Swiatzwierzat.pl
Szczeniaki

policja.gov.pl - Katarzyny Rezler

Łódzkie: Ktoś porzucił na mrozie 10 nowo narodzonych szczeniąt. "Zwierzęta były skazane na śmierć z wychłodzenia"

8 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Policjanci z komisariatu w Aleksandrowie Łódzkim zostali powiadomieni o znalezieniu dziesięciu bezpańskich szczeniąt. Przypadkowy spacerowicz natrafił na mały pakunek podczas przechadzki po lesie. Z uwagi na to, że w tamtym czasie na zewnątrz panow

Porzucone zwierzęta zostały odnalezione rankiem 7 lutego br. na leśnej polanie w miejscowości Brużyczka Mała (woj. łódzkie). Jak relacjonuje przypadkowy znalazca dziesięciu szczeniąt, maleństwa znajdowały się wewnątrz paczki pozostawionej na śniegu.

Policjanci uratowali 10 szczeniąt przed zamarznięciem

Patrol policyjny udał się we wskazane miejsce w celu zabezpieczenia porzuconych szczeniaków. Wszystko wskazuje na to, że tuż po narodzinach licznego miotu ich opiekun pozostawił je na odludnej polanie. Niewykluczone, że w ten sposób chciał niezauważenie pozbyć się "niedogodności" i obowiązku wynikającego z opieki nad niesamodzielnymi stworzeniami.

Zwierzęta zostały porzucone na pewną śmierć. Szanse na to, by zmarznięte i głodne pieski przetrwały na wolności, biorąc pod uwagę skrajnie niskie temperatury, były znikome. Na całe szczęście aleksandrowscy policjanci zadbali o bezpieczeństwo szczeniąt. 

- Na miejscu, w pojeździe zgłaszającego, policjanci znaleźli 10 szczeniąt rasy mieszanej. Miejsce porzucenia było odosobnione, zwierzęta były skazane na śmierć z wychłodzenia. Natychmiast powiadomiono Centrum Zarządzania Kryzysowego w Aleksandrowie Łódzkim, do którego przewieziono zwierzęta. Tam trafiły pod opiekę, zostały ogrzane i nakarmione - przekazał w poniedziałek Robert Borowski z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

Niedoszły morderca szczeniąt poszukiwany

Funkcjonariusze z województwa łódzkiego prowadzą postępowanie wyjaśniające okoliczności porzucenia zwierząt. Trwają działania w celu ustalenia tożsamości sprawcy przestępstwa. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Zbulwersowani mieszkańcy gminy wyznaczyli nagrodę w wysokości 1600 złotych za wskazanie sprawcy. Wszystkie osoby, które mają informacje dotyczące tego zdarzenia, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Aleksandrowie Łódzkim, pod numerem telefonu: 47 842 53 60.

Co więcej, członkowie grupy SOS Zwierz Aleksandrów Łódzki, którzy przejęli opiekę nad psim rodzeństwem, przypominają na swoim profilu na Facebooku o możliwości przeprowadzenia bezpłatnej kastracji lub sterylizacji zwierząt właścicielskich. Koszty zabiegu w całości pokrywane są przez gminę.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: policja.gov.pl

Podobne artykuły

Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >
Potrącony pies

Psy

Potrącony kundelek leżał w przydrożnym rowie, służby nie garnęły się do interwencji

Czytaj więcej >
Emil

Psy

Całe życie spędził na ciężkim łańcuchu. Tak wyglądała męka małego kundelka

Czytaj więcej >
fb/otoz animals

Psy

80-latek znęcał się nad psem. Sąsiedzi wezwali pomoc

Czytaj więcej >
FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >