owczarek
Źródło: screen z YouTube/DAILY NEWS

Owczarek niemiecki uratował właściciela, kiedy ten dostał udaru. Zobacz, co zrobił

6 Lutego 2021

Owczarek niemiecki dokonał niebywałego. Uratował swojego właściciela, zaciągając go do pokoju, gdzie był telefon. Mężczyzna miał udar, upadł na podłogę, nie mógł wezwać pomocy. Owczarek od razu spostrzegł co się dzieje. Zrobił wszystko, aby uratować opiekuna.

6-letni owczarek niemiecki pomógł swojemu opiekunowi w nocy. Brian Myers z New Jersey poczuł się bardzo źle, a ponieważ był tylko z psem w domu, mógł liczyć wyłącznie na jego pomoc.

Owczarek uratował właściciela

Dzięki owczarkowi mężczyzna znalazł się blisko telefonu i mógł skontaktować się z numerem ratunkowym 911. Ratownicy od razu przybyli na miejsce. Zabrali Briana na oddział ratunkowy, gdzie obecnie mężczyzna dochodzi do siebie.

- W nocy potrzebowałem skorzystać z łazienki. Kiedy tylko stanąłem na podłogę, upadłem i nie mogłem się podnieść - powiedział Brian dla CBS2.

Lekarze poinformowali mężczyznę, że dostał zawału w nocy podczas snu. Gdyby nie Sadie, która przyszła do niego po upadku, konsekwencje mogłyby być tragiczne.

- Złapałem ją za obrożę, a ona zaczęła mnie ciągnąć. Dzięki temu byłem w stanie wydostać się z pokoju. Gdyby nie to, prawdopodobnie nadal bym tam leżał - dodał.

Suczkę nazwał Murzyn, jej łapkę potraktował siekierą. „Pies zastyga na widok człowieka”Suczkę nazwał Murzyn, jej łapkę potraktował siekierą. „Pies zastyga na widok człowieka”Czytaj dalej

Schroniskowy pies

Owczarek Sadie został adoptowany ze schroniska. Trafiła tam o tym, gdy jej poprzedni właściciele przeprowadzili się, nie zabierając jej ze sobą. W boksie czuła się zagubiona, zdezorientowana. W końcu straciła jedyną rodzinę, jaką miała i kochała. Pies nie wiedział, czemu trafił do schroniska.

Choć suczka była nieco źle nastawiona do mężczyzn, szybko zaufała Brianowi, który ją adoptował. Owczarek jest bardzo lojalny, nie chce stracić właściciela. Kiedy mężczyzna dostał udaru, owczarek nawet lizał go po twarzy, nie chcąc aby mężczyzna stracił przytomność. Cały czas czekał przy nim na przyjazd pogotowia ratunkowego.

Pies obecnie przebywa z rodziną mężczyzny, podczas gdy ten dochodzi do siebie. Bliscy pozwalają im rozmawiać ze sobą na FaceTime.

Można powiedzieć, że suczka w piękny sposób odwdzięczyła się za adopcję ze schroniska. To wspaniałe, jaka więź ich łączy ze sobą.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł