Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > „Tajemnicze skrzynki” w Chinach. W środku żywe zwierzęta
Monika Krupska
Monika Krupska 13.05.2021 02:00

„Tajemnicze skrzynki” w Chinach. W środku żywe zwierzęta

skrzynki
HENGDU LOVE HOME ANIMAL RESCUE CENTER / WEIBO

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, sprzedawcy postanowili sprzedawać "tajemnicze skrzynie". Dawniej w środku można było znaleźć różne bibeloty, jednak teraz głównie upychane są tam żywe zwierzęta! Niedawno ciężarówka z takimi skrzyniami została zatrzymana. Małe psy i koty były wycieńczone, odwodnione, nie wszystkie przeżyły. "Tajemnicze skrzynie" to nowy trend w Chinach. Kiedyś w takim pudełku można było dostać kosmetyki, zabawki czy książki, dziś osoba zamawiająca może liczyć na żywego psa, kota, żółwia czy pająka.

Nielegalny biznes

W Chinach przewożenie żywych zwierząt, upchanych w klatki w ciężarówkach jest zakazane. Niemniej jednak chciwi sprzedający jawnie łamią prawo, próbując wysłać kupującemu żywe stworzenie.

Niedawno jedna z takich ciężarówek została zatrzymana. Organizacja Chengdu Love Home Animal Rescue Center na tyłach pojazdu znalazła około 160 skrzyń z psami i kotami w środku.

Zwierzęta były wycieńczone, głodne i spragnione. Po zdezynfekowaniu ich oraz podaniu pokarmu żywe stworzenia trafiły do lecznic. Kilka czworonogów nie przeżyło tej podróży.

Wyrzucane, oddawane

Chińskie władze walczą z "tajemniczymi skrzynkami", jednak nielegalny handel wciąż istnieje. Na bieżąco są usuwane strony internetowe świadczące takie usługi, jednak jak wiemy, dla chcącego nic trudnego.

Sprzedawanie żywych zwierząt w pudełkach jest znęcaniem się nad zwierzętami. Nowi opiekunowie często nie wiedzą, co mają zrobić z pupilem, więc wyrzucają go na bruk lub starają się zwrócić. Jeśli zwierzak nie trafi do kochającej rodziny lub nie zaspokoi wymagań kupujących czeka go tułaczka, lub powrót w skrzyni do sprzedającego, co znów grozi śmiercią.

Zobacz wideo:

https://fb.watch/5sWgzv-_rQ/

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi: Kot Kundelek