Swiatzwierzat.pl
Diesel

STONEHAM FIRE DEPARTMENT

Owczarek zaczął szczekać w lesie jak opętany. Dzięki swojej czujności uratował ludzkie życie

26 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Owczarek niemiecki o imieniu Diesel wybrał się z właścicielem na przechadzkę po lesie. W pewnej chwili zachowanie zwierzęcia uległo gwałtownej zmianie. Pies był wyraźnie zdenerwowany i zaczął głośno ujadać. Mimo próśb właściciela pies nie mógł się uspokoi

Psie szczekanie może stać się koszmarem dla właścicieli i wszystkich osób znajdujących się w pobliżu uporczywego czworonoga. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy hałaśliwego zachowania zwierzęcia nie powinno się ignorować, ponieważ może stać za nim ważny przekaz.

Diesel na ratunek! 

5-letni psiak w typie owczarka niemieckiego został okrzyknięty bohaterem właśnie przez to, że nie zawahał się zaalarmować swojego pana w niecodziennej sytuacji. Warto jednak cofnąć się do początku dnia, w którym Diesel wyszedł na spacer do pobliskiego lasu razem ze swoim opiekunem Thomasem Walsh. 

W środowe popołudnie, 10 marca przechadzając się po stawie Quarter Mile Pond w Massachusetts, czujny pupil dostrzegł nagły ruch na lodzie i usłyszał wołanie. Diesel zauważył młodego mężczyznę, który wpadł do lodowatej wody i desperacko walczył, by wydostać się na brzeg.

Thomas, który znajdował się w pobliżu, zawsze podczas spacerów słucha muzyki na słuchawkach, dlatego nie usłyszałby nawoływania mężczyzny w stawie bez pomocy swojego psa. Nie tracąc ani chwili, owczarek zaalarmował właściciela swoich niespokojnym zachowaniem i wskazał mu kierunek, z którego donosiły się krzyki niedoszłego topielca wzywającego "ratunku!". 

- Pies ostrzegł mnie, że coś się dzieje w tej wodzie - powiedział Walsh w wywiadzie dla Boston 25 News.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Owczarek uratował mężczyznę przed utonięciem

Po zauważeniu 22-letniego mężczyzny uwięzionego w stawie Walsh zadzwonił pod numer 911 i próbował mu samodzielnie pomóc do przyjazdu służb. Właściciel Diesela przekazał mężczyźnie jasne instrukcje, jak bezpiecznie wrócić na ląd, czekając na nadejście dalszej pomocy. Wkrótce do akcji ratunkowej dołączył jeszcze inny przechodzień. 

- Powiedziałem mu, żeby się odprężył, złapał oddech, ponieważ panikował - powiedział Walsh. - Odruchowo chciałem skoczyć mu na ratunek. Jestem świetnym pływakiem, ale zimą nie wolno tego robić.

Wkrótce nad stawem pojawili się ratownicy Straży Pożarnej wyposażeni w sanie. Wspólnymi siłami udało się wyciągnąć 22-latka na brzeg. Mężczyzna został przewieziony do lokalnego szpitala, ale na całe szczęście oprócz kilku odmrożeń nie zdiagnozowano u niego innych urazów zagrażających jego życiu.

Według Walsha jest tylko jeden prawdziwy bohater, któremu można przypisać uratowanie tego człowieka. To oczywiście czujny pies Diesel! Gdyby nie jego czujność, 22-latek prawdopodobnie utonąłby w stawie. Jak dobrze, że w porę został wypatrzony! 

Zobacz zdjęcie:

img-0678-768x1024-1616763445.jpg

x

Podobne artykuły

facebook/Samuel Flores

Psy

Pies strzegł swojego umierającego przyjaciela. Pozostał u jego boku do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
robaki u psa

Psy

Zabezpiecz swojego psa (i siebie) przed robakami!

Czytaj więcej >
Pies porzucony w worku

Psy

Wrzucił psa do worka i obciążył gruzem. Seryjny oprawca zwierząt pilnie poszukiwany

Czytaj więcej >
Potrącony pies

Psy

Kierowca śmiertelnie potrącił psa i uciekł z miejsca zdarzenia. Czy odpowie za swoje czyny?

Czytaj więcej >
diesel śmierć

Psy

Diesel zachorował na raka. Właściciel towarzyszył mu do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >