Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Policjantka zaopiekowała się roczną suczką. Wcześniej ktoś porzucił psa
Monika Krupska
Monika Krupska 01.02.2021 01:00

Policjantka zaopiekowała się roczną suczką. Wcześniej ktoś porzucił psa

owczarek niemiecki
policja.pl 

W Warce doszło do porzucenia psa. Choć za takie czyny można zostać ukaranym, sprawca zdecydował się zostawić zwierzę nieopodal miasta. Temperatura na dworze nie rozpieszcza, jest zimno, szczególnie nocą. Jednak to nie powstrzymało "właściciela" przed porzuceniem rocznej suni. 

Policjantka dała owczarkowi dom 

Wareccy policjanci otrzymali zgłoszenie o porzuconym psie w typie owczarka. Asp. Aneta Ścisłowska i mł. asp. Sławomir Czępiński potwierdzili zawiadomienie, znajdując sunię. Dzięki pomocy miejscowego sołtysa udało się zapewnić karmę oraz badanie weterynarza. Natomiast Anna Pyziak ze Stajni Balao zajęła się zwierzakiem do czasu znalezienia jej domu.

Gdyby dom się nie znalazł, suczka prawdopodobnie trafiłaby do schroniska. W nim nie wiadomo, ile czasu czekałaby na nowy dom. Najchętniej adoptowane są szczenięta, które można wychować od małego. Suczka miała jednak wiele szczęścia i nie pojechała do przytuliska. Jedna z policjantek zainteresowała się losem psiaka i zaoferowała mu dom. 

- Policjantka z zespołu wykroczeń grójeckiej komendy sierż. sztab. Edyta Modlińska przygarnęła pieska i dała mu drugi dom, gdzie ma już ma już swoją budę, kojec i duże podwórko.To dom, w którym znajdzie schronienie i dobrą opiekę - mówi nadkom. Agnieszka Wójcik.

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: policja.pl 

Tagi: Suczka Policja