Swiatzwierzat.pl
HENGDU LOVE HOME ANIMAL RESCUE CENTER / WEIBO

HENGDU LOVE HOME ANIMAL RESCUE CENTER / WEIBO

„Tajemnicze skrzynki” w Chinach. W środku żywe zwierzęta

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, sprzedawcy postanowili sprzedawać "tajemnicze skrzynie". Dawniej w środku można było znaleźć różne bibeloty, jednak teraz głównie upychane są tam żywe zwierzęta! Niedawno ciężarówka z takimi skrzyniami została zatrzymana. Małe psy i koty były wycieńczone, odwodnione, nie wszystkie przeżyły.

"Tajemnicze skrzynie" to nowy trend w Chinach. Kiedyś w takim pudełku można było dostać kosmetyki, zabawki czy książki, dziś osoba zamawiająca może liczyć na żywego psa, kota, żółwia czy pająka.

Nielegalny biznes

W Chinach przewożenie żywych zwierząt, upchanych w klatki w ciężarówkach jest zakazane. Niemniej jednak chciwi sprzedający jawnie łamią prawo, próbując wysłać kupującemu żywe stworzenie.

Niedawno jedna z takich ciężarówek została zatrzymana. Organizacja Chengdu Love Home Animal Rescue Center na tyłach pojazdu znalazła około 160 skrzyń z psami i kotami w środku.

Zwierzęta były wycieńczone, głodne i spragnione. Po zdezynfekowaniu ich oraz podaniu pokarmu żywe stworzenia trafiły do lecznic. Kilka czworonogów nie przeżyło tej podróży.

pies bloto

Ubłocony pies nie miał siły samodzielnie się wydostać. Pomogli policjanci

CZYTAJ DALEJ

Wyrzucane, oddawane


Chińskie władze walczą z "tajemniczymi skrzynkami", jednak nielegalny handel wciąż istnieje. Na bieżąco są usuwane strony internetowe świadczące takie usługi, jednak jak wiemy, dla chcącego nic trudnego.

Sprzedawanie żywych zwierząt w pudełkach jest znęcaniem się nad zwierzętami. Nowi opiekunowie często nie wiedzą, co mają zrobić z pupilem, więc wyrzucają go na bruk lub starają się zwrócić. Jeśli zwierzak nie trafi do kochającej rodziny lub nie zaspokoi wymagań kupujących czeka go tułaczka, lub powrót w skrzyni do sprzedającego, co znów grozi śmiercią.

Zobacz wideo:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

motor

Aktualności

Mężczyzna ciągnął psa za motorem, interweniowali świadkowie. Sprawa przybrała jednak nieoczekiwany obrót

Czytaj więcej >
dinozaur

Aktualności

Internet oszalał na punkcie dziwnego nagrania. Mieszkanka Florydy nie ma wątpliwości: "To był dinozaur"

Czytaj więcej >
motory

Aktualności

Muskuły, brody, grzmiące silniki i wielkie serca. Ruszył coroczny rajd charytatywny dla zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Potrącił psa i nawet się nie zatrzymał. Internauci wzięli sprawy z swoje ręce, czy pozostanie bezkarny?

Czytaj więcej >

Aktualności

Tragiczny finał wizyty u psiego fryzjera. Suczka odeszła w męczarniach, zatrważające szczegóły

Czytaj więcej >
smutek

Aktualności

Odszedł wierny przyjaciel prezydenta USA Joe Bidena. Biały Dom wydał wzruszające oświadczenie

Czytaj więcej >