Swiatzwierzat.pl
Mały lew

National Geographic, Fot. Peter Chinn

Oto zdjęcia zwierząt w łonie matki, jakich świat jeszcze nie widział. Zapierają dech w piersiach

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

"Nadzwyczajne zwierzęta w łonie matki" to dokumentalny cykl National Geographic autorstwa Petera Chinna. Producent filmowy wykorzystał technologię 4D w połączeniu z najnowocześniejszymi efektami specjalnymi, aby przeniknąć do tajemniczego świata wciąż nienarodzonych zwierząt. Zdjęcia dokumentujące życie płodowe najróżniejszych gatunków budzą podziw i fascynację.

USG w ciąży to dla kobiety niezwykły moment. Pozwala podejrzeć przebieg rozwoju kształtującego się malucha, ale również zbadać jego zachowanie wewnątrz brzucha. Stale idąca do przodu technologia sprawiła, że pobudzające wyobraźnie zdjęcia skłoniły ludzi do przemyśleń na temat życia płodowego zwierząt.

Niepowtarzalne zdjęcia zwierząt

Z pewnością wiele osób choć raz zastanawiało się nad tym, jak wyglądają zwierzęta rozwijające się w łonie matek. Dzisiaj nie jest to już żaden sekret. Wszystko za sprawą fenomenalnego dokumentu przygotowanego przez National Geographic.

Mimo iż pierwszy film dokumentalny powstał w 2009 roku, dzisiaj, po blisko 12 latach, na nowo zyskał popularność wśród miłośników zwierząt. Producent programu, Peter Chinn postanowił połączyć ze sobą kombinację trójwymiarowej technologii skanującej, grafiki komputerowej i niewielkich kamer, by ujawnić światu nieznany dotąd cud natury.

Filmowcom pracującym przy przełomowym projekcie udało się zarejestrować cały proces. Udokumentowali przebieg ciąży od chwili poczęcia aż do urodzenia zwierzaka, a ich praca dała zadziwiające efekty.

Cykl produkcji National Geographic po raz ostatni został wyemitowany w 2015 roku. Niemniej jednak zdjęcia poszczególnych gatunków zwierząt w łonie matki nadal można podziwiać w Internecie.

Artur Szpilka i Kamila Wybrańczyk

Artur Szpilka ma powody do radości. Na świat przyszły szczeniaki Pumby

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego kochamy małe zwierzęta?

Niecichnące odgłosy zachwytu na widok szczeniaków, czy kociąt, oraz liczne wycieczki do ZOO po ogłoszeniu narodzin dzikich mieszkańców świadczą o tym, że ludzie nie potrafią przejść obojętnie obok młodych przedstawicieli świata zwierząt. Dlaczego reagujemy w taki sposób?

Badania naukowców z The Media School at Indiana University udowadniają, że sam widok uroczych zwierzaków ma dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka. Oglądanie filmików ze słodkimi czworonogami rozładowuje negatywne emocje, relaksuje i obniża poziom stresu.

Jeśli następnym razem Wasze samopoczucie ulegnie pogorszeniu, pamiętajcie, że rozrywka z udziałem czworonożnych (i nie tylko) przyjaciół jest pewnym rodzajem terapii. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego koniecznie nacieszcie oczy poniższymi fotografiami!

Zobacz zdjęcia:


Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >