Swiatzwierzat.pl
Barack Obama

Rex Features/East News

Barack Obama pogrążony w żałobie. Stracił ukochanego psa

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Barack Obama dodał na Instagramie i Twitterze post, w którym poinformował swoich obserwatorów o niesamowicie smutnych chwilach w swoim życiu. Były prezydent Stanów Zjednoczonych przyjął bolesny cios. Wszystko za sprawą śmierci wieloletniego przyjaciela i oddanego kompana, Bo.

Barack Obama razem z najbliższymi opłakuje stratę pupila. Nie żyje Bo, legendarny przedstawiciel rasy portugalski pies dowodny, który towarzyszył rodzinie byłego prezydenta od przeszło 10 lat.

Barack Obama stracił lojalnego kompana

Bo, znany także jako Charlie, urodził się 9 października 2008 roku i został podarowany rodzinie Obamów przez senatora Teda Kennedy’ego. Swoje imię otrzymał na cześć piosenkarza Bo Diddleya, który zmarł w tym samym roku.

Pies oficjalnie zagościł w Białym Domu 14 kwietnia 2009 roku, stając się żywą maskotką oficjalnej rezydencji i miejsca pracy amerykańskich prezydentów. Nazywany był "pierwszym psem Ameryki". Produkowano również zabawki oraz karty kolekcjonerskie z podobizną Bo.

Niestety, po wspólnie spędzonych latach futrzany przyjaciel opuścił swoją rodzinę i udał się w bezpowrotną podróż za Tęczowy Most. Pożegnalny wpis dotyczący czworonożnego przyjaciela rodziny Obamów pojawił się w mediach społecznościowych w sobotę, 8 maja. Były prezydent USA dołączył do niego fotografie, które zrobiono mu z czworonogiem.

- Nasza rodzina straciła prawdziwego przyjaciela i lojalnego kompana - napisał w odniesieniu do ukochanego psa. - Przez ponad dekadę Bo był stale obecny w naszym życiu. Był szczęśliwy, widząc nas zarówno w dobrych, jak i złych dniach, a także w zwykłej codzienności - wspominał.

Worki

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

CZYTAJ DALEJ

Napływają kondolencje z całego świata

Dawna pierwsza para USA z dumą przyznawała, że Bo był cudownym i dobrze ułożonym psem, a także najsprytniejszym czworonogiem na ziemi. Amerykański polityk dodał, że Bo tolerował całe zamieszanie, jakie wiązało się z przebywaniem w Białym Domu.

Uwielbiał hasać latem w basenie, a pomimo swojego przyjaznego usposobienia nie radził sobie w kontaktach z dziećmi. Miał zawsze nienaganną fryzurę i nigdy nie wzgardził resztkami ze stołu.

- Był dokładnie kimś, kogo potrzebowaliśmy, a także kimś więcej, niż kiedykolwiek oczekiwaliśmy. Będziemy za nim tęsknić - podsumował wpis.

Pod wzruszającym wpisem pojawiły się setki tysięcy komentarzy z wyrazami współczucia dla byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Miłośnicy zwierząt oraz zwolennicy polityka przejęli się śmiercią czworonoga, wiedząc, jak ważną rolę pełnił w życiu rodziny Obamów. My także pragniemy przyłączyć się do kondolencji.

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiPodobne artykuły

FB/EMILIA KOROLCZUK

Gwiazdy i ich zwierzęta

Emilia z "Rolnicy. Podlasie" pochwaliła się nowym źrebakiem. Dostał nietypowe imię

Czytaj więcej >
Karolina Korwin-Piotrowska

Gwiazdy i ich zwierzęta

Karolina Korwin Piotrowska krytykuje zachowanie celebrytów. Chodzi o modę na psie hybrydy

Czytaj więcej >
Artur Szpilka i Kamila Wybrańczyk

Gwiazdy i ich zwierzęta

Artur Szpilka ma powody do radości. Na świat przyszły szczeniaki Pumby

Czytaj więcej >
adam wiejak

Gwiazdy i ich zwierzęta

Adam Wiejak znalazł bezpańskiego psa w Wigilię. Możliwe, że ktoś go porzucił przy drodze

Czytaj więcej >
marta kaczynska

Gwiazdy i ich zwierzęta

Wielka radość w domu Marty Kaczyńskiej. Córka z nagrodami w zawodach jeździeckich. "Bardzo dobre zakończenie roku 2020"

Czytaj więcej >
Izabela Zeiske z pieskami

Gwiazdy i ich zwierzęta

Adoptowała suczkę z pseudohodowli, kolejny raz ruszyła na pomoc zwierzętom. Izabela Zeiske z "Gogglebox. Przed telewizorem" o nowych wyzwaniach

Czytaj więcej >