Swiatzwierzat.pl
Koala

Australia Zoo Wildlife Hospital

Malutka koala tuli się do operowanej mamy. Tak bardzo się boi, że już nigdy się nie obudzi

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W Australii 6-miesięczna koala oraz jej mama uległy wypadkowi. Zwierzęta zostały potrącone przez samochód. Choć maleństwo wyszło z kolizji bez większych obrażeń, dorosła samica nie miało wystarczająco dużo szczęścia. Jej życie groziło poważne niebezpiecze

Malutki przedstawiciel gatunku koala australijski, który otrzymał imię Phantom, roztopił serca ludzi na całym świecie. Jednym prostym gestem półroczny zwierzak pokazał, że relacja między matką i dzieckiem jest czymś całkowicie niepowtarzalnym i wykracza poza instynkt przetrwania.

Koala nie chciała opuścić mamy podczas operacji

Historia tej rodziny rozpoczęła się w ojczyźnie koali - Australii. Dorosła samica nazywana Lizzy przemieszczała się wraz ze swoim synem w okolicy drogi szybkiego ruchu w miejscowości Coominya. W nieoczekiwanym momencie zwierzęta uległy zderzeniu z samochodem.

Phantom wyszedł cało z wypadku, choć tego samego nie można powiedzieć o jego mamie. Lizzy doznała obrażeń głowy oraz płuc, dlatego potrzebowała pilnej pomocy. Jeśli nie zostałaby zoperowana, mały koala stałby się sierotą. 

Zwierzęta zostały przewiezione do szpitala mieszczącego się na terenie ogrodu zoologicznego. Weterynarze pracujący w Australia Zoo Wildlife Hospital, widząc stan poturbowanej rodziny, nie zwlekali ani chwili. Od razu przewieźli ją na salę operacyjną i podali Lizzy narkozę.

Jak Phantom zareagował na widok swojej nieprzytomnej mamy? Tak jak każde dziecko - bardzo emocjonalnie. Weterynarze z trudem mogli powstrzymać łzy wzruszenia. 6-miesięczne zwierzę z całych sił przytulało się do ciała samicy, kiedy ta była operowana. W jego oczach czaiło się przerażenie. Nie chciał pozostać sam jak palec na tym strasznym i niezrozumiałym dla niego świecie. 

Weterynarze przeprowadzający zabieg operacyjny przekazali mediom szczęśliwą nowinę. Lizzy wybudziła się z narkozy i w ciągu najbliższych tygodni przeszła rekonwalescencję. Oczywiście przez cały ten czas uroczy Phantom trwał przy jej boku, jak gdyby chciał jej powiedzieć, że nigdy jej nie opuści. Wkrótce rodzinka australijskich misiów wróci na łono natury. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Jaka wygląda prawdziwa matczyna miłość?

Naukowcy oraz zoopsycholodzy przekonują, że rodzinę, niezależnie od gatunku, łączy największa ilość emocji, natomiast szczególne więzi można zaobserwować między matką, a dzieckiem. Powodem wyjątkowej zażyłości między samicą i jej potomstwem jest relacja, która tworzy się już w czasie ciąży, zaś uczucie bezgranicznej miłości umacnia się podczas karmienia i codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Małe koale zazwyczaj pozostają z mamami przez rok. W tym czasie uczą się podstawowych umiejętności życiowych, takich jak wspinaczka, pielęgnacja i znajdowanie najlepszych liści eukaliptusa.

Zobacz zdjęcia:

Podobne artykuły

FACEBOOK/WILDBASE

Inne zwierzęta

Sówka pierwszy raz została wykąpana. Jej zdjęcia robią furorę w sieci

Czytaj więcej >
unsplash/Svetozar Cenisev

Inne zwierzęta

Inwazja szczurów w Toruniu. Miasto rozpoczęło deratyzację, trzeba zachować ostrożność

Czytaj więcej >
polskiwilk.org.pl/

Inne zwierzęta

Śmierć młodego wilka w lesie. Zwierzę konało kilka dni

Czytaj więcej >
twitter/CPW_SE

Inne zwierzęta

Przerażony niedźwiedź utknął na drzewie. Podano mu środek uspokajający, by spadł na ziemię

Czytaj więcej >
pixabay/bparker73

Inne zwierzęta

Na świat przyszedł niezwykle rzadki cielak z dwoma głowami. To przypadek jeden na 100 tys. (WIDEO)

Czytaj więcej >
youtube/SaveAFox

Inne zwierzęta

Tak śmieją się listy. Ich chichot jest hitem w sieci, obejrzało go pond 56 mln osób

Czytaj więcej >