Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Niezwykły żółw został znaleziony na plaży w USA. Jedna cecha wyróżnia go od wszystkich innych
Emil Hoff
Emil Hoff 24.03.2022 01:00

Niezwykły żółw został znaleziony na plaży w USA. Jedna cecha wyróżnia go od wszystkich innych

BeFunky-collage - 2021-08-01T154337.459
Facebook.com @SC.State.Parks 

W okresie wylęgu żółwi wolontariusze regularnie patrolują plaże Karoliny Południowej (USA) i sprawdzają, jak przebiega wylęg. Tym razem rutynowy przegląd zmienił się w przygodę życia, gdy oczom wolontariuszy ukazało się niezwykłe zwierzę.

To żółwiątko, które dopiero co wykluło się z jaja. Jest jednak inne niż wszystkie, wyróżnia je jedna cecha.

Co dwie głowy, to nie jedna

Początkowo młodzi ludzie, pracujący przy kontroli żółwich gniazd, nie wiedzieli nawet, na co patrzą. Czy to żółwi ogonek? Czy może łapki? Ale łapki są z innej strony! Ten żółw był zupełnie niezwykły.

Dopiero po bliższych oględzinach okazało się, że żółwiątko... ma dwie głowy!

O niezwykłym znalezisku poinformowali pracownicy parku stanowego Edisto Beach w Karolinie Południowej na Facebooku.

- To dwugłowe żółwiątko to efekt mutacji genetycznej - wyjaśniają zoolodzy w poście. - W tym roku w stanie znaleziono jeszcze dwa podobne żółwiątka, ale to pierwsze takie na naszej plaży.

Jak wyjaśnili pracownicy parku, żółwiątko po oględzinach zostało wypuszczone do morza.

Internauci nie wierzą własnym oczom

Internauci oniemieli na widok zdjęcia dwugłowego żółwiątka. W komentarzach pod postem na Facebooku rozgorzała dyskusja o niezwykłym zwierzątku.

- Jak to dobrze, że go wypuściliście! Żółwik nie powinien być obiektem eksperymentów - cieszy się jedna z internautek.

- Jaka właściwie jest przeżywalność dwugłowych żółwi? Ktoś to badał - zapytał inny komentujący.

- Wszystko zależy od tego, czy żółw może normalnie jeść. Jeśli może, to będzie wiódł w miarę normalne życie - wyjaśnił inny internauta.

Zobaczcie zdjęcia niezwykłego dwugłowego żółwiątka, opublikowane na Facebooku:

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FSC.State.Parks%2Fposts%2F10159496893793166&show_text=true&width=500" width="500" height="854" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>

Źródło: Facebook.com @SC.State.Parks 

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!