Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 09.05.2021 02:00

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Paw
Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy

Na parapecie jednego z budynków mieszkalnych na warszawskim Śródmieściu niecodzienną wizytę złożył dużych rozmiarów ptak. Nie był to jednak przerośnięty gołąb, jakich pełno w stolicy Polski. Jedynym w swoim rodzaju gościem okazał się być paw, który swoją obecnością zaskoczył przechodniów.

W miniony czwartek, tuż po godzinie 19 do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie wpłynęło nietypowe zgłoszenie. Dotyczyło ono pawia znajdującego się na parapecie budynku mieszkalnego zlokalizowanego przy ul. Nowy Świat 41.

Paw odpoczywał na parapecie

O pawiu przesiadującym na parapecie na pierwszym piętrze budynku poinformowali przechodnie. Na miejsce zdarzenia wysłano patrol Policji.

Po przybyciu zauważono, że ptak znajduje się na wysokości około pięciu metrów. Mundurowi nie byli w stanie samodzielnie ująć opierzonego uciekiniera, dlatego poprosili strażaków o pomoc w interwencji.

Zwierzę udało się bezpiecznie odłowić i przekazać w ręce funkcjonariuszy. Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej przypomniał w wydanym komunikacie, że centrum miasta to nie jest przyjazne środowisko dla pawia.

Co ciekawe, dzień wcześniej w centrum stolicy miało miejsce równie zadziwiające zdarzenie. Strażnicy miejscy ruszyli w pogoń za pawiem, który bez cienia strachu przechadzał się m.in. Chmielną oraz Bracką.

Niewzruszony na uliczny ruch, dumnie kroczył przed siebie, wywołując przy tym wielkie zdziwienie u przechodniów. Ostatecznie stróżom porządku publicznego nie udało się go złapać. Wszystko wskazuje na to, że osobnik odłowiony dzień później na Nowym Świecie był właśnie nieuchwytnym uciekinierem.

Niezwykła ptasia symbolika

Jako ozdobne ptaki pawie indyjskie trzymane są w jednym z najbardziej ulubionych miejsc odpoczynku warszawiaków - Łazienkach Królewskich. Te niezwykle fascynujące zwierzęta o charakterystycznych ogonach są niewątpliwie jedną z najbardziej charakterystycznych wizytówek parku.

Niewiele osób jednak wie, że te majestatyczne zwierzęta są nie tylko utożsamiane z królewskością i życiem dworskim. Symbolizują wieczność, miłość i sukces. Ponadto, w hinduizmie uważane są za święte ptaki. Istnieje jednak przesąd, by ich piór nie trzymać w domach, gdyż mogą sprowadzić na domowników nieszczęście.

Czy oznacza to, że mieszkańcom bloku przy ulicy Nowy Świat 41 będzie sprzyjało powodzenie i dobrobyt? Interpretację tego niezwykłego zdarzenia pozostawiamy Wam.

Zobacz zdjęcie:

Paw na parapecie
Paw na parapecie
Strażacy z pawiem
Strażacy z pawiem
Paw
Paw

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!