Swiatzwierzat.pl
drapieżnik

Photo by Erik-Jan Leusink on Unsplash

Niezwykła akcja straży pożarnej zapobiegła nieszczęściu. Wszystko dzięki rezolutnemu kotu

9 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Do niezwykłych wydarzeń doszło w Krapkowicach. Nikt z mieszkańców bloku nie spodziewał się, że niedzielny spokój przerwie brutalnie atak nietypowego drapieżnika.

Nie wiadomo, do czego by doszło, gdyby nie system wczesnego ostrzegania, niezawodnie pilnujący osiedla przy ul. Kilińskiego w Krapkowicach.

Wielbłądzica

Cyrk Arena zawitał do Radomska. Zdjęcie wychudzonego wielbłąda wzbudziło niepokój internautów

CZYTAJ DALEJ

Czujny stróż na posterunku

System ten składa się z kota jednego z mieszkańców bloku. Dzielny mruczek nieustannie filuje spomiędzy tralek balkonowej obudowy. W pewnym momencie jego zwykłe zachowane zmieniło się nie do poznania.

Kot zaczął syczeć i prychać. Wyraźnie był przerażony. Gdy właściciele wyjrzeli przez balkon, by sprawdzić, co tak poruszyło ich kota, początkowo nie mogli uwierzyć własnym oczom.

Wydawało się, że gigantyczna dżdżownica pełznie przez trawnik tuż przed blokiem. Po dokładniejszym przyjrzeniu się lokatorzy stwierdzili, że ich osiedle nawiedził wąż w kolorze krwistoczerwonym z czarno-żółtymi plamami.

Nieznany drapieżnik wdarł się na osiedle

Szybko wezwano straż pożarną. Gdy strażacy usłyszeli, z czym przyjdzie im się mierzyć, wezwali na pomoc weterynarza.

Straż Pożarna ramię w ramię z lekarzem weterynarii poradziła sobie z zagrożeniem. Wąż, który nawiedził osiedle w Krapkowicach, został schwytany i przewieziony do kliniki weterynaryjnej na prezbadanie.

Okazało się, że gad nie jest jadowity. Należy do gatunku wąż królewski mleczny. Prawdopodobnie uciekł z mieszkania któregoś z lokatorów tego lub innego bloku.

Pupil zbiegły z terrarium?

W ostatnich latach terrarystyka rozwija się w Polsce bardzo preżnie. Coraz częściej można spotkać w mieszkaniach duże terraria z niezwykłymi zwierzętami. Węże należą do najpopularniejszych.

Niejadowity wąż królewski mleczny, złapany w Krapkowicach, prawdopodobnie jest czymś pupilem, który wymknął się np. przez uchylone okno, korzystając z okazji, jaką jest fala upałów.

Trzeba przyznać, że gdyby nie reakcja kota lokatorów, wąż mógłby niepostrzeżenie przemknąć się przez trawnik i wniknąć np. do studzienki kanalizacyjnej. Może stałaby mu się tam krzywda, a może wysunąłby łebek w czymś zlewie, powodują o wiele większy szok i panikę.

Źródło: TVP 3 Opole

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >