Swiatzwierzat.pl
Paw

Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Na parapecie jednego z budynków mieszkalnych na warszawskim Śródmieściu niecodzienną wizytę złożył dużych rozmiarów ptak. Nie był to jednak przerośnięty gołąb, jakich pełno w stolicy Polski. Jedynym w swoim rodzaju gościem okazał się być paw, który swoją obecnością zaskoczył przechodniów.

W miniony czwartek, tuż po godzinie 19 do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie wpłynęło nietypowe zgłoszenie. Dotyczyło ono pawia znajdującego się na parapecie budynku mieszkalnego zlokalizowanego przy ul. Nowy Świat 41.

Paw odpoczywał na parapecie

O pawiu przesiadującym na parapecie na pierwszym piętrze budynku poinformowali przechodnie. Na miejsce zdarzenia wysłano patrol Policji.

Po przybyciu zauważono, że ptak znajduje się na wysokości około pięciu metrów. Mundurowi nie byli w stanie samodzielnie ująć opierzonego uciekiniera, dlatego poprosili strażaków o pomoc w interwencji.

Zwierzę udało się bezpiecznie odłowić i przekazać w ręce funkcjonariuszy. Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej przypomniał w wydanym komunikacie, że centrum miasta to nie jest przyjazne środowisko dla pawia.

Co ciekawe, dzień wcześniej w centrum stolicy miało miejsce równie zadziwiające zdarzenie. Strażnicy miejscy ruszyli w pogoń za pawiem, który bez cienia strachu przechadzał się m.in. Chmielną oraz Bracką.

Niewzruszony na uliczny ruch, dumnie kroczył przed siebie, wywołując przy tym wielkie zdziwienie u przechodniów. Ostatecznie stróżom porządku publicznego nie udało się go złapać. Wszystko wskazuje na to, że osobnik odłowiony dzień później na Nowym Świecie był właśnie nieuchwytnym uciekinierem.

Barack Obama

Barack Obama pogrążony w żałobie. Stracił ukochanego psa

CZYTAJ DALEJ

Niezwykła ptasia symbolika

Jako ozdobne ptaki pawie indyjskie trzymane są w jednym z najbardziej ulubionych miejsc odpoczynku warszawiaków - Łazienkach Królewskich. Te niezwykle fascynujące zwierzęta o charakterystycznych ogonach są niewątpliwie jedną z najbardziej charakterystycznych wizytówek parku.

Niewiele osób jednak wie, że te majestatyczne zwierzęta są nie tylko utożsamiane z królewskością i życiem dworskim. Symbolizują wieczność, miłość i sukces. Ponadto, w hinduizmie uważane są za święte ptaki. Istnieje jednak przesąd, by ich piór nie trzymać w domach, gdyż mogą sprowadzić na domowników nieszczęście.

Czy oznacza to, że mieszkańcom bloku przy ulicy Nowy Świat 41 będzie sprzyjało powodzenie i dobrobyt? Interpretację tego niezwykłego zdarzenia pozostawiamy Wam.

Zobacz zdjęcie:

Paw na parapecie

Paw na parapecie

Strażacy z pawiem

Strażacy z pawiem

Paw

Paw

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >
pyton

Inne zwierzęta

„Potwór" rzeczny nawiedził czeski Cieszyn. Akcja straży pożarnej ujawniła niezwykłe fakty

Czytaj więcej >