Swiatzwierzat.pl
Fuks

zrzutka.pl

Podłe pseudowłaścicielki nie miały żadnych skrupułów. Potraktowały psa jak najgorszego śmiecia

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Do sieci trafiły druzgocące zdjęcia, pochodzące z jednej z posesji w niewielkiej miejscowości Minkowice Oławskie. Widać na nich wychudzonego psa, który waży zdecydowanie mniej niż powinien. Inspektorzy, którzy zainteresowali się jego losem, pragną pociągnąć do odpowiedzialności osobę, która przyłożyła rękę do dramatu kundelka.

Niektóre sytuacje sprawiają, że tracimy resztkę wiary w ludzkość. Przypadek skrajnie zaniedbanego i wychudzonego czworonoga, którego pseudowłaścicielka zmusiła do mieszkania w rozpadającym się fotelu jest jedną z nich.

Pies żył na wysypisku

Zardzewiała siatka, zardzewiały poplątany łańcuch, stary, rozpadający się fotel zamiast budy, zero wody, zero jedzenia - tak wyglądało życie wychudzonego pieska z podwrocławskiej wsi.

W chwili interwencji zwierzę było w koszmarnym stanie. Na widok inspektorów chował się we wnętrzu starego mebla. Mimo prób schowania się przed światem, żebra uwidaczniające się przez skórę nie umknęły uwadze aktywistów. Były widoczne nawet z dużej odległości.

- Wychodzą "właścicielki" psa. "Przecież nie będę wszystkiego w mieszkaniu trzymać!" - mówi jedna - relacjonują członkowie Jelczańskiego Stowarzyszenia dla Zwierząt. - Pytamy, czy pies jest szczepiony, leczony - nie jest, zapewne nigdy nie poznał weterynarza. Pytamy, dlaczego jest chudy. Słyszymy kłamstwa, że nie chce jeść karmy. Kiedy wyciągamy naszą, to rzuca się na jedzenie.

Wolontariusze przyznają, że choć domy tymczasowe, do których trafiają skrzywdzone psiaki, pękają w szwach, to decyzja mogła być tylko jedna.

Młoda wolontariuszka

Kilkuletnia dziewczynka zrzekła się prezentów na komunię. Wolała wspomóc bezdomne zwierzęta

CZYTAJ DALEJ

Wspomóż Fuksa

Fuks, który został skazany na życie w ogromnym syfie, jak stary fotel, niepotrzebna rzecz, grat, czy najgorszy śmieć, otrzymał od losu drugą szansę. Został odebrany z tych na wskroś niehumanitarnych warunków spod "opieki" oprawców i został podopiecznym Jelczańskiego Stowarzyszenia dla Zwierząt.

Kundelek w towarzystwie dwóch pozostałych psów początkowo trafił do hoteliku dla zwierząt, a następnie do domu tymczasowego. Przeszedł szereg testów oraz badań krwi, moczu, kału oraz usg, rtg. Teraz najważniejsze, by nabrał masy i odzyskał siły.

Na psa uratowanego z wysypiska śmierci założono zbiórkę. Aktywiści, którzy opiekują się Fuksem i wieloma innymi zwierzętami o równie przykrej historii, pilnie potrzebuje środków na leczenie zaniedbanego zwierzęcia i pokrycie kosztów pobytu w hoteliku.

Nie pozwólmy, by po wszystkim, co przeszedł, ludzie znów zawiedli Fuksa. Wpłat można dokonać poprzez stronę zrzutka.pl. Link do niej pozostawiamy tutaj.

Zobacz zdjęcia:

Fuks

Fuks

Fuks

Fuks

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >