Swiatzwierzat.pl
facebook/OTOZ Animals - Schronisko "Ciapkowo" w Gdyni

facebook/OTOZ Animals - Schronisko "Ciapkowo" w Gdyni

Piękny gest polskiej młodzieży. Nagrali piosenkę o psich seniorach, przesłanie utworu chwyta za serce

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

"Pieskie życie" - to tytuł piosenki, jaką nagrali uczniowie z Gdańska i Gdyni na rzecz czworonożnych podopiecznych lokalnego schroniska. Młodzi aktywiści pragną zwrócić uwagę społeczeństwa na los psich seniorów, którzy na skraju życia nie zawsze otrzymują szansę na doświadczenie miłości i troski ze strony człowieka.

Trwający ponad sześć minut utwór porusza kwestie porzucania i adopcji starszych psów, które zwykle nie cieszą się dużym zainteresowaniem schroniskowych gości. Z różnych przyczyn tracą swój dotychczasowy dom i są skazane czekać, aż ktoś zlituje się nad ich losem i wreszcie wyciągnie do nich pomocną dłoń.

Młodzież pomaga starszym psom w schroniskach. Na ich cześć nagrała piosenkę

Jak dowiadujemy się z opisu pod filmem, teledysk oraz tekst utworu "Pieskie życie" został zrealizowany na rzecz Schroniska Otoz Animals Ciapkowo Gdynia przez Stowarzyszenie 180 Stopni w ramach projektu Akcja dla 4 łap.

Poruszona sytuacją starszych psów młodzież z województwa pomorskiego wyszła z inicjatywą, aby za pomocą piosenki pomóc im znaleźć kochających opiekunów. Wspólnie zorganizowali sesję zdjęciową na terenie schroniska, gdzie prezentowali psiaki "do wzięcia".

W pierwszych scenach teledysku możemy zobaczyć, jak młodzi ludzie kroczą wzdłuż rzędów boksów, w których przebywają bezpańskie czworonogi. Ujęcia przeplatane są widokiem mordek psich seniorów smutno spoglądających zza krat.

Sam tylko widok potrafi chwycić za serce, lecz to wymowny tekst utworu wzbudził ogromne emocje wśród słuchaczy. Kryje się w nim bagaż doświadczeń, który noszą na barkach porzucone i niechciane psy.

Odebrana suczka

Ratunek dla suczki przyszedł w ostatniej chwili. Wylęknione zwierzę ledwo mogło ustać na nogach

CZYTAJ DALEJ

Wzruszające przesłanie

Z piosenki płynie przesłanie dotyczące tytułowego pieskiego życia podopiecznych schroniska, ale także zalet starszych psów. Chociaż ich szanse na znalezienie nowego domu przekreśla wiek, wciąż mają wiele do zaoferowania.

- Oddałem całą miłość, a ona do mnie nie wraca (...) Oddałam serce, chcę być z Tobą, jest odwrotnie. Zamknięty w czterech ścianach, życie ciągle jak w więzieniu. Serce ciągnie mnie do Ciebie, Ty przechodzisz obok - czemu? Chcę żyć nadzieją, że w końcu znajdę swój dom - rapuje jeden z artystów.


Trzeba przyznać, że efekty projektu robią duże wrażenie, a piosenka potrafi wzruszyć do łez. Nie zapominajmy, że dzięki adopcji starszego psiaka nie tylko zyskujemy oddanego przyjaciela, ale przede wszystkim ratujemy go przed samotną śmiercią w schroniskowym boksie.

Pamiętajmy, że psia miłość nie ma granic, a szczęście może nam dać zarówno szczeniak, jak i wiekowy pupil. Koniecznie obejrzyjcie poniższy film i podzielcie się swoimi refleksjami.

Zobacz nagranie

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >

Aktualności

Choroba czy zaniedbanie? Aktywiści udowodnili, że troska może zmienić psa nie do poznania

Czytaj więcej >

Aktualności

Zwą go polskim dr Dolittle. Ostrowski policjant przyciąga zwierzęta jak magnes

Czytaj więcej >

Aktualności

Pandemia odbija się na budżecie legendarnej stadniny koni? Są milionowe straty

Czytaj więcej >

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >