Swiatzwierzat.pl
Kto Canva PRO

fot. Michal Collection, canva.com Pro

5 kocich sposobów na okazanie miłości

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

Zastanawialiście się kiedyś, czy wasz kot was kocha? Te oszczędne w emocjach stworzenia potrafią być bardzo uczuciowe. Sekret tkwi w odczytywaniu odpowiednich sygnałów. Zdradzamy, jak odgadnąć uczucia swojego pupila.

Koty potrafią przywiązać się do swoich właścicieli równie mocno, co psy. Jednak w przeciwieństwie do tych drugich są mało ekspresywne i nie skaczą z radości na widok swojego pana. Miłość okazują w znacznie bardziej subtelny sposób.

Przewraca się na plecy

Fani psów wiedzą, że czworonogi w akcie zaufania przewracają się na plecy i pozwalają głaskać po brzuszku. Podobnie postępują koty, które odsłaniają te newralgiczną część ciała tylko przed osobami, przy których czują się bezpiecznie. Zatem jeśli kot kładzie się w naszej obecności na plecach, może to świadczyć o głębokiej więzi, jaką z nim zbudowaliśmy.

Ocieranie

Koty znane są z ocierania się o domowników i głośnego mruczenia jednocześnie. Tych sygnałów nie należy ignorować. Zwierzak, który się o nas ociera, świadomie zostawia na nas swój zapach. W ten sposób znaczy terytorium. Ponadto mruczenie to wyraźny sygnał, że zwierzę jest spokojne i zrelaksowane. Takie zachowania świadczą o tym, że pupil chce przy nas zostać na dłużej i czuje się w naszym otoczeniu szczęśliwy.

Mruganie

Nie każdy wie, że sposób mrugania może świadczyć o zażyłości, jaką darzy nas zwierzę. Wpatrywanie się w nas i mruganie obojgiem oczu to kocie wyznanie uczuć. Zwierzę, które tak robi, w subtelny sposób mówi "kocham cię".

Pies porzucony w worku

Przechodnie znaleźli psa porzuconego w worku. Zwierzę było w głębokim szoku

CZYTAJ DALEJ

Witanie w drzwiach

Każdy uwielbia widok radosnego i podskakujące psa, gdy wchodzi do mieszkania. Okazuję się, że koty postępują podobnie. Robią to jednak w troszeczkę innych sposób. Chociaż nie rzucają się na nas z radością, to wysłuchują naszych zbliżających się kroków i czekają pod drzwiami, aż wejdziemy.

Prezenty

Przynoszenie prezentów to jeden z bardziej nietypowych sposobów okazywania miłości u kotów. Zwierzę troszcząc się o nasze samopoczucie, często przychodzi do nas z rzeczami, których nie chcielibyśmy widzieć. Właśnie dlatego wielu właścicieli skarży się na koty przynoszące im martwego szczura lub ptaka. Warto jednak pamiętać, że jest to wyraz najwyższego uczucia.

Niezwykli ludzie, którzy wyglądają jak koty. Internauci nie mogą się napatrzeć, zdjęcia obiegły świat

Slajd 1 z 6

Fotografie w wykonaniu Gerrarda Gethingsa

Zdjęcia Gerrarda Gethingsa będą niemałą frajdą dla fanów kotów. Mężczyzna w swojej sztuce ukazał gigantyczne podobieństwo pomiędzy człowiekiem a domowym futrzakiem.

QUIZ. Jak dobrze znasz zwierzaki z serialu „Czterej pancerni i pies”?

Pytanie 1 z 7

Pytanie na rozgrzewkę: Jakiej rasy był pies Szarik?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: pomorska.pl

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Koty

Zaczął się okres kocich amorów. Nie pozwól uciec kotu z domu

Czytaj więcej >

Koty

3 zasady, o których nie możesz zapomnieć przy wyborze obróżki dla kota

Czytaj więcej >
kot ociera się o nogi

Koty

Dlaczego kot ociera się o nogi? Nie zawsze chodzi o pieszczoty

Czytaj więcej >

Koty

Skąd koty podświadomie wiedzą, do czego służy kuweta?

Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego koty nie lubią wody i czy trzeba je kąpać?

Czytaj więcej >
Jak wygląda wścieklizna u kotów i w jaki sposób jej przeciwdziałać?

Koty

Jak wygląda wścieklizna u kotów i w jaki sposób jej przeciwdziałać?

Czytaj więcej >