Swiatzwierzat.pl
Zwierzęta w zoo

Николаевский зоопарк общегосударственного значения Nikolaev zoo

Ogród zoologiczny w Mikołajowie apeluje o wsparcie. Wystarczy kupić bilet

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W związku z zamknięciem zoo w Mikołajowie i nieustającym bombardowaniem miasta, utrzymanie zwierząt stało się wyjątkowo trudne. Zaczyna brakować pieniędzy na zakup paszy dla podopiecznych. Dyrekcja wystosował apel o pomoc. Liczy się każdy grosz.

Mikołajów to portowe miasto na południu Ukrainy, leżące nad rzeką Boh, niedaleko jej ujścia do Morza Czarnego. Już w pierwszych dniach agresji na Ukrainę Mikołajów stało się celem ataków rosyjskich wojsk. Od kilku dni miasto jest ostrzeliwane.

Ukraińskie zoo prosi o kupowanie biletów przez internet

W nocy z 11 na 12 marca rosyjscy agresorzy zrzucili kilka pocisków i bombę kasetową na mikołajowski ogród zoologiczny - instytucję posiadającą największą kolekcję dzikich zwierząt w Ukrainie. Placówka otrzymała wsparcie ze strony europejskich ogrodów zoologicznych, ale sytuacja pomału wymyka się spod kontroli.

Dyrektor zoo Wołodymyr Topczyj przyznał, że kończą się zapasy dla podopiecznych, dlatego zwrócił się z gorącą prośbą o wsparcie poprzez zakup biletów przez internet. Środki zgromadzone z biletów zostaną przeznaczone na jedzenie dla zwierząt

Cena wstępu waha się między 60 a 100 ukraińskim hrywien za bilet, co po przewalutowaniu wynosi między 9 a 15 złotych. Dostępne są też bilety dla psów za 25 hrywien (4 zł). Na najbliższe dni nie ma już wolnych miejsc. Można wybrać termin po 25 marca i kupić 10 biletów z każdego rodzaju.

Każda, nawet skromna wpłata uchroni przebywające w zoo zwierzęta przed śmiercią głodową. LINK DO STRONY POZOSTAWIAMY TUTAJ.

Policjantka z Charkowa

Policjantka z Charkowa uciekła do Polski. Zabrała ze sobą rodzinę, 2 psy służbowe i 6 kotów

CZYTAJ DALEJ

Polacy umieją pomagać

O pomoc dla zwierząt z ogrodu zoologicznego w Mikołajowie zaapelowali także założyciele profilu Make Life Harder, jednego z najbardziej lubianych przez polskich internautów satyrycznych kont na Instagramie. Internetowi twórcy poprosili o kupowanie biletów online.

Pomoc dla ZOO

Na rozrywkowym profilu niejednokrotnie pojawiały się odnośniki do internetowych zbiórek. Warto wspomnieć o rekordowej sumie zebranej podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna akcja została dedykowana pacjentom oddziałów dziecięcej okulistyki i chociaż początkowym celem było tysiąc złotych, do skarbonki Make Life Harder wpłynęła zawrotna kwota 2,3 mln złotych!

Liczby mówią same za siebie, a zebrane środki pieniężne udowadniają, że Polacy lubią i chcą pomagać. Czy i tym razem uda powtórzyć się ten sukces?

Źródło: WP

Jak dobrze znasz mieszkańców sawanny? SPRAWDŹ!

Pytanie 1 z 9

Jak długo lwy są w stanie przetrwać bez wody?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >