Swiatzwierzat.pl
waldemar b.

By The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45400625

Były senator PiS Waldemar B. tłumaczy się z przywiązania psa do samochodu. "To absurd”

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Waldemar B. były senator Prawa i Sprawiedliwości miał przyczepić psa do haka samochodowego. Całe zdarzenie zostało nagrane przez świadka, a polityk został zatrzymany przez policję. Z faktami ciężko dyskutować, jednak B. postanowił skomentować sprawę. Całe

Zatrzymanie 61-letniego Waldemara B. potwierdziła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Jeśli podejrzenia potwierdzą się, polityk zostanie oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

Dziennikarzom portalu interia.pl udało się skontaktować z byłym senatorem PiS, którego poproszono o komentarz w tej sprawie. B. nie czuje jakby zrobił coś złego, jednocześnie potwierdza przywiązanie czworonoga do haka.

Tłumaczenia Waldemara B.

- Jest to absurd po prostu. Pies wydostał się poza ogrodzenie, szukałem go, odnalazłem i po prostu doprowadziłem go na swoją posesję. Pies biegł, krokiem sobie szedł. Absurdy ludzie piszą, że znęcam się nad psem. (...) Mam zwierzęta od 40 lat, kocham zwierzęta, nawet w adopcję koty wziąłem. Tak jak ja się psami opiekuję, to mało kto. Żeby stawiać zarzut znęcania, to jest jakiś absurd. – przekonywał Waldemar B. w rozmowie z portalem Interia.

- Zahaczyłem go na smyczy o hak, oczywiście. Tylko tyle. Żeby doprowadzić go do domu. Pies się przewrócił, to natychmiast się zatrzymałem i go odpiąłem. Tyle mogę powiedzieć, nie mogę rozmawiać, bo jestem na policji na przesłuchaniu  – dodaje 61-latek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Kim jest Waldemar B.?

Waldemar B. jest znanym lokalnym politykiem z Kaszub. W 2015 roku w wyborach parlamentarnych uzyskał mandat senatora z ramienia PiS. W lutym 2018 roku został zawieszony przez Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości za antysemickie wpisy w mediach społecznościowych. B. nie zamierzał rezygnować z politycznej kariery. Został senatorem niezrzeszonym. 

W wyborach 2019 r. starał się o reelekcję z własnego komitetu wyborczego, ale nie dostał się do parlamentu.

Jak wczoraj nieoficjalnie informowało Radio Gdańsk policja miała odebrać politykowi dwa psy, podczas przeszukania jego domu. Czy Waldemar B. odpowie sprawiedliwie za czyn, którego się dopuścił?

Podobne artykuły

szczeniak

Aktualności

Dwie osoby odmówiły adopcji szczeniaka, którym wcześniej opiekował się wójt Żelazkowa

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Przywiązał psa do pędzącego auta. Były senator PiS Waldemar B. zatrzymany

Czytaj więcej >
zmija

Aktualności

Pilny apel leśników! Na spacerach należy patrzeć pod nogi, jest niebezpiecznie

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Niepokojące wiadomości z Warszawy. Rozpoczął się sezon na kleszcze, są gigantyczne

Czytaj więcej >
Zdjęcie podglądowe  - pies

Aktualności

Nawet 500 zł grzywny za niedopilnowanie psa. Nowe przepisy lada moment wchodzą w życie

Czytaj więcej >
Zdjęcie podglądowe  - okno życia

Aktualności

W Aleksandrowie Łódzkim rusza nowa inicjatywa. Powstanie okno życia dla niechcianych zwierząt

Czytaj więcej >