Swiatzwierzat.pl
Koala

Australia Zoo Wildlife Hospital

Malutka koala tuli się do operowanej mamy. Tak bardzo się boi, że już nigdy się nie obudzi

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W Australii 6-miesięczna koala oraz jej mama uległy wypadkowi. Zwierzęta zostały potrącone przez samochód. Choć maleństwo wyszło z kolizji bez większych obrażeń, dorosła samica nie miało wystarczająco dużo szczęścia. Jej życie groziło poważne niebezpiecze

Malutki przedstawiciel gatunku koala australijski, który otrzymał imię Phantom, roztopił serca ludzi na całym świecie. Jednym prostym gestem półroczny zwierzak pokazał, że relacja między matką i dzieckiem jest czymś całkowicie niepowtarzalnym i wykracza poza instynkt przetrwania.

Koala nie chciała opuścić mamy podczas operacji

Historia tej rodziny rozpoczęła się w ojczyźnie koali - Australii. Dorosła samica nazywana Lizzy przemieszczała się wraz ze swoim synem w okolicy drogi szybkiego ruchu w miejscowości Coominya. W nieoczekiwanym momencie zwierzęta uległy zderzeniu z samochodem.

Phantom wyszedł cało z wypadku, choć tego samego nie można powiedzieć o jego mamie. Lizzy doznała obrażeń głowy oraz płuc, dlatego potrzebowała pilnej pomocy. Jeśli nie zostałaby zoperowana, mały koala stałby się sierotą. 

Zwierzęta zostały przewiezione do szpitala mieszczącego się na terenie ogrodu zoologicznego. Weterynarze pracujący w Australia Zoo Wildlife Hospital, widząc stan poturbowanej rodziny, nie zwlekali ani chwili. Od razu przewieźli ją na salę operacyjną i podali Lizzy narkozę.

Jak Phantom zareagował na widok swojej nieprzytomnej mamy? Tak jak każde dziecko - bardzo emocjonalnie. Weterynarze z trudem mogli powstrzymać łzy wzruszenia. 6-miesięczne zwierzę z całych sił przytulało się do ciała samicy, kiedy ta była operowana. W jego oczach czaiło się przerażenie. Nie chciał pozostać sam jak palec na tym strasznym i niezrozumiałym dla niego świecie. 

Weterynarze przeprowadzający zabieg operacyjny przekazali mediom szczęśliwą nowinę. Lizzy wybudziła się z narkozy i w ciągu najbliższych tygodni przeszła rekonwalescencję. Oczywiście przez cały ten czas uroczy Phantom trwał przy jej boku, jak gdyby chciał jej powiedzieć, że nigdy jej nie opuści. Wkrótce rodzinka australijskich misiów wróci na łono natury. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Jaka wygląda prawdziwa matczyna miłość?

Naukowcy oraz zoopsycholodzy przekonują, że rodzinę, niezależnie od gatunku, łączy największa ilość emocji, natomiast szczególne więzi można zaobserwować między matką, a dzieckiem. Powodem wyjątkowej zażyłości między samicą i jej potomstwem jest relacja, która tworzy się już w czasie ciąży, zaś uczucie bezgranicznej miłości umacnia się podczas karmienia i codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Małe koale zazwyczaj pozostają z mamami przez rok. W tym czasie uczą się podstawowych umiejętności życiowych, takich jak wspinaczka, pielęgnacja i znajdowanie najlepszych liści eukaliptusa.

Zobacz zdjęcia:

koale
koale
  • Uratowała porzuconego psa z ulicy. Podziękował jej w najpiękniejszy sposób

  • Kotka dowiedziała się, że jest w ciąży. Jej reakcja jest bezcenna (WIDEO)

  • Niewidomy rozpłakał się z bezsilności w pociągu. Bezduszni pasażerowie upokorzyli jego psa przewodnika

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >