Swiatzwierzat.pl

facebook/Cole & Marmalade

„No daj buzi”. Uroczy kociak żąda całusów od swojej opiekunki, wideo roztopi każde serce

12 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Każdy kociarz doskonale wie, że dzień bez buziaka od kota to dzień stracony. Opiekunka białego kociaka opublikowała w sieci nagranie, na którym pokazuje jak jej uroczy pupil domaga się od niej całusów. Jednocześnie badania wykazały, że całowanie tych zwierząt, szczególnie w jedno miejsce może być groźne.

Choć koty mają opinię indywidualistów, czasem każdy z nich potrzebuje odrobiny czułości . Ten zaledwie kilkutygodniowy kociak znalazł doskonały patent, aby zasygnalizować swojej opiekunce, że czas na codzienną dawkę pieszczot. Sposób, w jaki prosi ją o całusy jest na tyle skuteczny, że kobieta nie ma innego wyjścia i musi ulec jego namowom.

"Kotku, daj buziaka!"

Biały kociak z nagrania jest jeszcze bardzo mały, ale nawet krótki czas spędzony pod opieką swojej właścicielki wystarczył, aby mocno się z nią zżyć. Na dodatek znalazł świetny sposób, aby zakomunikować żywione do niej uczucia. Zwierzę domaga się całusów i jasno sygnalizuje, że nie przyjmuje odmowy.

Na filmiku odtworzony ponad 10 milionów razy widzimy, jak kotek leży na łóżko ze swoją panią i na początku delikatnie trąca ją łapką, by zwrócić na siebie jej uwagę. Kobieta oczywiście ulega -w końcu kto mógłby się oprzeć takiemu słodziakowi – i daje mu całusa. Jednak malec zdecydowanie stwierdza, że to mu nie wystarczy!

Kociak

W następnych sekundach mruczek przybliża się do jej twarzy, aż w końcu ociera swoją małą główką o jej brodę i rozkosznie wtula się otoczony palcami jej dłoni. Trzeba przyznać, że taki pupil może skraść serce nawet największego twardziela!

Okazywanie miłości u kotów - czy całowanie mruczka może być niebezpieczne?

Nie bez powodu panuje przekonanie, że koty są mniej wylewne w okazywaniu uczuć niż chociażby psy. W większości przypadków to zapewne prawda - koty raczej nie skaczą po nas oraz nie merdają ogonem z radości na nasz widok. Mają jednak inne sposoby, w jaki okazują swoje uczucia właścicielowi. Najbardziej oczywisty z nich to szukanie kontaktu fizycznego.

Jeśli kot sam wskakuje ci na kolana lub chce spać u twojego boku, w ten sposób pokazuje, że czuje się bezpiecznie w twoim towarzystwie. Oprócz tego bacznie cię obserwuje i mruga oraz patrzy prosto w oczy. Mruczki sygnalizują swoją miłość do człowieka także szczególnym rodzajem miauczenia, który może rozróżnić jedynie jego opiekun.

Warto jednak pamiętać, że choć w dzisiejszych czasach koty są typowo domowymi zwierzętami, utrzymanymi w wielkiej czystości, to w ich ślinie i nosach mogą znajdować się bakterie i wirusy niebezpieczne dla ludzkiego organizmu. Z tego powodu eksperci nie zalecają całowania zwierzaków bezpośrednio po pyszczku, by uniknąć przypadkowego zarażenia.

oleg-ivanov-TtjElwlsYDc-unsplash (1)
unsplash/Oleg Ivanov

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

źródło: fera.pl; facebook/Cole & Marmalade

Tagi:

Podobne artykuły

Koty

Odnaleźli zaginioną 25-letnią kotkę po dwóch latach rozłąki. Jej reakcja na właścicieli wywołuje łzy
Czytaj więcej >

Koty

Niewidomy kot przytula każdego, kogo spotka. Marzy tylko o kochającej rodzinie
Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego źrenice kociego oka zmieniają kształt? Można się mocno zdziwić
Czytaj więcej >

Koty

Kotek podąża za każdym, kogo spotka. Na jego obróżce znajduje się ważny apel
Czytaj więcej >

Koty

Bezpański kot cierpliwie czekał na ławce, żeby ktoś zwrócił na niego uwagę. Do czasu
Czytaj więcej >

Koty

Czekała na pociąg, nagle mignęło jej małe stworzenie na torach. W akcji specjalne służby, musieli je ocalić
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Koty

Koty

Kamila Sabatowska

Przygarnęli kotkę, która dopiero co została mamą. Zerknęli na łapki kociąt i przetarli oczy ze zdziwienia
Czytaj więcej >
Koty

Kamila Sabatowska

Ile kotów potrafisz dostrzec na obrazku? To zagadka dla prawdziwych koneserów testów na spostrzegawczość
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Adoptowała 18-letnią kotkę, nie spodziewała się, że zwierzę odwdzięczy się w ten sposób
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Gdzie głaskać kota, aby sprawić mu największą przyjemność? Te miejsca zdecydowanie omijaj
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Rasy kotów z najpiękniejszymi oczami. Ich spojrzenie hipnotyzuje
Czytaj więcej >
Koty

Klaudia Piechocka

Wołasz kota po imieniu? Popełniasz znaczący błąd
Czytaj więcej >