relacji pies — dziecko jest uwieczniana przez szczęśliwych rodziców. Filmiki, które pojawiają się w sieci, zachwycają wielu internautów. Zwłaszcza wtedy, gdy zwierzęta nie radzą sobie z najmłodszym członkiem rodziny. Dobrze przygotowany na pojawienie się dziecka w domu pies może przysporzyć wiele radości. Ważne jednak, by pamiętać, żeby zawsze doglądać dziecka i czworonoga, gdy są w swoim towarzystwie.

Źródło: tiktok/Miiranndda