Swiatzwierzat.pl
Suczka w ciąży

Unleashed Pet Rescue & Adoption

Chihuahua urodziła rekordową liczbę szczeniąt. Ich zdjęcia Was rozczulą

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Półtoraroczna suczka o oryginalnym imieniu LOL okazała się prawdziwą rekordzistką. Gdy zaczął się poród jej szczeniąt, opiekunowie przecierali oczy z niedowierzania. Maluchy pojawiały się na świecie jedno po drugim, a ostateczny wynik jest nadzwyczaj imponujący.

W 2018 roku ciężarna suczka rasy chihuahua została oddana do schroniska Unleashed Pet Rescue & Adoption w Kansas przez swojego poprzedniego właściciela. Na szczęście szybko znalazła schronienie w domu tymczasowym, gdzie wkrótce miała wydać na świat swoje pierwsze szczenięta.

Psia mama pobiła rekord

Rodzina zaopiekowała się swoją nową podopieczną i z niecierpliwością czekała na wielki dzień. Chociaż opiekunowie poczynili wszelkie przygotowania, zadbali o odpowiednie otoczenie i miejsce dla przyszłej mamy, nikt nie przypuszczał, że przedstawicielka najmniejszej rasy na świecie zostanie psią rekordzistką!

null

5 dni po adopcji suczka zaczęła mieć skurcze zwiastujące narodziny potomstwa. Opiekunowie pozostali przy jej boku i bacznie nadzorowali przebieg porodu. Gdy na świat przyszło osiem zwierzaków, wszyscy odetchnęli z ulgą i myśleli, że to już koniec. Nazajutrz okazało się, że sprawa nie będzie taka prosta! 

null

- LOL wydała już na świat osiem szczeniąt, a to nie był jeszcze koniec. Potem pojawiło się dziewiąte i dziesiąte szczenię. Następnego ranka LOL urodziła jeszcze jednego szczeniaka - wyznali opiekunowie suni.

Student ze swoim psem

Student odmówił opuszczenia Ukrainy bez swojego psa. Teraz są bezpieczni

CZYTAJ DALEJ

W jednym miocie urodziła się dwucyfrowa liczba szczeniąt

Psia mama zaskoczyła swoich właścicieli, sprowadzając na świat aż 11 uroczych szczeniaczków i tym samym pobijając rekord Guinnessa. Dotychczasową rekordzistką była sunia rasy chihuahua, która wydała na świat 10 psiaków.

null
null

- To wydaje się wręcz nieprawdopodobne jak na tak małą rasę - zauważa rodzina LOL.

Na szczęście wszystkie czworonogi urodziły się zdrowe i gotowe do rozrabiania na całego. Wszystko wskazuje na to, że zostały oddane do adopcji.

- Jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni do ich przyszłości. Każdy z nich będzie miał wspaniałe, kochające domy - obiecują opiekunowie LOL i jedenaściorga nowo narodzonych czworonogów.

null

Źródło: Unleashed Pet Rescue & Adoption, kochamyzwierzaki.pl

QUIZ: Co wiesz o podwodnym świecie zwierząt?

Pytanie 1 z 6

Największa ryba na świecie to:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >