Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Osesek uwił sobie przytulne gniazdko. Nie uwierzysz, co wyrośnie z tego maluszka
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 01.04.2024 15:04

Osesek uwił sobie przytulne gniazdko. Nie uwierzysz, co wyrośnie z tego maluszka

osesek
Fot. TikTok/wildliferehab_kl

Ratownicy zwierząt bez wątpienia pełnią niesamowitą misję w naszym świecie. Ich codzienne obowiązki to masa zgłoszeń, interwencji, wzruszających historii i uratowanych zwierząt. Karenlynn Stracher to jedna z bohaterek tego zawodu. Gdy została powiadomiona o jednodniowym osesku, natychmiast postanowiła mu pomóc. Specjalistka ujawniła, z jakim gatunkiem ma do czynienia. W przyszłości bladą skórę malucha porośnie bujne futerko.

Osesek odnaleziony w lokalnym parku. Nie było przy nim mamy

Karenlynn Stracher jest zapaloną ratowniczką dzikich zwierząt z umiłowaniem do gatunków dzikich zwierząt. W swoim życiu na pewno nie może narzekać na brak wrażeń czy nudę. Co chwilę stacza walkę z czasem, aby uratować kolejne niewinne stworzenie. Tak było też tym razem. 

Kobieta dostała zgłoszenie o osesku zauważonym w lokalnym parku. Od razu przystąpiła do akcji, kierując się pod wskazany adres. Gdy dotarła na miejsce, jej oczom ukazał się wciąż łysy maluszek. Zwierzątko miało co najwyżej jeden dzień, dlatego wymagało całodobowej opieki ze strony samicy. Niestety w pobliżu nie było innych zwierząt, co sugerowało, że malec najprawdopodobniej wypadł z gniazda, został osierocony albo zagubiony przez swoją matkę w trakcie przenosin do nowej kryjówki. Karenlynn natychmiast podjęła odpowiednie działania.

mała wiewiórka.webp
Fot. TikTok/wildliferehab_kl
Ta grupa krwi zniechęca kleszcze. Eksperci jasno wskazują, kto ma szczęście Zbliżała się pora na kąpiel. Reakcja owczarka rozłożyła wszystkich na łopatki

Ratowniczka zdradziła, jakie zwierzę wyrośnie z osieroconego maluszka

Stracher nie miała wątpliwości, że porzucone, urocze stworzonko to nic innego jak mała wiewiórka. Chwyciła ją i umieściła pod swoją bluzką, aby zapewnić jej odpowiednie ciepło. Dzięki temu zwierzę czuje się znacznie bezpieczniej.

Kontakt “skóra do skóry” zapewnia im komfort i ciepło — powiedziała ratowniczka w wywiadzie dla The Dodo.

Następnie kobieta szybko powróciła do auta i przewiozła maluszka do swojego domu, gdzie czekało na niego dedykowane pożywienie. Według wiedzy ratowniczki młode wiewiórki powinny przyjmować pokarm nawet co 2 godziny przez całą dobę. Co ciekawe, stała opieka oraz dostarczanie karmy nowo narodzonym osobnikom jest bardzo istotne, gdyż pozostają one dość długo ślepe i nie są w stanie sobie same tego zapewnić. 

Co czeka oseska? Zwierzątko wróci tam, gdzie jego miejsce

Chociaż niewątpliwym atrybutem wiewiórki jest orzech, nie tylko tym żywią się te małe gryzonie. Dla osesków najlepszym pokarmem będzie mleko kozie ewentualnie dedykowane dla szczeniąt lub kociąt. Należy podkreślić, że pod żadnym pozorem nie wolno karmić ich mlekiem krowim. Może być dla nich śmiertelne. Dopiero po upływie ok. 8 tygodni, gdy zwierzak będzie już bardziej samodzielny, można włączyć do jego diety chrupiące smakołyki.

wiewiórka.png
Fot. TikTok/wildliferehab_kl

Karenlynn Stracher chce, aby gryzoń jak najmniej się do niej przywiązał. Gdy wiewiórka podrośnie, ratowniczka ograniczy swoją ingerencję w jej rozwój. W połowie lipca planuje wypuścić leśnego przyjaciela na wolność, aby mógł resztę życia spędzić w swoim naturalnym środowisku, beztrosko hasając po lasach i parkach. 

Źródło: TikTok/wildliferehab_kl