Swiatzwierzat.pl
3hrbef

facebook/OTOZ Animals - Inspektorat Zielona Góra

Obrońcy zwierząt uratowali przestraszoną sunię. Jej szczenięta zabił 14-letni chłopiec

11 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Do makabrycznych zdarzeń doszło we wsi Bodzów nieopodal Nowej Soli. Obrońcy zwierząt podczas interwencji uratowali przestraszoną sunię. Jej nowo narodzone szczenięta zabił 14-letni chłopiec, który wyraźnie nic nie robił sobie z czynu, którego się dopuścił. "Podczas trwania czynności interwencyjnych był w świetnych humorze, śmiał się, żartował i kpił z całej sytuacji" - opisują inspektorzy OTOZ Animals.

Interwencje obrońców zwierząt zdarzają się już na porządku dziennym. Właściciele dopuszczają się nierzadko naprawdę makabrycznych czynów, a niska efektywność oddziaływań penitencjarnych sprawia, że czują się bezkarni. Co najgorsze, nie wszystkie zwierzęta otrzymują pomoc na czas.

Obrońcy zwierząt uratowali przerażoną suczkę

Zielonogórski inspektorat OTOZ Animals poinformował, że po interwencji we wsi Bodzów udało im się zabezpieczyć przerażoną suczkę. To ratownicy zwierząt zawiadomili tamtejszą policję, że zwierzęciu może dziać się krzywda. Na miejscu okazało się, że pies nawet nie chce wyjść ze swojej budy. Zaniepokojeni zapytali gospodarzy, dlaczego tak się dzieje. W odpowiedzi usłyszeli, że suczkę zbito pasem za karę, że złapała kurę.

Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama

- Kiedy udało nam się wyciągnąć suczkę z „budy”, zobaczyliśmy nabrzmiałe sutki. Na szyi miała uwiązany łańcuch, a w misce resztki zmieszane ze skorupkami jajka – relacjonował jeden z inspektorów OTOZ Animals.

BeFunky-collage - 2022-10-10T152219.538

Pies rozszarpał paszport swojej właścicielki. Nieświadomie uratował jej życie

CZYTAJ DALEJ

14-latek zabił nowo narodzone szczenięta

Widząc stan psa, inspektorzy zaczęli dopytywać o to, czy suczka oszczeniła się na przestrzeni ostatnich tygodni. 14-latek wyjawił, że w nocy urodziła dwa młode. Dodał, że wyrzucił je daleko w pole, aby nikt nie był w stanie ich odnaleźć.

- 14-latek odmówił wskazania dokładnego miejsca, gdzie zostały wyrzucone. Podczas trwania czynności interwencyjnych był w świetnych humorze, śmiał się, żartował i kpił z całej sytuacji – opowiadają świadkowie całego zajścia i dodają. - Nasze inspektorki dzisiaj płakały szukając szczeniąt.

Niestety, szczeniąt nie udało się odnaleźć. Obrońcy zwierząt odebrali ich matkę właścicielom i przewieźli do weterynarza. Tam wdrożono odpowiednie leczenie. Chłopiec natomiast odpowiedział za swoje czyny przed sądem rodzinnym.

Pokrzywdzonej suni na szczęście udało się odnaleźć nowy, kochający dom. Śnieżynka, bo takie imię otrzymała, przeszła metamorfozę. Teraz prezentuje się jak prawdziwie kochany i zadbany pies, a także lubi spędzać czas z ludźmi. Miejmy nadzieję, że trauma z przeszłości powoli zanika.

pies 1
pies 2

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Samantha Jean

Jaki pies nadaje się do bloku? 10 ras, które świetnie zaadaptują się do życia w mieszkaniu

Nie każdy, kto kocha zwierzęta, ma dom z wielkim ogrodem. Jeżeli mieszkasz w niedużym mieszkaniu i planujesz mieć psa, rozważ 10 ras, które świetnie odnajdą się na małej powierzchni. Niektóre rasy mogą Cię zaskoczyć!

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

źródło: facebook/OTOZ Animals Inspektorat Zielona Góra; ratujemyzwierzaki.pl; funzoo.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >

Psy

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu? Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

Czytaj więcej >

Psy

Młoda suczka zakopana żywcem pod Krakowem? Odnaleziono ją podczas robót koparką

Czytaj więcej >