Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-31T184447.950

Twitter.com @humorandanimals

Niezwykłe nagranie udowadnia, że nie tylko ludzie ekscytują się Igrzyskami Olimpijskimi

31 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Trwają Igrzyska Olimpijskie w Tokio. To wielkie święto sportu, przesunięte zresztą o rok z powodu pandemii koronawirusa. Teraz, po miesiącach oczekiwań, atleci oraz ich kibice mogą wreszcie dać upust sportowym emocjom. Jak się okazuje, udzielają się one nie tylko ludziom!

Dowodzi tego niezbicie niezwykłe nagranie, które po raz pierwszy pojawiło się w Sieci na Instagramie @teenybellinitheprettypittie, czyli suczki należącej do internautki @ladydrini.

BeFunky-collage - 2021-07-31T172553.047

Tylko na głowie ma 67 szwów. 11-latak ofiarą ataku groźnych psów

CZYTAJ DALEJ

Niezwykły kotek zachwyca się sportem

Dopiero jednak, kiedy nagranie trafiło na Twitter za pośrednictwem popularnego portalu Humor And Animals, zyskało ogromną popularność w bardzo krótkim czasie. Co widać na niezwykłym filmie?

Na wideo widzimy kotka, który siedzi tuż przed ekranem telewizora i z największą uwagą ogląda... zawody gimnastyczne na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Kotek jednak nie poprzestaje na kibicowaniu. Gdy widzi, jak atleci wywijają koziołki na drążkach i batutach, zwierzątko stara się pochwycić ich w locie, uderzając łapkami w ekran.

Kotek, z natury wyczulony na ruch, reaguje natychmiast, gdy tylko gimnastycy wykonają co bardziej spektakularne akrobacje. Wydaje się przy tym, że uwagę kotka przykuwają szczególnie czerwone elementy stroju sportowców, choć wiadomo, że koty nie rozróżniają koloru czerwonego.

Zachowanie kotka można wyjaśnić jego naturalnym instynktem do podążania wzrokiem za poruszającymi się obiektami. Kot to w końcu urodzony drapieżnik i przy każdej okazji ćwiczy koordynację łapa-oko. Gdy widzi ruch, łapka strzela do przodu, by pochwycić zdobycz.

Internauci zauroczeni niezwykłym nagraniem

Kotkowi nie udało się oczywiście pochwycić żadnego ze sportowców, ale jego pocieszne próby i wygibasy przed ekranem telewizora zachwyciły internautów. Już ponad milion osób obejrzało nagranie i większość jest zauroczona słodkim mruczkiem.

- Ja też tak robię przed ekranem, jak występują moi ulubieni sportowcy - żartuje jeden z internautów w komentarzu pod filmem opublikowanym na Twitterze.

- To naturalne kocie zachowanie, ale jest super-słodkie. Trudno uwierzyć, ile radości koty potrafią dostarczyć ludziom - napisał inny.

Sami obejrzyjcie słodkie wideo z kotkiem oglądającym zawody gimnastyczne. Czy Wasze koty też reagują podobnie na rzeczy wyświetlające się na ekranie telewizora?


Źródło: Twitter.com @humorandanimals

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dantejskie sceny na pastwisku w Krośnicy. Trudno uwierzyć, co zrobiono zwierzętom

Czytaj więcej >

Pozostałe

Mama siódemki oposów nie cofnie się przed niczym. Internauci pieją z zachwytu

Czytaj więcej >