Swiatzwierzat.pl
Szczeniaki z Aleksandrowa Łódzkiego

UM w Aleksandrowie Łódzkim

Piękne szczeniaki czekają na nowy dom. Ktoś wyrzucił je na mróz, prawie umarły z wychłodzenia

3 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Zimą bieżącego roku w Aleksandrowie Łódzkim nieznany sprawca wyrzucił na mróz dziesięć szczeniaków. Bezbronne zwierzęta zostały cudownie odnalezione, ale niestety przeżyło wyłącznie dziewięć. Obecnie pięć z maluchów trafiło do nowych domów, ale do reszty

Pracownicy Urzędu Miasta w Aleksandrowie Łódzkim poszukują odpowiedzialnych opiekunów dla czterech szczeniąt, które zimą porzucono na mrozie. Od czasu szokującego odkrycia minęło już kilka tygodni, w ciągu których czworonogi zdążyły podrosnąć i zakwalifikować się do adopcji. 

Szczeniaki do wzięcia

O przykrej historii porzuconych na śmierć szczeniaków pisaliśmy na początku lutego. Gwoli przypomnienia, na dziesięć nowo narodzonych maluszków natrafił przechodzień. Podczas spaceru po lesie mężczyzna zaobserwował zwierzęta w odsłoniętym pudełku na środku polany, podczas gdy na zewnątrz panowały minusowe temperatury.

Jednodniowy miot został zabezpieczony przez policjantów i przewieziony do Centrum Zarządzania Kryzysowego w Aleksandrowie Łódzkim. Wolontariusze natychmiast podjęli się ratowania zwierzątek, jednak dla jednego z nich było już za późno.

Pozostała dziewiątka "ogonków" trafiła pod opiekę zastępczych mam, które na zmianę doglądały i karmiły maluchy. Opieka nad szczeniaczkami w ich pierwszych dniach należała do skomplikowanych wyzwań. Zwierzęta musiały być karmione z butelki nawet co dwie godziny.

Od daty znalezienia psiaków minęły już blisko dwa miesiące, dlatego członkowie magistratu pragną, by wszystkie słodziaki jak najszybciej trafiły do kochających rodzin. Na obecną chwilę domy znalazła piątka rodzeństwa. Pozostałe dwie suczki i dwa pieski jeszcze ich szukają.

Zobacz nagranie:

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >