Swiatzwierzat.pl
Transporter

RSPCA

Personel schroniska znajduje transporter, nie był pusty. Zawartość skrywa trzy niechciane piękności

2 Września 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt Coventry Animal Center RSPCA znaleźli transporter pozostawiony na podjeździe przed bramą. W środku znajdowała się dorosła kotka wraz z dwoma kociętami. Ktoś, kto chciał pozbyć się pupili, uciekł z miejsca zdarzenia i nawet nie zadzwonił dzwonkiem.

Porzucanie zwierząt to niestety wciąż aktualny temat, zwłaszcza w okresie wakacyjno-urlopowym. Niektórzy właściciele wolą pozbyć się swojego podopiecznego, zamiast zapewnić mu właściwą opiekę lub zabrać go ze sobą na wakacje, czego przykładem jest sytuacja, jaka niedawno rozegrała się przed jednym z brytyjskich schronisk.

Transporter z trzema kotami porzucony pod schroniskiem

Pewnego sobotniego popołudnia personel schroniska dla bezdomnych zwierząt miał ręce pełne roboty, dlatego dopiero około godziny 16 jeden z pracowników zauważył, że na podjeździe kręci się obcy mężczyzna. Gdy kilka minut później ponownie zerknął w tamtym kierunku spostrzegł już tylko pozostawiony transporter.

- Pomimo, że recepcja była otwarta w tym czasie, mężczyzna ukrywał się, dopóki członek personelu nie oddalił się z podjazdu, a następnie zostawił transporter i uciekł – powiedział w rozmowie z lokalnymi dziennikarzami Dave Budd, zastępca kierownika Coventry Animal Center RSPCA.

scale (47)

Po zajrzeniu do środka okazało się, że bynajmniej nie jest pusty. Wewnątrz transportera znajdowała się dorosła kotka oraz dwa kocięta.

Kocia rodzinka znalazła tymczasowy dom

Zwierzęta była zdezorientowane i pokryte pchłami. Mimo, iż schronisko było przepełnione, pracownicy wiedzieli, że nie mogą po prostu zostawić kociej rodziny na pastwę losu.

- Nie możemy działać w systemie, w którym ludzie nagle zrzucają na nas zwierzęta – powiedział Budd. - Nasze schronisko jest pełne, podobnie jak domy zastępcze. Na szczęście jeden z naszych doświadczonych pracowników zaopiekował się kotami w sobotni wieczór.

scale (48)

Dorosłej kotce nadano imię Trinity, natomiast maluchy nazwano Madison i Navey. Niestety, w chwili przybycia do schroniska kocia mama miała dużą niedowagę, ale z czasem odpowiednia dieta pomogła uzupełnić niedobory substancji odżywczych w jej organizmie.

Wkrótce cała trójka została przekazana do domu tymczasowego, gdzie kocięta dorastają w miłości, zdrowiu i poczuciu bezpieczeństwa. W ocenie opiekunów Trinity wydaje się bardzo wdzięczna, że ​​ona i jej kocięta w dalszym ciągu są razem.

scale (49)

Wolontariusze przyznają, że wściekłość i bezsilność to uczucia, które - po miłości do zwierząt - są z nimi najczęściej. Chociaż mogliby się cieszyć, że koty nie zostały porzucone w lesie, nikt ich nie okaleczył albo nie wyrzucił z samochodu, to byłoby to zwykłym tłumaczenie całej sytuacji i przechodzenie nad nią do porządku dziennego. 

Takie zachowanie to lekkomyślność i narażanie zwierząt na niepotrzebny stres. Lepiej skontaktować się bezpośrednio z wolontariuszami lub organizacjami prozwierzęcymi, które spróbują znaleźć im dom.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Marcia Soligo

Rasy psów, które umieją najlepiej pływać. Miejsce 4 potrafi zaskoczyć, najchętniej nie wychodziłby z wody

Teoretycznie wszystkie psy umieją pływać, lecz nie wszystkie czują się jak ryba w wodzie. Poznaj 6 psich ras, które będą świetnymi towarzyszami osób, które lubią żeglarstwo czy sporty wodne. To urodzeni pływacy o predyspozycjach do sprawnego poruszania się w każdym zbiorniku wodnym.

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: The Dodo

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Bezpański kot macha do każdego, kto odwiedza schronisko. W jego oczach wciąż tli się nadzieja

Czytaj więcej >

Koty

Zamarznięta kotka nie dawała żadnych oznak życia. Lekarze zrobili wszystko, by ją ocalić

Czytaj więcej >

Koty

Carole Baskin z "Króla tygrysów" zamordowała męża? Po latach wyszło na jaw, co stało się naprawdę

Czytaj więcej >

Koty

Ile Twój zwierzak ma lat? Wiek kota w przełożeniu na ludzkie lata

Czytaj więcej >

Koty

Kot drapie i gryzie dywan bez przerwy. Tylko on jeden wie, co grozi jego rodzinie

Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego koty boją się ogórków? Naukowcy coraz bliżej wyjaśnienia

Czytaj więcej >