Swiatzwierzat.pl
facebook/psiabezdomnosc

facebook/psiabezdomnosc

Martwa suczka znaleziona w reklamówce. Sprawa trafi na policję

1 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W środę, 28 kwietnia w Cudzynowicach koło Kazimierzy Wielkiej pewna miłośniczka zwierząt natknęła się na reklamówkę pozostawioną nieopodal ścieżki rowerowej. Kobieta zastygła z przerażenia, kiedy dostrzegła, że w środku plastikowej siatki znajduje się martwy pies.

O traumatycznym zdarzeniu poinformowała fundacja prozwierzęca Psia Bezdomność na mediach społecznościowych. Przedstawiciele organizacji opublikowali wpis, w którym zamieszczono zdjęcia martwej suczki, najprawdopodobniej kundelka.

Sprawca wyrzucił zwłoki psa obok ścieżki rowerowej

Z kobietą, która odnalazła ciało suczki, skontaktowało się Radio Kielce. W rozmowie wytłumaczyła, że nie rozumie motywacji sprawcy.

- Widok martwego psa nie jest czymś przyjemnym. Dla mnie to jest nienormalne zachowanie. Jak tak można? To totalny brak empatii, znieczulica - podaje Radio Kielce.

Wielu internautów zgodziło się ze słowami kobiety, pozostawiając pod wpisem wyrazy współczucia wobec martwej suczki oraz gorzkie słowa pod adresem zwyrodnialca. Okrzyknęli go "potworem", czy "człowiekiem bez duszy".

Miś na drzewie

Przerażony niedźwiedź utknął na drzewie. Podano mu środek uspokajający, by spadł na ziemię

CZYTAJ DALEJ

Oprawca zwierząt wciąż na wolności

Szczegółowe okoliczności barbarzyńskiego porzucenia i śmierci zwierzęcia nadal nie są znane. Czy pies został wyrzucony jak śmieć już po tym, jak zmarł naturalnie? Czy sprawca zamordował go? A może porzucił konającego w worku, chcąc, by cierpiał przed śmiercią?

Obrońcy praw zwierząt mają mnóstwo pytań, które dotąd pozostają bez odpowiedzi. Sekcja zwłok czworonoga może rzucić nowe światło na nierozwikłaną zagadkę.

Aktywiści nagłaśniający skandaliczny incydent zapewniają, że sprawa zostanie zgłoszona funkcjonariuszom. Urzędnicy także zobowiązali się zająć tematem.

Wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje o odnalezionej suczce, proszone są o kontakt z Policją lub organizacją Psia Bezdomność. Nie dopuśćmy do tego, by sprawca uniknął kary.

Pragniemy przypomnieć, że zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, każdy kto znęca się nad zwierzęciem podlega karze pozbawiania wolności do lat 3, natomiast jeśli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, to podlega karze pozbawiania wolności nawet do 5 lat.

Zobacz zdjęcia:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >