Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Chihuahua urodziła rekordową liczbę szczeniąt. Ich zdjęcia Was rozczulą
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 24.03.2022 18:53

Chihuahua urodziła rekordową liczbę szczeniąt. Ich zdjęcia Was rozczulą

Suczka w ciąży
Unleashed Pet Rescue & Adoption

Półtoraroczna suczka o oryginalnym imieniu LOL okazała się prawdziwą rekordzistką. Gdy zaczął się poród jej szczeniąt, opiekunowie przecierali oczy z niedowierzania. Maluchy pojawiały się na świecie jedno po drugim, a ostateczny wynik jest nadzwyczaj imponujący. W 2018 roku ciężarna suczka rasy chihuahua została oddana do schroniska Unleashed Pet Rescue & Adoption w Kansas przez swojego poprzedniego właściciela. Na szczęście szybko znalazła schronienie w domu tymczasowym, gdzie wkrótce miała wydać na świat swoje pierwsze szczenięta.

Psia mama pobiła rekord

Rodzina zaopiekowała się swoją nową podopieczną i z niecierpliwością czekała na wielki dzień. Chociaż opiekunowie poczynili wszelkie przygotowania, zadbali o odpowiednie otoczenie i miejsce dla przyszłej mamy, nikt nie przypuszczał, że przedstawicielka najmniejszej rasy na świecie zostanie psią rekordzistką!

undefined

5 dni po adopcji suczka zaczęła mieć skurcze zwiastujące narodziny potomstwa. Opiekunowie pozostali przy jej boku i bacznie nadzorowali przebieg porodu. Gdy na świat przyszło osiem zwierzaków, wszyscy odetchnęli z ulgą i myśleli, że to już koniec. Nazajutrz okazało się, że sprawa nie będzie taka prosta! 

undefined

- LOL wydała już na świat osiem szczeniąt, a to nie był jeszcze koniec. Potem pojawiło się dziewiąte i dziesiąte szczenię. Następnego ranka LOL urodziła jeszcze jednego szczeniaka - wyznali opiekunowie suni.

W jednym miocie urodziła się dwucyfrowa liczba szczeniąt

Psia mama zaskoczyła swoich właścicieli, sprowadzając na świat aż 11 uroczych szczeniaczków i tym samym pobijając rekord Guinnessa. Dotychczasową rekordzistką była sunia rasy chihuahua, która wydała na świat 10 psiaków.

undefined
undefined

- To wydaje się wręcz nieprawdopodobne jak na tak małą rasę - zauważa rodzina LOL.

Na szczęście wszystkie czworonogi urodziły się zdrowe i gotowe do rozrabiania na całego. Wszystko wskazuje na to, że zostały oddane do adopcji.

- Jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni do ich przyszłości. Każdy z nich będzie miał wspaniałe, kochające domy - obiecują opiekunowie LOL i jedenaściorga nowo narodzonych czworonogów.

undefined

Źródło: Unleashed Pet Rescue & Adoption, kochamyzwierzaki.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami