Swiatzwierzat.pl
Pies Skylar

youtube/ James Liakos

Rodzina nie miała pojęcia, co opiekun wyrabia z suczką pod ich nieobecność. Gdy obejrzeli wideo, odebrało im mowę

30 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Opiekun dla zwierząt James Liakos zajął się chartem o imieniu Skylar w czasie, gdy jego właściciele wyjechali na urlop. Cała rodzina bardzo się martwiła, że ich suczka źle zniesie rozłąkę. Jednocześnie mieli obawy, czy młody mężczyzna podoła powierzonemu

Wzorowy opiekun dla zwierząt powinien być osobą, która nie tylko budzi natychmiastowe zaufanie właścicieli psów i kotów, ale przede wszystkim darzyć je sympatią niezależnie od przewinień i własnego samopoczucia. Osoba przejmująca tymczasową opiekę nad pupilem powinna zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności, jaką jest zajmowanie się żywą istotą. W przeciwnym wypadku zwierzaka może spotkać nieszczęśliwy los. 

Zostawili psa z opiekunem i wyjechali

Rodzina suczki w typie charta o imieniu Skylar zaplanowała wspólny wakacyjny wyjazd. Niestety czworonożna przyjaciółka nie mógł im w niej towarzyszyć, dlatego postanowili skorzystać z usług profesjonalnego opiekuna dla zwierząt. Zrezygnowali z hotelu dla czworonogów i zwrócili się z prośbą o pomoc bezpośrednio do Jamesa Liakosa. 

Choć młody opiekun dla psów mógł pochwalić się odpowiednimi kwalifikacjami do wykonywania swojego zawodu, właściciele energetycznego psiaka mieli własne powody do zmartwień. Nic dziwnego, w końcu każdy rozsądny człowiek marzy o znalezieniu odpowiedniego kandydata na opiekuna dla czworonożnego członka rodziny.

Rodzina przede wszystkim zastanawiała się, czy ich pupil będzie czuł się komfortowo w towarzystwie nieznanej mu osoby i czy Jamesowi uda się nawiązać nić porozumienia ze Skylarem. Czy zrozumie potrzeby psa na tyle, by nie musieli oni rezygnować z wyjazdu?

Właściciele charta w końcu podjęli ostateczną decyzję, że należy dać mężczyźnie szansę. Spakowali walizki i zostawili czworonoga pod opieką Jamesa. Jak się później okazało, postąpili słusznie.

Przyjaźń od pierwszego spotkania

W trakcie wyjazdu rodzina otrzymała od Jamesa wiadomość, która zawierała link do nagrania. Gdy odtworzyli klip, niemal złapali się za głowę. Nadpobudliwa i energiczna suczka nie stanowiła najmniejszego wyzwania dla profesjonalnego opiekuna dla zwierząt. Co więcej, w ciągu zaledwie kilku dni okazało się, że są dla siebie stworzeni!

Wideo dokumentowało codzienne poczynania Skylar i Jamesa. Widać na nim, że suczka bez oporów zaprzyjaźniła się z mężczyzną i robiła wszystko, by stale znajdować się u jego boku. Wspólne zabawy, spacery i drzemki jeszcze bardziej pogłębiły tę relację, sprawiając, że duet stał się nierozłączny. 

Nawet jeśli w głowie Skylar pojawiła się choćby ulotna myśl o rodzinie, to z pewnością znikała w ciągu zaledwie kilku sekund. Patrząc na opublikowane nagranie, wygląda na to, że pies nie miał nawet chwili wolnego, aby zatęsknić za swoimi właścicielami, gdyż stale oddawał się nowym rozrywkom. 

James jest przykładem wymarzonego opiekuna dla zwierząt, któremu niejeden właściciel mógłby powierzyć swojego zwierzaka. Wideo dokumentujące zadowolonych i wybieganych podopiecznych jest chyba najlepszą możliwą reklamą w tej branży! 

Zobacz wideo:

Podobne artykuły

Zdjęcia z interwencji

Psy

Piekło zwierząt w Starej Wsi. Ponad 30 psów przetrzymywanych w dramatycznych warunkach

Czytaj więcej >
Szczeniak

Psy

Które psy są najbardziej chorowite? 7 ras, które odradzają weterynarze

Czytaj więcej >
Kundelek

Psy

5-letni kundelek znaleziony martwy w studni. Wrzucono go tam żywego

Czytaj więcej >
Dziewczynka leży na łóżku

Psy

Mama przyłapała dziecko z psem w sypialni. Widząc, jacy są słodcy, nie mogła się złościć

Czytaj więcej >
radiowóz

Psy

Policjanci zabrali błąkające psy do auta. Zwierzaki nie chciały opuszczać radiowozu

Czytaj więcej >
P

Psy

Suczka codziennie puka do drzwi sąsiadów. Sprawdza, czy jej przyjaciółka jest gotowa do zabawy

Czytaj więcej >