Swiatzwierzat.pl
Opie

imgur/LiaLiaBoBiaBananaFannaFoFiaMeMiMoMiaLIA

Osierocone kociątko zawdzięcza życie psu. Czujny bohater wytropił je w krzakach

22 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Podczas spaceru ulicami Ontario w Kanadzie szczeniak o imieniu Opie zatrzymał się raptownie i zaczął nasłuchiwać. Po kilku sekundach z pobliskich krzaków dało się dosłyszeć rozpaczliwe piski należące do innego zwierzęcia. Młody buldożek od razu wyrwał do przodu, chcąc dać swojemu panu do zrozumienia, że rannemu stworzonku należy się ratunek.

Opie nie miał w zwyczaju zapierać się łapami w trakcie spacerów, dlatego nienaturalne zachowanie czworonoga momentalnie rozbudziło ciekawość jego właściciela. Od początku wyczuwał, że chodzi o coś więcej, niż zwykły przypadek.

Kocia sierotka ukryta w krzakach

Kiedy James Roode zbliżył się w stronę zarośli, wszystko nabrało sensu. Mężczyzna odkrył w gęstwinie nowonarodzonego kociaka. Zaledwie dwudniowy maluch był ranny i żywcem zjadany przez robaki, dlatego Opie nie chciał opuścić swojego nowego kumpla w potrzebie i przez cały czas go wąchał.

Mężczyzna podniósł kociątko z ziemi i czym prędzej zaniósł do weterynarza. W pierwszych tygodniach życia sierotka wymagała karmienia strzykawką, regularnych wizyt u lekarza i mnóstwa uwagi, ale na szczęście James razem ze swoją dziewczyną Lią z radością podjęli się opieki nad mruczkiem.

Niedługo potem, kiedy Roscoe, bo takie imię otrzymał od swoich opiekunów, nabrał sił i podrósł, stało się jasne, że zostanie w domu na stałe. Tym sposobem mruczek stał się nowym członkiem rodziny i zamieszkał pod jednym dachem ze swoim wybawcą.

Kot śpi

Czy koty śnią tak samo jak my?

CZYTAJ DALEJ

Para nierozłącznych przyjaciół

Wszystko wskazuje na to, że spotkanie Opie i Roscoe było im po prostu pisane. Chociaż ich drogi skrzyżowały się w niezwyczajnych warunkach, od tamtego dnia oba zwierzaki mocno się ze sobą zaprzyjaźniły.

Właściciele wspominają, że futrzaki bardzo cieszą się swoim towarzystwem i bawią się ze sobą jak najprawdziwsze rodzeństwo. Co ciekawe, kociak nauczył się pewnych psich zachowań, jak podbieganie do drzwi i witanie domowników po powrocie do domu.

- Oboje są zdrowi i szczęśliwi. Opie szczególnie lubi lato i spędza dużo czasu na świeżym powietrzu – mówi właścicielka Lia Spilka w rozmowie z Huffington Post i dodaje. - Pomimo tego wyraźnie widać, że nie lubi zbyt długo przebywać z dala od Roscoe. Kiedy wraca do środka, jedną z pierwszych rzeczy, które robi, jest sprawdzanie Roscoe.

Dzięki swojej wyjątkowej spostrzegawczości, Opie zasłużył na miano bohatera. Życzymy, aby jego wspólne życie z Roscoe trwało długo i było pozbawione wszelkich zmartwień!

Zobacz nagranie:

Źródło: wamiz.pl, her.ie

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >