Swiatzwierzat.pl
Szczeniaki z Aleksandrowa Łódzkiego

UM w Aleksandrowie Łódzkim

Piękne szczeniaki czekają na nowy dom. Ktoś wyrzucił je na mróz, prawie umarły z wychłodzenia

3 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Zimą bieżącego roku w Aleksandrowie Łódzkim nieznany sprawca wyrzucił na mróz dziesięć szczeniaków. Bezbronne zwierzęta zostały cudownie odnalezione, ale niestety przeżyło wyłącznie dziewięć. Obecnie pięć z maluchów trafiło do nowych domów, ale do reszty

Pracownicy Urzędu Miasta w Aleksandrowie Łódzkim poszukują odpowiedzialnych opiekunów dla czterech szczeniąt, które zimą porzucono na mrozie. Od czasu szokującego odkrycia minęło już kilka tygodni, w ciągu których czworonogi zdążyły podrosnąć i zakwalifikować się do adopcji. 

Szczeniaki do wzięcia

O przykrej historii porzuconych na śmierć szczeniaków pisaliśmy na początku lutego. Gwoli przypomnienia, na dziesięć nowo narodzonych maluszków natrafił przechodzień. Podczas spaceru po lesie mężczyzna zaobserwował zwierzęta w odsłoniętym pudełku na środku polany, podczas gdy na zewnątrz panowały minusowe temperatury.

Jednodniowy miot został zabezpieczony przez policjantów i przewieziony do Centrum Zarządzania Kryzysowego w Aleksandrowie Łódzkim. Wolontariusze natychmiast podjęli się ratowania zwierzątek, jednak dla jednego z nich było już za późno.

Pozostała dziewiątka "ogonków" trafiła pod opiekę zastępczych mam, które na zmianę doglądały i karmiły maluchy. Opieka nad szczeniaczkami w ich pierwszych dniach należała do skomplikowanych wyzwań. Zwierzęta musiały być karmione z butelki nawet co dwie godziny.

Od daty znalezienia psiaków minęły już blisko dwa miesiące, dlatego członkowie magistratu pragną, by wszystkie słodziaki jak najszybciej trafiły do kochających rodzin. Na obecną chwilę domy znalazła piątka rodzeństwa. Pozostałe dwie suczki i dwa pieski jeszcze ich szukają.

Zobacz nagranie:

Podobne artykuły

piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >
pies i robbie

Psy

Adoptowany chłopiec postanowił ocalić psy w podeszłym wieku. "Wiem, jak to jest być niekochanym”

Czytaj więcej >
Nagranie z monitoringu

Psy

Bezczelnie ukradł yorka, gdy właściciel był na zakupach. Wszystko uchwyciła kamera

Czytaj więcej >
Łatek

Psy

Starsi państwo poprosili o pomoc w transporcie pieska. Zgłosił się wicemarszałek Sejmu

Czytaj więcej >
Golden retriever i króliczki

Psy

Golden retriever adoptował zagubione króliczki. Zajął się nimi w najczulszy sposób

Czytaj więcej >
Jan Błachowicz

Psy

Jan Błachowicz o obowiązkach właścicieli zwierząt. Ma ważny apel do fanów

Czytaj więcej >