Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > 5 kocich sposobów na okazanie miłości
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 22.03.2022 01:00

5 kocich sposobów na okazanie miłości

Kto Canva PRO
fot. Michal Collection, canva.com Pro

Zastanawialiście się kiedyś, czy wasz kot was kocha? Te oszczędne w emocjach stworzenia potrafią być bardzo uczuciowe. Sekret tkwi w odczytywaniu odpowiednich sygnałów. Zdradzamy, jak odgadnąć uczucia swojego pupila.

Koty potrafią przywiązać się do swoich właścicieli równie mocno, co psy. Jednak w przeciwieństwie do tych drugich są mało ekspresywne i nie skaczą z radości na widok swojego pana. Miłość okazują w znacznie bardziej subtelny sposób.

Przewraca się na plecy

Fani psów wiedzą, że czworonogi w akcie zaufania przewracają się na plecy i pozwalają głaskać po brzuszku. Podobnie postępują koty, które odsłaniają te newralgiczną część ciała tylko przed osobami, przy których czują się bezpiecznie. Zatem jeśli kot kładzie się w naszej obecności na plecach, może to świadczyć o głębokiej więzi, jaką z nim zbudowaliśmy.

Ocieranie

Koty znane są z ocierania się o domowników i głośnego mruczenia jednocześnie. Tych sygnałów nie należy ignorować. Zwierzak, który się o nas ociera, świadomie zostawia na nas swój zapach. W ten sposób znaczy terytorium. Ponadto mruczenie to wyraźny sygnał, że zwierzę jest spokojne i zrelaksowane. Takie zachowania świadczą o tym, że pupil chce przy nas zostać na dłużej i czuje się w naszym otoczeniu szczęśliwy.

Mruganie

Nie każdy wie, że sposób mrugania może świadczyć o zażyłości, jaką darzy nas zwierzę. Wpatrywanie się w nas i mruganie obojgiem oczu to kocie wyznanie uczuć. Zwierzę, które tak robi, w subtelny sposób mówi "kocham cię".

Witanie w drzwiach

Każdy uwielbia widok radosnego i podskakujące psa, gdy wchodzi do mieszkania. Okazuję się, że koty postępują podobnie. Robią to jednak w troszeczkę innych sposób. Chociaż nie rzucają się na nas z radością, to wysłuchują naszych zbliżających się kroków i czekają pod drzwiami, aż wejdziemy.

Tagi: Kot